Προς το περιεχόμενο

STEAM - Προσφορές


godlike

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

τα περισσοτερα ονλινε games Εχουν κανονικες τιμες..

αν κ διαβασα σε ενα ποστ οτι ειχαν βγαλει 2.5e to source καποια μερα...

Εβαλαν καμμια παρομοια τιμη για warfare 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Weekend Deal στο Steam για τους τίτλους της σειράς Company Of Heroes. 11,50€ το ολοκληρωμένο πακέτο και πολύ χαμηλές τιμές για τον κάθε τίτλο ξεχωριστά. :)

 

Στο GOG έχουν εντάξει και το URU - Complete Chronicles από τη σειρά του Myst (στα $10) -αν και αν δεν το είχα, θα περίμενα καμιά προσφορά στα $5 για το εν λόγω sequel. Το περασμένο Σ/Κ είχαν σε προσφορά τους πιο "πρόσφατους" τίτλους του Tex Murphy (Under a Killing Moon, Pandora Directive και Overseer) στα $5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για το Steam: Σαββατοκύριακα (τα weekend deals), στην περίοδο των γιορτών (Χριστούγεννα/αλλαγή χρόνου) και σε άλλες τυχαίες στιγμές.

 

Παρόμοια ισχύουν και για το gog μόνο που εκεί δεν είναι "καθιερωμένος" θεσμός τα weekend deals, αλλά πάλι στο gog τα περισσότερα παιχνίδια κοστίζουν από 10€ και κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να λέμε και την άλλη πλευρά οι τιμές του ώρες ώρες αγγίζουν και τα όρια του παραλογισμού. Το mass effect 2 το εχουν στα 60€ και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να το προτιμήσει κάποιος και να μην πάρει την collector retail.

Γενικά σε όλες τις νέες κυκλοφορίες οι τιμές στου είναι ιδίες και σε αρκετές περιπτώσεις πιο ακριβές από αυτές τις retail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει η digital μορφή στα παιχνίδια και γενικά γουστάρω το steam (ιδίως αν δεν πρόκειται για collectors μιας και η σημερινή μορφή των απλών retail είναι ahem gtp). Το επόμενο 2 μηνο, θέλω 7 games για pc - εννοώ αυτά που θα αγοράσω - και τελικά μάλλον ένα (το expansion του dao γιατί το έχω σε digital έκδοση ήδη και δεν θα παίζει με το retail) ή κανένα δεν θα πάρω από το steam γιατί η retail είναι φτηνότερη, κάποιες φορές ακόμα και η collectors retail φτηνότερη από την απλή digital (mass effect 2 επί παραδείγματι). Φυσικά δεν θα αλλάξει κάτι γιατί στο steam πέρα βρέχει...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντός η σημερινή μορφή των retail είναι τελείως απαράδεκτη εκτός αν μιλάμε για collector. Ενά manual της πλάκας με άντε το πολύ 5 σελίδες ένα άθλιο κουτί και ένα dvd..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να λέμε και την άλλη πλευρά οι τιμές του ώρες ώρες αγγίζουν και τα όρια του παραλογισμού. Το mass effect 2 το εχουν στα 60€ και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να το προτιμήσει κάποιος και να μην πάρει την collector retail.

Γενικά σε όλες τις νέες κυκλοφορίες οι τιμές στου είναι ιδίες και σε αρκετές περιπτώσεις πιο ακριβές από αυτές τις retail.

 

Εγώ πάντως πληρώνω τα ίδια και το παίρνω από steam για να γλιτώσω το "παραγγελία, παραλαβή, κουτί, dvd, τι κάνω μετά με το κουτί/dvd"

 

όλα στον αέρα και τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...