Προς το περιεχόμενο

Samsung Syncmaster P2270HD -VS- LG M2262D-PC 22'' LCD TV


GiannoS805

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα κ καλές γιορτές.... Είμαι σε ένα δίλημμα ποια από τις 2 τηλεοράσεις να αγοράσω κ επειδή δεν είμαι κ πολύ γνώστης της τεχνολογίας παρακαλώ όποιος μπορεί να με βοηθήσει η να μου προτείνει κάποια άλλη οι τιμές τους είναι η ίδια 235 ευρώ...

 

SAMSUNG SYNCMASTER P2270HD

 

# Τύπος Οθόνης: 22'' TFT color LCD panel.

# Τύπος δέκτη: Αναλογικός, Ψηφιακός Mpeg4.

# Υποστηριζόμενη ανάλυση: 1920 x 1080.

# Υποστηριζόμενα χρώματα: 16.7 εκατομύρια.

# Χρόνος Απόκρισης: 5 ms.

# Γωνίες θέασης: Οριζόντια: 170, Κατακόρυφα: 160 μοίρες.

# Αντίθεση: Δυναμική: 50000:1, Τυπική: 1000:1.

# Φωτεινότητα: 300 cd/τμ.

# Είσοδος Σήματος: D-sub, DVI-D, HDMI, αναλογική RGB, Component, SCART, Δέκτης ψηφιακής τηλεόρασης, Οπτική έξοδος, Είσοδος ήχου, Έξοδος ακουστικών, Υποδοχή CI.

# Επιπλέον χαρακτηριστικά: VESA 75 x 75mm, Built in speakers 2x3W (Dolby Digital Plus, SRS Trusurround HD), Τηλεχειριστήριο.

# Χρώμα: Rose Black.

# Διαστάσεις: (W x H x D) με βάση 536,3 x 403 x 189,5 mm, χωρίς βάση 536,3 x 345,2 x 66,1 mm.

 

 

LG M2262D-PC 22'' LCD TV

 

# Τύπος Οθόνης: 22" TFT LCD με 16.7 εκατομμύρια χρώματα.

# Μέγιστη ανάλυση: 1920 x 1080.

# Χρόνος απόκρισης: 5 ms.

# Λόγος αντίθεσης: 50.000:1 (DFC).

# Γωνίες θέασης: Οριζόντια: 176°, Κατακόρυφα: 170°.

# Φωτεινότητα: 300 cd/m².

# Τύπος δέκτη: Αναλογικός, Ψηφιακός (DVB-T με MPEG4).

# Ηχος: 2x 5W.

# Συνδεσιμότητα: D-sub, DVI-D (with HDCP),2?HDMI, Composite, Component,2?SCART, 1x PC Audio In/Out, 1x Optical out.

# Πρόσθετα χαρακτηριστικά: HDCP, Auto Bright, Τηλεχειριστήριο, SRS WOW, Dolby Surround, Tilt, VESA (100 x 100).

# Κατανάλωση: 50W (1W σε Standby Mode, 0,5W σε Power off Mode).

# Τροφοδοσία: 100 - 240V (56 - 75 Hz).

# Χρώμα: Μαύρο.

# Διαστάσεις: 517.3x359.2x66.9 mm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πριν κανα μηνα πειρα την LG και μπορω να σου πω οτι φυσαει η τηλεοραση. εχει τρομερη αναλυση απο οποια μερια και αν κοιταξεις το design ειναι τελειο η διασυνδεσιμοτητα του ειναι αριστη , δλδ εχς συνδεσει πανω της ps3 και DVD 2xhdmi ενα συστημα souround 5,1 και καλοδιο απο το laptop οπου κανς μετατροπη και τα βλεπω απο οπου θελω. ειναι fullHD και οχι HDready... βασικα τα σπαει.. α εχει και USB οπου μπορεισ να δεις fotos και αλλα αρχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πριν κανα μηνα πειρα την LG και μπορω να σου πω οτι φυσαει η τηλεοραση. εχει τρομερη αναλυση απο οποια μερια και αν κοιταξεις το design ειναι τελειο η διασυνδεσιμοτητα του ειναι αριστη , δλδ εχς συνδεσει πανω της ps3 και DVD 2xhdmi ενα συστημα souround 5,1 και καλοδιο απο το laptop οπου κανς μετατροπη και τα βλεπω απο οπου θελω. ειναι fullHD και οχι HDready... βασικα τα σπαει.. α εχει και USB οπου μπορεισ να δεις fotos και αλλα αρχεια

 

την χρησιμοποιεις μονο στον υπολογιστη

ή και σαν τηλεοραση? Σαν τηλεοραση πως ειναι ? τα χρωματα που αποδιδει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα! Θα ήθελα και εγώ να μάθω αν το συγκεκριμένο μοντέλο παίζει divx από το usb της είτε by default είτε με κάποια ρύθμιση? Αν όχι υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει μοντέλα σε αυτές τις διαστάσεις (<=22''-23'') που να παίζουν divx από το usb τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Ψάχνω και εγώ οθόνη για τον υπολογιστή μου και έπεσα πάνω στην LG. Γενικά, είναι δόκιμο να πάρω μια οθόνη που έχει χαρακτηριστικά τηλεόρασης για να την δουλεύω το 95% του χρόνου σαν οθόνη desktop ή θα μου κουράζει τα μάτια και καλύτερα να πάρω μια κανονική οθόνη υπολογιστή? Μου καρφώθηκε αυτή επειδή είχε και ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη και δεν θα χρειαζόταν να βάλω tv tuner στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι και εγώ ανάμεσα σε αυτές τις δύο

 

Επειδή με ενδιαφέρει πάρα πολύ η λήψη των αναλογικών σε περιοχή με όχι και τόσο καλό σήμα μήπως θα μπορούσε κάποιος να που πει αν οι φήμες για τον ελαφρώς πιο αδύναμο δέκτη που έχουν οι LG2*62D αληθεύουν;

 

Παρακαλώ αν γίνεται λίγο γρήγορα η απάντηση αν γνωρίζει κάποιος

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...