Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με πολυμηχάνημα hp photosmart C4280


alontra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.. θα ήθελα να με βοηθήσετε με ένα μήνυμα σφάλματος που εμφανίζεται στην οθόνη του πολυμηχανήματος και έχει σχέση με το μελάνι..

"το δοχείο μελάνης λείπει ή έχει καταστραφεί ". όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό ας μου απαντήσει για να ξέρω τι να κανω. Το μήνυμα βγήκε αυτόματα μετά από μια εκτύπωση που άργησε...δεν ξέρω γιατί. και μετά έβγαλε αυτό το σφάλμα. λογικα πρέπει να πάρω καινούργιο; ή έχει κάποιο πρόβλημα το πολυμηχανημα; ευχαριστω εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.. θα ήθελα να με βοηθήσετε με ένα μήνυμα σφάλματος που εμφανίζεται στην οθόνη του πολυμηχανήματος και έχει σχέση με το μελάνι..

"το δοχείο μελάνης λείπει ή έχει καταστραφεί ". όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό ας μου απαντήσει για να ξέρω τι να κανω. Το μήνυμα βγήκε αυτόματα μετά από μια εκτύπωση που άργησε...δεν ξέρω γιατί. και μετά έβγαλε αυτό το σφάλμα. λογικα πρέπει να πάρω καινούργιο; ή έχει κάποιο πρόβλημα το πολυμηχανημα; ευχαριστω εκ των προτέρων..

 

Δοκίμασε αρχικά να βγάλεις το δοχείο της μελάνης και μετά να το ξαναβάλεις.

Αν δεν γίνει τίποτα, κλέισε και μετά ξαναάνοιξε πάλι το μηχάνημα.

Αν και πάλι δεν γίνει κάτι, δοκίμασε με ένα νέο δοχείο μελάνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.. θα ήθελα να με βοηθήσετε με ένα μήνυμα σφάλματος που εμφανίζεται στην οθόνη του πολυμηχανήματος και έχει σχέση με το μελάνι..

"το δοχείο μελάνης λείπει ή έχει καταστραφεί ". όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό ας μου απαντήσει για να ξέρω τι να κανω. Το μήνυμα βγήκε αυτόματα μετά από μια εκτύπωση που άργησε...δεν ξέρω γιατί. και μετά έβγαλε αυτό το σφάλμα. λογικα πρέπει να πάρω καινούργιο; ή έχει κάποιο πρόβλημα το πολυμηχανημα; ευχαριστω εκ των προτέρων..

φιλε μου εχω ακριβως το ιδιο μηχανημα και ιδιο προβλημα.ξαφνικα μια μερα μου βγαζει αυτο το σφαλμα.εβγαλα το μελανι το ξαναεβαλα τιποτα.ακολουθησα πιστα ολες τις οδηγιες που υπαρχουν σε βιντεο στο site της ΗΡ αλλα το προβλημα παραμενει.επισης μου βγαζει και αλλο προβλημα με το χαρτι.το τραβαει μεσα και το τσαλακωνει και μαγκωνει εκει.ασχετα απο αυτο μου εβγαζε μηνυμα οτι υπαρχει μεσα εγκλωβισμενο χαρτι ενω δεν υπηρχε!εχω αγανακτησει!μιλησα με τα σερβις της ΗΡ και ο ενας μου ειπε 20 ευρω ελαχιστη χρεωση ενω ο αλλος 40 ή 45!δεν αξιζει και να το φτιαξεις δηλ.απο δω και περα μονο canon που δεν χρεωνουν τιποτα!πηγα εναν εκτυπωτη που ειχε ρουφηξει ενα καλωδιο απο ακουστικα (λαλακια μου!) και με πηραν τηλ να μου πουν οτι κοστιζει 180 ευρω και πως δεν αξιζει να το φτιαξω.πηγα το πηρα δεν πληρωσα τιποτα και εφυγα.μακρια απο ΗΡ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...