Προς το περιεχόμενο

Πώς βρίσκω το ιρ μου?(Είμαι σε firewall).


kavouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...

Είμαι σε ένα πανεπιστήμιο(Γιάννενα) και θέλω να συνδεθώ με ένα άλλο υπολογιστή σε μία άλλη πόλη.Χρισημοποιώ το pc anywhere 10.5,αλλα δε μπορώ με τίποτα.Υποψιάζομαι οτι το ιρ που έχω μέσα στο πανεπιστήμιο διαφέρει με αυτό που φαίνομαι στο δίκτυο(είμαι πίσω απο firewall).Θυμάμαι κάποιες σελίδες που σου λένε το πραγματικό ιρ που φαίνεσαι στο δίκτυο...Θυμάται κανείς καμία παρακαλώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

start->Run grapse cmd kai pata enter

tha sou anoiksei ms dos prompt kai ekei grapse ipconfig (pata enter) kai tha sou bgalei tin ip sou.

 

Alo pou mporeis na kaneis einai na pas sto www.privacy.net

ekei tha sou bgalei mia pliris analisi sxedon gia ta panta oti afora to pc sto opoio kathesai.

 

pantos oso kai na prospatheis de nomizw oti tha mporeseis na petixeis auto pou theleis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το http://www.whatismyip.com/ σου βγάζει την εξωτερική σου IP, (μαλλον αυτό που θές)

το ipconfig σου βγαζει την εσωτερική σου ΙP (αυτη που έχεις στο τοπικο δικτυο) (μαλλον αυτη που δεν θες!) :P :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an eisai pisw apo firewall den nomizw oti ta sessions gia pcanywhere 0a einai anoikta.

Akoma kai na einai, an olo to diktio ginetai NAT kai bgainei me merikes true addresses sto internet, esy zhtwntas na synde0eis se kapoia true ip den 0a ftaseis sto pc sou afou auto proypo0etei static NAT, dhladh oti to pc sou 0a bgainei panta sto internet me to idio ip, xlwmo ki auto....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...