Προς το περιεχόμενο

Αποδείξεις και εφορία


katerina_a_86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 619
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα "εριξα" στο taxis .Για πρωτη φορα κοκκινο εκκαθαριστικο.

 

48000 οικογενειακο

4100 παρακρατηθεντα

30000 αποδειξεις

 

160 επιστροφη.

Πραγματικά έχεις 30000 αποδείξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια οικογενεια τα κανει ευκολα τα 30 χιλιαρικα στο χρονο, εξαλλου μπορεις να βρει αποδειξεις και απο γνωστους, ακομα και πεταμενες στο δρομο.

 

Σε ενα site καποιος καμμενος πουλαγε 3000€ αποδειξεις αντι 100€ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τις έδινα τζάμπα(ως συνήθως...),μιας και δεν με έπαιρνε να τις "χώσω" όλες,αναλογιζόμενος μελλοντική "ανάλωση κεφαλαίου παρελθόντων ετών" και του γεγονότος ό,τι αν τις έβαζα όλες,η επιστροφή μου θα ήταν πάνω από 1.500€ (όριο που έχουν θέσει για έλεγχο) και θάπαιρνα απ' τα τρία το μακρύτερο,μιας και πάμε κατα διαόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τις έδινα τζάμπα(ως συνήθως...),μιας και δεν με έπαιρνε να τις "χώσω" όλες,αναλογιζόμενος μελλοντική "ανάλωση κεφαλαίου παρελθόντων ετών" και του γεγονότος ό,τι αν τις έβαζα όλες,η επιστροφή μου θα ήταν πάνω από 1.500€ (όριο που έχουν θέσει για έλεγχο) και θάπαιρνα απ' τα τρία το μακρύτερο,μιας και πάμε κατα διαόλου...

 

Το καλύτερο είναι αυτό αλλά μόνο στην περίπτωση που σε πιάνουν στο μέλλον τεκμήρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τις έδινα τζάμπα(ως συνήθως...),μιας και δεν με έπαιρνε να τις "χώσω" όλες,αναλογιζόμενος μελλοντική "ανάλωση κεφαλαίου παρελθόντων ετών" και του γεγονότος ό,τι αν τις έβαζα όλες,η επιστροφή μου θα ήταν πάνω από 1.500€ (όριο που έχουν θέσει για έλεγχο) και θάπαιρνα απ' τα τρία το μακρύτερο,μιας και πάμε κατα διαόλου...

 

Τις βεβαιώσεις παρακράτησης ελέγχουν ρε συ, μην τρελαινεσαι! Δεν σου κάνουν ενδελεχή έλεγχο για την επιστοφή φόρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις βεβαιώσεις παρακράτησης ελέγχουν ρε συ, μην τρελαινεσαι! Δεν σου κάνουν ενδελεχή έλεγχο για την επιστοφή φόρου

 

Αυτες μπορουν και μεσα απο το συστημα να δουν αν συμφωνουν με την αποδοση που δηλωνει ο εργοδοτης με την οριστικη δηλωση ΦΜΥ.

Εγω για παραδειγμα ειχα καπου 4100 παρακρατηση.Δεν χρειαζεται να με φωναξουν να παω εκει να το διασταυρωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μεγάλος όμως δεν είναι μισθωτός ούτε συνταξιούχος.

 

Κι ομως φωναζουν και τετοιους...Συναδελφισσα απο ΔΕΗ και ο αντρας της μισθωτος σε μεγαλο ομιλο τους φωναξαν για να δουν τις βεβαιωσεις αποδοχων και παρακρατησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις βεβαιώσεις παρακράτησης ελέγχουν ρε συ, μην τρελαινεσαι! Δεν σου κάνουν ενδελεχή έλεγχο για την επιστοφή φόρου

Αν κοίταγες πιό πίσω,θα έβλεπες ότι δεν έχω πρόβλημα με αυτό καθ' αυτό τον έλεγχο γιατί είμαι "χαρτί","λίρα μία",τί αλλο να σου πω...

Το πρόβλημα είναι στη διαδικασία της επιστροφής,γιατί εκεί καθυστερεί η επιστροφή.Φαντάσου μια παπαραπαίουσα χώρα,να δίνει επιστροφές φόρου τον Οκτώβρη.Θα είναι σαν τη γυναίκα του Λένιν στον ομότιτλο πίνακα,στο Παρίσι δηλαδή.lol.

Μια γκόμενα που τη πηδάνε δέκα μαύροι και ο τίτλος του πίνακα είναι ο Λένιν τον Οχτώβρη.

 

Είπα ότι και στα παρελθόντα έτη είχα επιστροφές φόρου και με βάλανε (δια νόμου btw) να τους πάω όλα τα τιμολόγια είσπραξης για έλεγχο στην οικεία εφορία κι αυτή η διαδικασία είναι χρονοβόρα,φέτος δε με αμφίβολα αποτελέσματα.

 

Δεν με προσέχεις,με τον κηδεμόνα σου την άλλη φορά...

 

Την παρακράτηση φόρου από τιμολόγια την ελέγχουν ηλεκτρονικά μέσω ταξις ή σε καλούν στην ΔΟΥ;

To σώμα ζητάνε,δηλαδή όλα τα χαρτιά που αναφέρουν είσπραξη και μια φωτοκλόπια των βιβλίων στο αντίστοιχο φορολογικό έτος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα φώτα σας

-Αποδείξεις απο φαρμακεία μπαίνουν;

 

-Επίσης αποδείξεις απο ιατρικές υπηρεσίες (επισκέψεις ιατρών, οδοντίατρος, κλπ) μπαίνουν κάπου αλλού στην ΦΔ ή δεν μαπίνουν καθόλου

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα φώτα σας

-Αποδείξεις απο φαρμακεία μπαίνουν;

 

-Επίσης αποδείξεις απο ιατρικές υπηρεσίες (επισκέψεις ιατρών, οδοντίατρος, κλπ) μπαίνουν κάπου αλλού στην ΦΔ ή δεν μαπίνουν καθόλου

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Απο φαρμακειο μαζι με τις αλλες αλλα απο γιατρους πιο κατω που λεει για γιατρους .Συμφερει πιο καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...