Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με 7950 OC στο σύστημα της υπογραφής, εχω 30-37 fps στο very high αλλά με MSAA 4X. (1920Χ1200)

 

Πως το βλέπετε; πάντως με αυτά τα fps, δε παίζεται το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε το MSAA, τουλάχιστον στο 2x.

 

Εγώ παρατηρώ ότι κολλάει όταν κινείσαι, ενώ όταν περιστρέφεσαι γύρω απ' τον εαυτό σου πάει λάδι.

 

Επίσης έχει κι άλλες ρυθμίσεις που δεν τις ανέφερες, κι αυτές παίζουν ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τι διαολο... πρεπει να παω για αναβάθμιση δηλαδή;

Τι αναβαθμιση ρε.Εδω σου λεω οτι με μια πολυ υποδεεστερη καρτα εχω περισσοτερα frames. :P Κατι αλλο παιζει.Το msaa το εχω στο 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν ειναι να τα ρίξω. Ψάχνω να βρώ αν δουλεύει στο έπακρο η κάρτα. Οταν με τις ίδιες (?) ρυθμίσεις είμαι κατω απο την πρωην 5870, σπάζομαι λίγο.

@Νεμεσις, γράψε επακριβώς τις ρυθμίσεις, πέρα απ'το tab very high (υποθετω πως τα αφηνεις οπως τα σεταρει αυτό στο high/v.high/ultra).

Αναβάθμιση εννοούσα περί CPU.

Για να δοκιμάσω κι εγώ με τα ίδια επακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανη δωσε τα φωτα σου αφου παιζεις το παιχνιδι (εγω δεν το δα ακομα,δε ξερω τις απαιτησεις/ρυθμισεις) στον kanesaxo ρε το παιδι με καινουρια καρτα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε και τις άλλες ρυθμίσεις.

 

Σιγά την πολύ υποδεέστερη κάρτα ρε, ειδικά εσύ που έχεις CrossFire.

Μα αυτο λεω ρε.Με disable το cf.Ασε που το cf δεν δινει και τιποτα αξιολογο εδω.Χτες δεν τα λεγαμε; :P

 

Ερχονται οι αναλυτικες ρυθμισεις σε λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι όταν το είχα στο Off είχα χειρότερη απόδοση από όταν το έβαλα στο 2/5 (από τα 5).

 

Δοκίμασε να ρίξεις το Shadow και το Post FX, πρέπει να είναι από τα πιο απαιτητικά settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τωρα ψιλοβαριεμαι να τα αλλαζω και να δοκιμαζω.Οταν το ξεκινησω κανονικα θα πεσουν δοκιμες με την ελπιδα να βγει και κανενας driver για cf που ΔΟΥΛΕΥΕΙ.Παντως η 5870 να παιζει καλυτερα απο την 7950 και μαλιστα OC κατι παιζει.

 

 

 

Γ@μω τις καρτες εχω ο π$#$στης,παταω κατω τις κορυφαιες απο την σειρα 7. :P

 

 

Edit:BTW τα specs της υπογραφης μου δεν ισχυουν πληρως.Ο φαινομακος αυτην την στιγμη τρεχει μαμα στα 3,4(αν παιζει καποιο ρολο) γιατι εχω δωσει σε ενα φιλο την ψυχτρα για λιγο καιρο και ειμαι με την μαμα,ενω η μνημη εχει αυξηθει τα 8gb(αυτο δεν νομιζω να παιζει ρολο).Το αναφερω απλα για την συγκριση με τον kanesaxo,μπας και βρει τι τον κοβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...