Προς το περιεχόμενο

Αποδείξεις και εφορία


katerina_a_86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη φιλε μου, προηγουμενως δεν ειπες οτι εβαλες εκεινες τις αποδειξεις που χρειαζονταν ωστε να παρεις πισω το ποσο που μπορουσες να παρεις? Αυτο το ποσο σε ποιον κωδικο το ειχες γραψει?

 

Αυτο το taxis ειναι free για ολους ανα πασα στιγμη, ή αφορα μονο οσους επιλεγουν να στειλουν ηλεκτρονικα τη δηλωση τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη φιλε μου, προηγουμενως δεν ειπες οτι εβαλες εκεινες τις αποδειξεις που χρειαζονταν ωστε να παρεις πισω το ποσο που μπορουσες να παρεις? Αυτο το ποσο σε ποιον κωδικο το ειχες γραψει?

 

Αυτο το taxis ειναι free για ολους ανα πασα στιγμη, ή αφορα μονο οσους επιλεγουν να στειλουν ηλεκτρονικα τη δηλωση τους?

 

Στον 049 το γραφουμε.Το taxisnet ειναι για εγγεγραμμενους χρηστες δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ΟΚ. Ναι, πήρα πίσω όλο τον φόρο που μου είχε παρακρατηθεί.

 

Λέγοντας taxis εννοώ να μπεις εκεί που υποβάλλεις ηλεκτρονικά τη δήλωσή σου. Αν την κάνεις με το χέρι, δηλαδή δεν έχεις πάρει κωδικούς για ηλεκτρονική δήλωση, δεν έχεις πρόσβαση. Σ' αυτήν την περίπτωση, έχει νόημα να χρησιμοποιήσεις προγρμματάκι, αλλά δεν έχω ιδέα ποιο είναι πιο ακριβές και τώρα δεν βλέπω να κάθομαι να ξαναπερνάω όλα τα στοιχεία μου, για να βρω ποιο δουλεύει (συγγνώμη, αλλά βαριέμαι- δυο μέρες έφαγα για να κάνω τη δήλωση).

 

Edit: καλά το λέει ο Γιάννης, στο 049 βάζεις το ποσό των αποδείξεων (έγινα και αρμόδιος; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον 049 το γραφουμε.Το taxisnet ειναι για εγγεγραμμενους χρηστες δωρεαν.

 

Ασε να απαντησει ο αρμοδιος φιλε μου... (και δεν μιλαμε για τον 049)

 

Οσο για το taxisnet, εφοσον δεν ειμαι εγγεγραμενος μου ειναι αχρηστο?

 

Α, ΟΚ. Ναι, πήρα πίσω όλο τον φόρο που μου είχε παρακρατηθεί.

 

Λέγοντας taxis εννοώ να μπεις εκεί που υποβάλλεις ηλεκτρονικά τη δήλωσή σου. Αν την κάνεις με το χέρι, δηλαδή δεν έχεις πάρει κωδικούς για ηλεκτρονική δήλωση, δεν έχεις πρόσβαση. Σ' αυτήν την περίπτωση, έχει νόημα να χρησιμοποιήσεις προγρμματάκι, αλλά δεν έχω ιδέα ποιο είναι πιο ακριβές και τώρα δεν βλέπω να κάθομαι να ξαναπερνάω όλα τα στοιχεία μου, για να βρω ποιο δουλεύει (συγγνώμη, αλλά βαριέμαι- δυο μέρες έφαγα για να κάνω τη δήλωση).

 

Ρε αδελφε, πηρες πισω ολο το ποσο, ΠΟΙΑΝΟΥ κωδικου?

 

Εγω φιλε μoυ την εχω στειλει ηδη τη δηλωση μου. Μπορω τωρα να χρησιμοποιησω αυτο το taxis?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε να απαντησει ο αρμοδιος φιλε μου... (και δεν μιλαμε για τον 049)

 

Οσο για το taxisnet, εφοσον δεν ειμαι εγγεγραμενος μου ειναι αχρηστο?

 

Δεν σε καταλαβα....Τι εννοεις ο αρμοδιος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O αρμοδιος που πηρε ηδη το παραδακι !!!

