Προς το περιεχόμενο

Ποια OS χρησιμοποιείτε στην αρχή της 2ης δεκαετίας του αιώνα μας;


parsifal

Ποια OS χρησιμοποιείτε στην αρχή της 2ης δεκαετίας του αιώνα μας;  

9 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποια OS χρησιμοποιείτε στην αρχή της 2ης δεκαετίας του αιώνα μας;

    • Windows 7
      247
    • Windows Vista
      33
    • Windows XP
      117
    • Άλλη έκδοση Windows
      2
    • Ubuntu
      154
    • Άλλη έκδοση Linux (πείτε ποια)
      85
    • MacOSX
      103
    • Άλλο OS (πείτε ποιο)
      8
    • Αν επιλέξατε Windows, είναι τουλάχιστον μία κόπια που χρησιμοποιείτε «σπασμένη»; (επιλέξτε αν ναι)
      95
    • Αν επιλέξατε MacOSX, είναι τουλάχιστον μία κόπια που χρησιμοποιείτε «σπασμένη»; (επιλέξτε αν ναι)
      12
    • Αν επιλέξατε «Άλλο OS», είναι τουλάχιστον μία κόπια που χρησιμοποιείτε «σπασμένη»; (επιλέξτε αν ναι)
      1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανένα.

 

Όταν αρχίσει η 2η δεκαετία του αιώνα μας, μάλλον θα συνεχίσω με οτι χρησιμοποιώ σήμερα, στο τέλος της 1η δεκαετίας: xp + 7

 

Αν δεν κάνω κάποιο τραγικό λάθος είμαστε στη 2η δεκαετιά. 1η δεκαετία 2000-2009 (περιλαμβάνει και το 2000)

 

2η δεκαετία 2010-31 δεκ 2009 (περιλαμβάνει και το 2010)

 

 

edit : το έψαξα. Λίγο χάος η κατάσταση και οι απόψεις διίστανται : http://en.wikipedia.org/wiki/Millennium /

 

Για χάρη του poll ας δεχτούμε ότι ψηφίζουμε για "τα 10s" aka 2η δεκαετία

 

---------- Προσθήκη στις 00:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:05 ----------

 

Μα και στη δημοσκόπηση ένα λειτουργικό λέει να ψηφίσεις "Ποιο OS..." Γι αυτό και ο από κάτω μου λέει "κανένα", δεν τον εκφράζει ακριβώς, μάλλον.

 

Είναι πολλαπλής επιλογής το Poll. Ο "από κάτω σου" μπορεί άνετα να ψηφίσει εφόσον οι επιλογές του υπάρχουν στο Poll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

snow leopard στο laptop, και openSuse (+ubuntu) στο desktop στην δουλειά.

 

ωραίο poll btw, πάντα πίστευα πως τα ποσοστά περί 90% χρήσης windows δεν αληθεύουν. Βέβαια δεν θα βγάλουμε κάποιο έγκυρο αποτέλεσμα από εδώ αλλά παίρνεις μια γευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 OSX εκ των οποίων 5 σπασμένα.

Καταθέτω ένσταση για αναξιόπιστο poll,απο και κλείεται να είναι 35 OSX,το πιθανότερο να είναι OSX86 άρα λείπουν ψήφοι απο τα σπασμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο poll!

Εγώ έχω windows xp(συντομα win7 χ64) στο gaming pc, και ubuntu στο παλιο pc.... Αυθεντικά windows xp(και 7) λογω msdnaa :P

 

 

πάντα πίστευα πως τα ποσοστά περί 90% χρήσης windows δεν αληθεύουν.

Ποσοι windows-only users θα δουν το poll αυτο που είναι στο Linux section?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο poll!

Εγώ έχω windows xp(συντομα win7 χ64) στο gaming pc, και ubuntu στο παλιο pc.... Αυθεντικά windows xp(και 7) λογω msdnaa :P

 

 

 

Ποσοι windows-only users θα δουν το poll αυτο που είναι στο Linux section?

 

Είναι παντού πλέον νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως εβαλα οτι έχω και σπασμένα mac OS X γιατι πέρασα(Leopard,Snow Leopard) με χρηση αλλου mac και κανοντας target disk mode το mac που είχε παλαιότερες εκδόσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα σειρα:

Windows XP SP3 3A

UBUNTU

Windows 7 ultimate X64 3A για να τα συνηθιζω και να τεσταρω

προγραμματα, γιατι σε λιγο αυτο θα ειναι το κυριως μου OS...

 

...σε 2 - 3 χρονακια:-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κάτι δεν πάει καλά με τα ποσοστά. Υποθέτω ότι οι 3 τελευταίες επιλογές τα μπλέκουν λίγο μιας και είναι υποσύνολο των από πάνω. Όπως και να χει πάντως, το σύνολο βγαίνει κάπου 150-200%. Α και υπάρχει και κάποιος mac user hacker ανάμεσά μας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασει των γνωστων μου , μου φαινονται λιγοι αυτοι που εχουν vista (σχεδον ολα τα λαπτοπ με vista τα τρεχουν) και σχετικα πολλοι αυτοι που ανηκουν στην κατηγορια "Άλλη έκδοση Linux (πείτε ποια)"

Γενικως, τα αποτελεσματα ανταποκρινονται στο περιβαλλον μου

 

Οσο για τα μακ.. εχουν γινει μοδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...