Προς το περιεχόμενο

8210 ΣΕ 8250 ΜΕ R.O.M 5???


Baron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά διάβασα το σχετικό post που μιλάει για αυτή την αναβάθμιση και αντιμετωπίζω το εξής προβλημα.Το κινητό μου έχει R.O.M 5,από ότι ξέρω τα 8210 με R.O.M 6 αναβαθμίζονται σε 8250 άνετα και έχω την εξής απορία,καταρχήν με 8210 με R.O.M 5 γίνεται 8250?Αν ναι υπάρχει κάποιο site που να διαθέτει το κατάλληλο software για την συγκεκριμένη R.O.M? Yπάρχει κάποιο μαγαζί που να αναλαμβάνει? :(Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poies oi diafores? Exei o aderfos mou ena 8210 ektos egguhshs kai 8elei na kanei software upgrade giati kollaei to kinhto tou merikes fores, an ksereis perissoteres plhrofories gia tis diafoes twn 2 software *8210-8250* kai epishs poso kostizei kai an mporw na to kanw Thessaloniki!!! Euxaristw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kavaliotis επειδη βλεπω οτι μπερδευτηκες..το 8250 ειναι αλλο κινητο κι οχι software.Εχει μπλε οθονη και μερικα εξτρα..στην ΝΟΚΙΑ με τπτ δε σου κανουν το 8210-->8250

Αν ειναι ROM 6 το 8210 σου τοτε γινεται 8250

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oi diafores metaksh 8210 kai 8250 einai oi ekshs:mple fotismos,screensaver(statherw),synthesh,game(apenati),chat,T9 gr,pio euelikto menou.

kostos anabathmishs peripou 10-15 euro + 15 euro ta led.

sthn ousia an kaneis anabathmish kai allagh led den exei na zhlepsei

tipota apo ena 8250!

twra oson afora ta 8210 me rom 5 rwtisa sto 9volto kai mou eipan oti ginetai anabathmish.

 

gia perisoteres plhrofories www.9volto.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote Finn:</font><hr> Kavaliotis επειδη βλεπω οτι μπερδευτηκες..το 8250 ειναι αλλο κινητο κι οχι software.Εχει μπλε οθονη και μερικα εξτρα..στην ΝΟΚΙΑ με τπτ δε σου κανουν το 8210-->8250

Αν ειναι ROM 6 το 8210 σου τοτε γινεται 8250 <hr /></blockquote>

 

Oxi file mou den mperdeuthka, pistepse me exo allaksei apeira kinhta kai authn thn stigmh exw 4 pou xrhsimopoiw! Basiko exo to T68i ths Sony-Ericcson kai exoun perasei para polla kinhta apo ta xeria mou (spoudazw Agglia opote allazw toulaxiston 2 kinhta ton xrono + oti pairno gia thn upoloiph oikogeneia!)!

 

Apla den exo dei 8250 apo konta wste na dw to menou tou, ksero oti exei mple o8onh alla den kserw to menu tou! Anyways, to 8ema einai, POU KANW ANABA8MISH??? To 9volto einai Peiraia nomizo h kanw la8os? Pws 8a ginei, ego eimai Salonika!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Elliniko T9 kai elliniko menu to 8250 den exei official giati proorizetai gia tin asiatiki agora..parolafta exw kanei ena mod me elliniko menu kai elliniko t9.

Episis etoimazw project me kodiko asfaleias gia ta eiserxomena minimata kai fading leds..dld o fotismos na svinei siga siga.

 

na efxaristisw ton Kormorano gia tin diorthosi kapion bugs sto elliniko menu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έψαξα το θέμα και βρήκα κάποια πράγματα,αν το 8210 εχει R.O.M 5 γίνεται με αλλαγή CPU ή με 2 γεφυρώματα στην CPU,αλλά και παράλληλα γίνεται και μέσο software!!!Το Post τo έθεσα γιατί τα 8210 χωρίζονται σε 2 γενιές με R.O.M 5 και R.O.M 6 οι πρώτες σειρές κυρίως 8210 έχουν R.O.M 5.Έβρισκα software μόνο για R.O.M 6,μέχρι πριν 2 μέρες που βρήκα και για το δικό μου.Το software είναι ήδη περασμένο λειτουργεί άψογα,υποστηρίζει τις λειτουργίες του Ελληνικού Τ9 και το μενού μεταφρασμένο πλήρως χωρίς να υπάρχει το παραμικρό bug.Στην αρχή το 8250 ήταν για την ασιατική αγορά αλλά μετέπειτα ήρθε Ευρώπη πλυν Ελλάδος.Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia to 8250 den yparxei kanena evropaiko paketo

Yparxoun ta PPM K,L,J ta opia exoun kinezika,malesiana,indonisia kai alles xores tis asias.

Mono mods yparxoun pou kanoun diaforoi users.

 

Baron..de katalava afto pou les..oti evriskes sw mono gia ROM 6..dld ti vrikes tora gia ROM 5 kai dulepse?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Finn,πέρνω την ερωτησή σου και την αντιστρέφω,τι χρειαζόταν ένα 8210 με ROM 5 για να αναβαθμιστεί σε 8250?από την στιγμή που το 95% των απαντήσεων που έπαιρνα ήταν ότι δεν γίνεται απλά ή χρειάζεται αλλαγή ή cpu ή γεφυρώματα που δυστηχώς τουλάχιστων για εμένα δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να έχω τον κατάλληλο εξοπλισμό (π.χ. σταθμούς συγκόλησης εξαρτημάτων smd ή σταθμούς θερμού αέρα)που απαιτεί μια τέτοια διαδικασία για να γίνει εφικτή η αλλάγη cpu ή κάποια γεφυρώματα.ʼρα καταλήγω λοιπόν στο συμπέρασμα ότι αν μπορώ να κάνω κάτι θα έπρεπε να γίνει μέσω του κατάλληλου software.Την λύση για το πρόβλημα που είχα την βρήκα στο 9volto που δεν χρειάστηκε να γίνει καμιά απολύτως επέμβαση στην pcb του κινητού παρα μόνο έγινε μια πολύ απλή αλλαγή στο software δηλ. όπως ακριβώς θα γινόταν αν είχε ROM 6 αντί για 5.That's all.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...