 

Καλα...Σε ενοχλησε που σου απαντησα σε κατι ??? Αν ηθελες μονο απο αυτον απαντηση ας εκανες quote σε αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ΟΚ. Ναι, πήρα πίσω όλο τον φόρο που μου είχε παρακρατηθεί.

 

Λέγοντας taxis εννοώ να μπεις εκεί που υποβάλλεις ηλεκτρονικά τη δήλωσή σου. Αν την κάνεις με το χέρι, δηλαδή δεν έχεις πάρει κωδικούς για ηλεκτρονική δήλωση, δεν έχεις πρόσβαση. Σ' αυτήν την περίπτωση, έχει νόημα να χρησιμοποιήσεις προγρμματάκι, αλλά δεν έχω ιδέα ποιο είναι πιο ακριβές και τώρα δεν βλέπω να κάθομαι να ξαναπερνάω όλα τα στοιχεία μου, για να βρω ποιο δουλεύει (συγγνώμη, αλλά βαριέμαι- δυο μέρες έφαγα για να κάνω τη δήλωση).

 

Edit: καλά το λέει ο Γιάννης, στο 049 βάζεις το ποσό των αποδείξεων (έγινα και αρμόδιος; )

 

 

Nαι, σε αυτον εκανα μονο. Εξαλλου εσυ πεταχτηκες και ειπες κατι ασχετο, δε μιλαμε για τον 049.

 

Νομιζω ...πηρες απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα, με έβαλες να ψάχνω το Ε1. Λοιπόν, εγώ δεν είχα μισθωτές υπηρεσίες, οπότε ούτε στο 313 έβαλα κάτι ούτε στο 315. Μου είχε παρακρατηθεί φόρος που τον έγραψα στο 605 και μου επεστράφη ολόκληρος.

 

Το taxis δεν μπορείς τώρα να το χρησιμοποιήσεις, αφού την έδωσες.

 

Και μην μαλώνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μαλωνουμε, απλα ο Γιαννης δεν ειχε καταλαβει. Τι ισχυει προσπαθουμε να μαθουμε.

 

Λοιπον, δεν ειχες μισθωτες υπηρεσιες αλλα ειχες φορο στον 605 περιπου 1000€, και κανονισες να βαλεις οσες αποδειξεις χρειαζονταν ωστε να τα παρεις πισω, μαλιστα...

Αν και δε μου λεει κατι σιγουρο αυτο γιατι θα προτιμουσα μισθωτες υπηρεσιες και φυσιολογικο εισοδημα:)

 

Οσο για το taxis, αφου αφορα μονο τη μειοψηφια που στελνει ηλεκτρονικα τη δηλωση της, ολοι εμεις οι υπολοιποι δεν εχουμε αλλο τροπο για να μαθουμε απο τωρα την εκκαθαριση μας παρα μονο απο τα προγραμματα.

 

Ελπιζω να βρεθει και καποιος φιλος με μισθωτες υπηρεσιες που του εγινε ηδη η εκκαθαριση με πιστωτικο, ωστε να μας ενημερωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον έχει αναφερθεί κάπου αλλά... οι αποδείξεις από καύσιμα μετράνε;

νόμιζα ναι, αλλά μου είπε ένας γνωστός χθες ίτο δε μετράνε και μετράει μόνο από πετρέλαιο θέρμανσης.

τι ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον έχει αναφερθεί κάπου αλλά... οι αποδείξεις από καύσιμα μετράνε;

νόμιζα ναι, αλλά μου είπε ένας γνωστός χθες ίτο δε μετράνε και μετράει μόνο από πετρέλαιο θέρμανσης.

τι ισχύει;

Το χέρι μου στη φωτιά δεν το βάζω αλλά κατά πάσα πιθανότητα μετράνε. Δεν είδα κάπου στο βιβλιαράκι ν αναφέρεται κάτι διαφορετικό και όλοι (που ξέρω) ζητούσαν αποδείξεις απ τα βενζινάδικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χέρι μου στη φωτιά δεν το βάζω αλλά κατά πάσα πιθανότητα μετράνε. Δεν είδα κάπου στο βιβλιαράκι ν αναφέρεται κάτι διαφορετικό και όλοι (που ξέρω) ζητούσαν αποδείξεις απ τα βενζινάδικα...

 

ένας φίλος μου λέει ότι ρώτησε το λογιστή του και του είπε δε μετράνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...