Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για Εκτυπωτή


Burner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να μου προτείνετε όσοι από εσάς ασχολείστε με την γραφιστική και μη, έναν καλό εκτυπώτη για να μπορώ να τυπώσω τις εργασίες μου στην γραφιστική! Εταιρειά, Μοντέλο.

 

Και αμα θέλεται και για ποιο λόγο προτείνεται τον συγκεκριμένο!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ψαχνόμουν εγώ κατέληξα αβίαστα σε HP.

Τώρα δε ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο αλλά θα σου πω τι να ΜΗΝ πάρεις.

 

Epson, και οτιδήποτε έχει κεφαλή μόνιμη.

3 Epson έχουν πεταχτεί από εμένα, για να μην αναφέρω και περιπτώσεις φίλων μου. Ξερένεται το μελάνι αν δεν χρησιμοποιείται συχνά και πάει για βρούβες η κεφαλή.

Από ποιότητα είναι πολύ καλοί μεν αλλά τι να το κάνεις.

 

Με τον HP βρήκα την υγειά μου, πετάς το παλιό μελάνι στο οποίο βρίσκεται και η κεφαλή και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Και από ποιότητα? Εγώ τουλάχιστον είμαι καταευχαριστημένος και είναι και παλίο μοντέλο(HP Deskjet 930c).

Ααχ, προχτές σπίτι μου ξέχασα να σου δείξω photos που έχω τυπώσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Neted αυτούς που πέταξες έπρεπε να τους φέρεις σε μένα.

Φίλοι μου, συνεργάτες, η αδερφή μου όπως & εγώ έχουμε

epson χρόνια. Αντίθετα σε hp έχω δει τα ευτράπελα.

Τί καραμέλα είναι αυτή με την κεφαλή, που ακούω συνέχεια.

Ναι οι epson στην ίδια κατηγορία τιμής με τους υπόλοιπους έχουν λεπτότερο

κόκκο οπότε και πήζει πιο εύκολα το μελάνι αλλά για αυτό τυπώνουν καλύτερα.

Και αυτό τί σημαίνει ότι τον πετάμε;;; Κάνεις ένα καθαρισμό μια ευθυγράμμιση,

αλλάζεις το σφουγγαράκι που καθαρίζει την καφαλή και είσαι κυριλέ.

Και άμα δεν γίνεται τίποτα απλά τον ανοίγεις και καθαρίζεις την κεφαλή από την

σκόνη και τις τρίχες. Τι να αναφέρω τώρα ότι οι μισοί γραφίστες, αρχιτέκτονες,

και πολιτικοί μηχανικοί που ξέρω έχουν epson μέχρι A3, ή ότι βρίσκεις σχεδόν

παντού πια μελάνια rotring & black diamond για σχεδόν όλα τα μοντέλα, στη μισή τιμή.

Ναι σε hp αλλά από Α3, plotter και πάνω, και μετά θα τα σκας σε μελάνια γιατί με την

κεφαλή επάνω είναι παντενταρισμένα, και άντε να βρεις άλλη μάρκα. Και μόλις τα βάλεις

επάνω άντε ξανά ευθυγραμμίσεις και καθαρισμούς. Και άμα σου τύχει και κανένα

ελαττωματικό ή με στραβή κεφαλή άντε μετά να τους πείσεις ότι δεν το έκανες εσύ.

Burner πάρε ότι θες...

 

sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως λες κι εσυ ο ίδιος Epson για πολιτικούς μηχανικούς, γραφίστες και αρχιτέκτονες που τους έχουν και σε μια συνεχή χρήση! Και δε νομίζω αυτοί να παίρνουν την entry-level Photo σειρά!

 

Τους Epson απλά να αναφέρω ότι έκανα Ο,ΤΙ περνάει απ'το χέρι μου, ευθυγραμίσεις, καθαρισμούς, μέχρι και βίδες και σχολαστικότατο καθάρισμα με ειδικά υγρά.

Ε, το αποτέλεσμα ήταν μηδενικό. Η κεφαλή παρέμενε βουλομένη.

 

Απ'την άλλη πιστεύω ότι οι HP είναι βολικότεροι και προς θεού ποιοτικότατοι, και αλλάζεις την κεφαλή όποτε θες πετώντας απλά το μελάνι..

 

no offence :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pistebo oti oi HP einai men poiotikoi alla PANAKRIBOI sta antalaktika tous. An agoraseis ena printer kato apo 150 euro me tris allages melaniou (opoioudipote) einai san na exeis parei kainourio ektipoti. Ego telos panton proteino ton CANON S820 i an thes toso poli ena HP ton 6122. Afta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

epeidi emena xtes tapekse o agapimenos hp 1120c meta apo 5 xronia eksantlitikis doulias (autocad kai fotos kai word kai pdf) kai tipomatos kai mono me ena service mesa sta xronia auta (katharisma kai geniko koitagma)...skeftomai autin tin bdomada na agoraso ena allo.

mono pou den me endiaferei pia na einai A3

mono pou den thelo na plirono toso akriba melania opos ston hp

skeftomai gia kana fotografiko montelo tis canon pou exoun ftina analosima....opios eixe i exei canon as pei tin gnomi tou.......i telika na paro ton hp7550?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...