Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εκτυπωση φωτογραφιων!


Nadia88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα!

Εχω ενα προβλημα με τον εκτυπωτη μου(canon pixma ip 2200).

Προσπαθησα σημερα να τυπωσω κατι φωτογραφιες,και μου τυπωνονται ολες σαν να'χουν πρασινο φιλτρο.

Δοκιμασα και ασπρομαυρες,εκτος απο εγχρωμες,αλλα παλι τα ιδια.Νομιζα μηπως ειχα ξεμεινει απο μαυρο μελανι,αλλα δοκιμασα να τυπωσω κειμενο-με μαυρη γραμματοσειρα- και τυπωθηκε κανονικα.

Δε μπορω να φανταστω τι παιζει.Δεν πειραξα καμια ρυθμιση απο την τελευταια φορα που τυπωσα φωτογραφιες,κ τωρα ξαφνικα του'ρθε αυτο και τα βγαζει ολα πρασινα.

Καμια βοηθεια καποιος;;;;Please!!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τύπωσε ένα έγγραφο που να έχεις 4 γραμμές

Μια κοκκινη(προς ροζ)

Μια κίτρινη

Μια μπλε

Μια μαύρη

Αν δε σου τυπώνει κάποια από αυτές πες μας

 

Επίσης τι εκτυπωτή έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ,καταστροφη!Εκανα αυτο που ειπες,και το μπλε δεν τυπωθηκε καθολου,τα υπολοιπα ολα κιτρινα,(δοκιμασα κοκκινο,κοκκινο/ροζ,κιτρινο,πρασινο) και το μαυρο μονο κανονικα!

Πως γινεται αυτο;Ειδικα με το πρασινο!

Γραφω παραπανω τι εκτυπωτη εχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε έχει βουλώσει το ακροφύσιο του ΜΠΛΕ, είτε έχει τελειώσει το μπλε στο τρίχρωμο μελάνι. Στην πρώτη περίπτωση κάνεις καθαρισμό (δες το manual πως) και στη δεύτερη περίπτωση αγοράζεις νεο μελάνι.

 

Καταστροφή; (ολίγον υπερβολική σε ακούω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ,καταστροφη!Εκανα αυτο που ειπες,και το μπλε δεν τυπωθηκε καθολου,τα υπολοιπα ολα κιτρινα,(δοκιμασα κοκκινο,κοκκινο/ροζ,κιτρινο,πρασινο) και το μαυρο μονο κανονικα!

Πως γινεται αυτο;Ειδικα με το πρασινο!

Γραφω παραπανω τι εκτυπωτη εχω!

 

Ωχ..μαλλον ηταν κιτρινο το "φιλτρο",ε?Δε μου εμφανισε πουθενα μηνυμα οτι ξεμεινε απο χρωματα.Και δεν ειναι περιεργο που τελειωσαν ολα εκτος απο το κιτρινο?Και τις ασπρομαυρες φωτο,γιατι δε μου τις εμφανιζει και τις βγαζει κιτρινο/πρασινες(whatever)??

Σας ζαλισα,το ξερω..

 

---------- Προσθήκη στις 00:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:00 ----------

 

Δοκιμασα να κανω και καθαρισμο που ειπες,και απο τον ελεγχο που κανει μετα,μαλλον φαινεται πως εχει ξεμεινει απο τα υπολοιπα χρωματα.

Ασπρομαυρες ομως γιατι δε μου τυπωνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...