Προς το περιεχόμενο

Παλαβό γράψιμο σε Firefox


argver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εφχαριστω για τα λεξικα!

κακοποιοιση της ελληνικιης γραφης νε .

το θεμα εινε βαρβατο και δεν λινετε

με λεξικο γιατι αν ηταν ετσι θα με ηχαν

κανει καλα δασκαλοι και γονεις οταν ηταν

ορα να μαθο ορθογραφια.

και να κιταξω το λεξικο για μια λεξη

αβριο παλι αλλιος θα την γραψο

δοκιμαζμενα πραματα λεγετε δισλεξια

και εχο πολι απο αφτο..

και προγραματα για αφτη την περιπτοση

οταν ημουν παιδι ηταν σε νιπιακη κατασταση

στην χορα μας . παντος να σου πο την αλλιθια

δεν με ενοχλει . μπορει στα γεραματα αν αξιοθω

να μαθω και ορθογραφια προς το παρον προιγητε

το linux

 

off topic : Αν είχες δυσλεξία, δε θα έγραφες ούτε σωστά "ηχητικά" τις λέξεις. Θα μπέρδευες και θα ανέστρεφες γράμματα κτλ. (Βέβαια χρειάζεται να δω και κάποιο γραπτό σου για να είμαι σίγουρος). Τι στιγμή που τα γραπτά σου (τουλάχιστον τα ψηφιακά) διαβάζονται "ηχητικά" , δεν έχεις δυσλεξία. Αυτό στο λέω 1) για να μην απογοητεύεσαι (γράφεις ότι δε λύνεται) 2) να συνειδητοποιήσεις ότι απλά αγνοείς ή δεν εφαρμόζεις στοιχειώδεις ορθογραφικούς κανόνες 3) αν θέλεις, μπορείς να βελτιωθείς δραματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορυ πάω πάσο

απλώς το κείμενο είναι τόσο ανορθόγραφο που δυσκολεύτηκα να καταλάβω τις λέξεις ήταν σαν να διάβαζα μια ξένη γλώσσα

αν σε βοηθάει να γράφεις greeklish δοκίμασε αυτόhttp://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

 

Δεν χριαζετε να ζιτας σιγνομη αν με ενοχλουσε τοσο πολυ θα το ηχα ξεπερασει το σιμτομα να εισε καλα για το ενδιαφερον

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:45 ----------

 

off topic : Αν είχες δυσλεξία, δε θα έγραφες ούτε σωστά "ηχητικά" τις λέξεις. Θα μπέρδευες και θα ανέστρεφες γράμματα κτλ. (Βέβαια χρειάζεται να δω και κάποιο γραπτό σου για να είμαι σίγουρος). Τι στιγμή που τα γραπτά σου (τουλάχιστον τα ψηφιακά) διαβάζονται "ηχητικά" , δεν έχεις δυσλεξία. Αυτό στο λέω 1) για να μην απογοητεύεσαι (γράφεις ότι δε λύνεται) 2) να συνειδητοποιήσεις ότι απλά αγνοείς ή δεν εφαρμόζεις στοιχειώδεις ορθογραφικούς κανόνες 3) αν θέλεις, μπορείς να βελτιωθείς δραματικά.

 

τι να σου πο εχω παρει διαγνοση απο επιστιμονες ιποτιθετε. στο λικιο και την εκθεση την ελεγα προφορικα. σιγουρα εκμεταλεβομε την κατασταση και δεν μαθενω ορθοφραφια , αλλα πιστεψεμε βαρεθικα να προσπαθω πιτσιρικας .

η πιο σιγουρη θεραπια εινε να μαθω αρχεα Ελληνικα πραμα που θα κανω και εινε θεραπια που χρισιμοπιουνε και στον εξοτερικο στην ουσια εινε ενας ανταπτορας στον τροπο λιτουργιας του εγεφαλου του δισλεκτικου με τον κινο τροπο σκεπσης δεν εινε προβλιμα απλα δεν αντιλανβανομαστε τον κοζμο γραμικα. σιγουρα αν αχολιθω ξανα θα γινο ξεφτερη στην ορθογραφια αλλα απο οτι βλεπεις ουτε τόνους δεν βάζω γιατι το βρισκο κουραστικο να σιλαβιζω καθε λεξη απο μεσα μου για να την τονίζω.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:54 ----------

 

Μηπως αν πληκτρολογεις γρηγορα μπερδευεσαι και πατας το TAB που σε μεταφερει σε αλλο κουτι;

 

δεν κανω λαθος να και παραδιγμα πριν λιγο στο facebook

-------------------------------------------

ro to problimatest <=το προβλημα τεσταρω σε

-------------------------------------------

με

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux

μου το χει κανει και στο gmail στο login

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:08 ----------

 

Βρηκα μια συζητηση απο μια αλλη κοινοτητα πανω σε αυτο,παρεπιπτοντως οι δυσλεκτικοι που ποσταρουν εκει ορθογραφικως το παλευουνε .http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=19926

έρων σας για την δίσλεξια και να που εμφανίστηκειμο να βαλο τόνους

και ένα παράδιγμα τόρα που μέπιασε το φιλότ

 

Να πω την αλήθια μου έκανε πολύ εντίπωση το ενδιαφ

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:11 ----------

 

το προιγουμενο ηταν φισιολογικο δεν ξερω αν εγηνε απο τα καντιλια που εριχνα προσπαθοντας να βαλο και τονουςβω:mrgreen:

 

ορες ορες ουτε εγο δεν με πιστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα και εγώ το είχα πάθει κάποιες φορές και νόμιζα ότι κάτι πάτησα κατα λάθος. Πάντως τώρα δεν μπορώ να το ξανακάνω οπότε παίζει κάτι τέτοιο. Αλλά το θέμα είναι ότι εμένα δεν άλλαζε γραμμή αλλα στην ίδια πήγαινε πιο πίσω. Αυτό γινόταν στο chat του facebook . Μυστήριο πράγμα...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:00 ----------

 

Μήπως όπως γράφεις με το χέρι πατάς κατα λάθος το touchpad του laptop με το κάτω μέρος της παλάμης????? Εγώ αυτό έκανα :lol:

 

 

Aztec μαλον εχεις δικιο,αργισα να το καταλαβω

γιατι οντος εινε πολυ κουλο για να εινε

αλιθινο:lol:

 

νομιζω εχει να κανει με το παντ !

εινε πολι κουλο γιατι οταν το ακουμπαω σινιδιτα

δεν το κανει προφανος αντιδραει σε πολι ελαφρο

αγκιγμα με κινιση που εινε ανεπεσθιτο στον χριστη

σε βαθιμο που οταν σινβενει λεω στο εαφτο μου: ελα τορα

αφου δεν το αγκιξες !

εφχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...