Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το πισι της υπογραφης μου εχω 45-50 fps. Την πρωτη φορα που το ετρεξα με το ζορι επιανε 10 fps, και παραξενευτηκα πολυ. Μετα απο πολλες δοκιμες και αφου κοντεψα να τραβηξω τα *υζια μου, βρηκα τον ενοχο. Το PostFX. Με τα πάντα στο τέρμα (εκτος vsync που το αφησα στο 1 για ευνοητους λογους ) και αυτο στο low, βρηκα την υγεια μου. Θα ανεβασω screenshot με τις ρυθμισεις.

 

edit 1 : Εχω περασει τους beta drivers. Επισης το FoV το εχω αφησει by default (73,κατι)

edit 2 : http://imageshack.us/photo/my-images/716/videosettings2.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/7/videosettings1.png/

Επεξ/σία από Jimys2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχε θέμα με την 5870, ακόμα και να έχει bottleneck με την 7950, δε δικαιολογούνται αυτά τα fps, κάτι άλλο παίζει.

 

Αυτο του εχω πει εδω και μερες...

 

Η 7950 στα dx11 εχει διαφορα με 5870.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράτησαν ότι καλο είχαν τα Far Cry και βάλαν extra. Πολύ ωραίο story και gameplay, όχι άπειροι εχθροί, όχι τέρατα, και όχι "respawn". Σχεδόν όλα στο high/ultra εκτος από post fx και water στο medium και ποτε κάτω από 60 fps. Μονο όταν κοιτάω το χωριο βραδυ πέφτει στα 50. Άψογη δουλειά. Επιτέλους ένα Far Cry.

 

QC 3.2, 570 O/C, 4G ram. 1680*1050.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα...Με 7870 χτυπαω θερμοκρασιες 65-68 και τον ανεμιστηρα 55%...Στα υπολοιπα παιχνιδια ειναι κατω απο 62 και με 40% στροφες....Επισης με ολα full σε 1680X1050 και φιλτρο 8Χ τα fps γονατιζουν γυρω στα 28...Μηπως φταιει οτι τα εχω ενεργοποιημενα απο τον Catalyst και οχι με βαση το application settings;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...