Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα αν είχε έστω τα γραφικά του Crysis θα έπαιζε όπως παίζει το Crysis τώρα..

Εσύ μιλάς να ήταν Next-Gen, με γραφικά Full Dx11 άρα πολύ ανώτερα από το Crysis 1 οπότε και θα χρειαζόμασταν τις μεθεπόμενες κάρτες για Maxed Out.

 

Προτιμώ το δεύτερο, να υπάρχει και λόγος να κάνει κάποιος Upgrade γιατί αυτή τη στιγμή με μια 6870 είσαι ''άνετος''.

 

Focus on PC Gaming, I say..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σχεδόν σίγουρο ότι δε θα είναι όσο εθιστικό ήταν το πρώτο, και ότι θα είναι σχεδόν το ίδιο βαρετό όσο το δεύτερο.

 

Από εκεί και πέρα, τι να πουν τα γραφικά από μόνα τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν είχε έστω τα γραφικά του Crysis θα έπαιζε όπως παίζει το Crysis τώρα..

Εσύ μιλάς να ήταν Next-Gen, με γραφικά Full Dx11 άρα πολύ ανώτερα από το Crysis 1 οπότε και θα χρειαζόμασταν τις μεθεπόμενες κάρτες για Maxed Out.

 

Προτιμώ το δεύτερο, να υπάρχει και λόγος να κάνει κάποιος Upgrade γιατί αυτή τη στιγμή με μια 6870 είσαι ''άνετος''.

 

Focus on PC Gaming, I say..

 

Δεν ήξερα ότι αυτό ήταν το PC Gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητιέται αυτό. Για μένα το PC Gaming συνεπάγεται μικρότερα κι ανεξάρτητα παιχνίδια που ρισκάρουν, επειδή η πλατφόρμα είναι ανοιχτή για τον οποιονδήποτε. Επιπλέον, δεν ξέρω κατά πόσο είναι δυνατό να μιλάμε για γενιές στο PC. Πού μπαίνουν τα όρια; Η γενιά, θεωρώ, πως είναι όρος για τις κονσόλες, που έχουν ξεκάθαρους κύκλους ζωής.

 

Πέρα από όλα αυτά, όμως, κι από το τι θεωρεί ο καθένας πως είναι το PC Gaming, νομίζω πως αν περιμένεις ό,τι περιμένεις πολύ δύσκολα θα ικανοποιηθείς πια. Με το κόστος που έχει ένα ΑΑΑ παιχνίδι για να αναπτυχθεί και με την κατάσταση στην οποία βρίσκεται η οικονομία, καμία εταιρεία δε θα ρισκάρει σε τίποτα. Ούτε σε gameplay καινοτομίες ούτε σε hardware απαιτήσεις στις οποίες μόνο ένα μικρό ποσοστό της αγοράς θα μπορεί να ανταπεξέλθει. Πόσοι, νομίζεις, έχουν το σκεπτικό σου - "δώστε μου λόγο να πάρω νέες κάρτες" - και τη δυνατότητα να το υλοποιήσουν;

 

Εγώ ξέρεις τι λέω; Fuck the graphics race. Εχουμε αρκετά καλά γραφικά εδώ όπου είμαστε. Να αρχίσουν να στείβουν και λίγο το hardware για άλλες διαδικασίες. Για AI, ας πούμε. Αυτό θα είναι next gen. Ο κόσμος του Far Cry να με κάνει να νιώσω ότι υπάρχει από τον τρόπο που λειτουργεί και φέρεται, όχι μόνο από το πώς φαίνεται. Επειδή αν το κάνει μόνο επιφανειακά πολύ γρήγορα θα υπάρξει dissonance και τσουπ, πάει το immersion που τα γραφικά προσπαθούν τόσο να πετύχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά τα όσα λες και δυστυχώς θα πρέπει να συμφωνήσω.

Αν και τα γραφικά δεν είναι καλά εδώ που είμαστε, εννοώντας ότι κολλήσαμε στα κονσολογραφικά που είναι τίγκα στα Low-Res Textures.

 

Όταν βγούνε οι νέες κονσόλες το 2013, θα μπορείς να πεις ότι τα γραφικά είναι αρκετά καλά και ότι θα πρέπει να επικεντρωθούν αλλού.

Εγώ στα γραφικά θέλω να δω Animation, να με πείθει ότι όντως μιλάει με αληθοφάνεια κλπ.

Αλλά θέλουν δουλειά ακόμα..

Όσο για το AI, θα συμφωνήσω, εκεί κολλήσαμε στο FEAR δυστυχώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έλλειψη ram στις κονσόλες είναι αλήθεια πως είναι το μεγαλύτερο "κακό" αυτή τη στιγμή. Αν και το "καλά είμαστε εδώ όπου είμαστε" το εννοούσα και για τα PC (BF3 και Witcher 2 εγώ μια χαρά θα τα έλεγα), αλλά και κυρίως ως εξής: Θα προτιμούσα να αναγκαστώ να κάνω αναβάθμιση για καλύτερο animation και AI, παρά για god rays και textures, ας πούμε. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε μου αρέσουν. Απλώς όχι να εξαντλούν ό,τι πόρους έχουν μόνο για τα δεύτερα. Να είναι πιο ισορροπημένη η βελτίωση.

 

Τέλος πάντων, ας μην καταδικάζουμε κι ετούτο το παιχνίδι προτού βγει. Μπορεί να μας εκπλήξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FarCry 2 δεν ειναι αυτο που εκανες τον ταξιτζη με κουρσες μπρος-πισω?Φοβερο παιχνιδι.Ακομη περιμενω το DLC Taximeter..

Ναι αυτο ειναι...

Σπαστικες, βαρετες και μεγαλες διαδρομες...

Αλλα και g@mω τα παιγνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FarCry 2 δεν ειναι αυτο που εκανες τον ταξιτζη με κουρσες μπρος-πισω?Φοβερο παιχνιδι.Ακομη περιμενω το DLC Taximeter..

 

Εγώ θυμάμαι που δούλευα τότε (δικά μου λεφτά δηλαδή) και έιχα χαλάσει 80-100 ευρώ για τον κολλέκτορα (ps3 edition). 100 ευρώ! Εγώ!

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πόσο βλάκας πιάστηκα. Μακράν η χειρότερη αγορά που έχω κάνει (100 ΕΥΡΩ FFS!! πόσο χαζός είμαι?) και προσωπίκα, και παιχνιδάρα να είναι το 3, εγώ δεν δίνω ούτε ένα ευρό. Όχι πως έχω άλλωστε (αχ ωραίες εποχές όταν δούλευες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...