Προς το περιεχόμενο

Τελειωσε το μελανι, και...


anrim27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια εχω παρει ενα μπουκαλακι μαυρο μελανι και θελω να γεμισω το μελανι του HP που τελειωσε.Η διαδικασια ειναι κατι το ιδιαιτερο?

Μπαινω στο youtube και βλεπω περιπου τι κανουν,αλλα αυτοι χρησημοποιουν και ενα πλαστικο,κατι σαν καπακι(adaptor) για να αδιασουν το μελανι απο τον αερα.

Ειναι τοσο απαραιτητο αυτο?

Αν ναι,ξερει καποιος που μπορω να βρω ενα τετοιο?

(ισως δεν ταιριαζει ακριβως εδω αυτη η ερωτηση αλλα δε βρηκα καπου που να ταιριαζει περισσοτερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα μελανάκια HP έχουν ένα αυτοκόλητο.

κάτω από αυτό υπάρχει μια οπή (στο μαυρό και τρείς στο έγχρωμο) παίρνεις με μιά σύριγγα μελάνι από το μπουκαλάκι και το εγχύεις μέσα από την τρύπα στο μελανοδοχείο.

Απλό και ευκολό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σου προτείνω μετά την δεύτερη φορά που το γεμίζεις να το πετάς και να αγοράζεις ένα καινούργιο για να ζήσει η κεφαλή του εκτυπωτή σου λίγο παραπάνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ρε παιδια.

Ενταξει, ψιλοκαταλαβα πως θα το γεμισω το μελανι.

Η απορια μου ειναι,αν πρεπει οπωσδηποτε να βγαλω τον αερα και που θα βρω αυτο το μαραφετι που χρησιμοποιουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι σε κανενα χρονο πετας και τον εκτυπωτη επειδη τα μελανια σταζουν και γεμιζουν το service station.Αν εισαι τυχερος και δεν σπασει κανενα γραναζι απο τον στοκο που θα εχει δημιουργηθει,αντε να σου βγαλει και πανω απο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα???????

Δηλαδη εσυ προτεινεις μονο αυθεντικο.

Δεν ξερω ρε γμτ.Με το γεμισμα παντως θα μου εβγαινε πολυ φθηνοτερο

Τωρα, αν ειναι χαλασει ο εκτυπωτης......τι να πω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολές!

Τα μελάνια της hp έχουν ενσωματωμένη κεφαλή. Το πολύ πολύ να χαλάσει η κεφαλή, οπότε αγοράζεις ένα καινούργιο.

 

Ποιο μελάνι της hp έχεις? Μπορεί να υπάρχει στο ebay τίποτα φθηνό και συμβατό αν και συνήθως στα hp ανεβαίνει η τιμή λόγω της κεφαλής.

 

Εγώ πάντως σε εκτυπωτή canon βρίσκω πολύ φθηνά συμβατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα ,υπερβολες.

Αν ειχες επισκευασει , λυσει και καθαρισει καμμια εκατοστη απο δαυτους ισως και να μην ητανε υπερβολες.

Το ολο θεμα εγγυται αν τυπωνεις πολυ και τελειωνουν γρηγορα τα μελανια,τοτε σε συμφερει να τα αναγεμιζεις διοτι δεν θα ξεπερασουν ευκολα το κοστος του εκτυπωτη.Δες το σαν αναλογια μελανια χρονος αλλαγης κοστος εκτυπωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...