Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν παίζεις ένα game που υποτίθεται πως έχει ρεαλιστικά γραφικά (όσο αυτό είναι εφικτό), δε γίνεται να λείπουν οι σκιές.

Δεν επηρεάζει άμεσα το gameplay, αλλά θα ήταν κάπως να μην έχει καθόλου, όπως συνέβη με το FEAR 2:

 

http://www.youtube.com/watch?v=lbzFfYwhz68

 

 

 

Όσον αφορά στο Far Cry 3, μάλλον δε θα 'χει διαφορετική κατάληξη στα χέρια μου από αυτή που είχε το 2, δηλαδή του να μην ασχοληθώ ιδιαίτερα.

Είμαι της παλιάς (και απλής) σχολής, όλα αυτά τα craft νέο πορτοφόλι επειδή αυτό που έχεις δε χωράει άλλα και κάτι τέτοια, με ξενερώνουν.

Ναι μεν προσδίδουν μεγαλύτερο ρεαλισμό στο παιχνίδι, αλλά τα βαριέμαι σχετικά εύκολα.

Παρόλ' αυτά, το 3 φαίνεται να είναι καλύτερο σε όλους τους τομείς απ' το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν ζορίζουν τα πραγματα πάζεις χωρίς σκιές κ αα.

Κ αμα to gameplay είναι καλό δε σε ενοχλεί καθολου.Το χειρότερο νομιζω που μπορεί να κάνει κανείς είναι να ρίξει την ανάλυση.

Για τις σκιές ειδικά ποτε δε κατάλαβα τι το φοβερό προσφέρουν στα γραφικά.

 

Το θεμα ειναι να προσφερουν και στο gameplay και οχι μονο στα γραφικα οι σκιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου στελνουν τον κωδικο και τον βαζεις στο steam. Εχει και οδηγιες. και θα μπει στο library στο steam :)

 

οχιιιιιιι δεν μπαινει στο steam. για το uplay ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θα ριξω πολυ πιο ευκολα την αναλυση απο οτι το "eye candy", αν αυτο χρειαστει.. Πρωτα απο ολα φυσικα βγαζω φιλτρα εξομαλυνσης και μετα ολα τα αλλα αν χρειαστει.

Bεβαια εξαρταται και απο το ποσο καλο scaling κανει το monitor. (Ενα απο το πραγματα στα οποια οι CRT ειχαν σαφες πλεονεκτημα).

 

Στο θεμα μας. Μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις και σιγουρα θα ασχοληθω περαιτερω. Εγω παλι δεν θελω γραμμικο τροπο εξελιξης παιχνιδιου αρκει βεβαια να μην ξεφευγει και απο τα επιτρεπτα ορια, κατι το οποιο συμφωνω οτι συνεβαινε στο FC2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 6870 δεν ειναι τοσο δυνατη για να τρεχει παιχνιδια σε αυτην την αναλυση. Βαλτο σε 1920χ1080

Εδώ οι δικιές μου (και μία ακόμα) τραβάνε σε 1080p, δύο χρόνια νεώτερη κάρτα (κάρτες στην περίπτωσή μας), δεν τραβάνε σε 2560x1440..?

Μη λέμε οτι θέλουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως ομως εχει δικιο στο οτι τον κοβει η μνημη

(νομιζω στο cf δεν γινεται εκμεταλλευση και των 2 GB που εχουν και οι 2 του καρτες μαζι και με 1GB οπως εχουμε δει μπορει να εχεις προβλημα και σε 1080p)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλούτσικο το παιχνίδι.....( Σαν το 1ο βέβαια δεν έχει)

Με όλα τα γραφικά στο ultra και ανάλυση 1680χ1050 τρέχει νεράκι.........

 

Edit : Έβαλα το fraps να δω με πόσα frames τρέχει και παρατήρησα οτι έχει lock στα 30 fps.........Τι στο διαολο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζαμπα έδωσες λεφτά για την 7870 .δλδ ελεος η φθηνότερη οθόνη που υποστηρίζει Full HD 1920*1080 ,κοστίζει 115€

ναι αλλα η φθηνοτερη 17αρα με 1280 x 1024 κοστιζει μολις 73 ευρω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 10 ωρες θα το εχω αν ολα πανε καλα αλλιως αυριο το πρωι θα ειναι εδω σιγουρα. Με ολα φουλ 1280χ1024 dx11 θα τρεχει στα 60 fps?

 

Τζαμπα έδωσες λεφτά για την 7870 .δλδ ελεος η φθηνότερη οθόνη που υποστηρίζει Full HD 1920*1080 ,κοστίζει 115€

Μπορει να μην εχει λεφτα για να παρει καινουργια οθονη οπως και εγω που εχω την 560 ti twin fronz ii oc με 19'' 1280χ1024.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και driver για nvidia Που δινει boost (κυριος gtx 6χχ)

 

http://www.guru3d.co...r_download.html

 

Πωπω με εφτιαξες τωρα ,οχι μονο boost στο far cry αλλα και στο bf3 και στο batman που αγορασα χθες με 5 ευρω απο steam ... :)

 

Παω να παρω το far cry 3 τωρα για να δεσει το γλυκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 10 ωρες θα το εχω αν ολα πανε καλα αλλιως αυριο το πρωι θα ειναι εδω σιγουρα. Με ολα φουλ 1280χ1024 dx11 θα τρεχει στα 60 fps?

 

Όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 10 ωρες θα το εχω αν ολα πανε καλα αλλιως αυριο το πρωι θα ειναι εδω σιγουρα. Με ολα φουλ 1280χ1024 dx11 θα τρεχει στα 60 fps?

 

 

Μπορει να μην εχει λεφτα για να παρει καινουργια οθονη οπως και εγω που εχω την 560 ti twin fronz ii oc με 19'' 1280χ1024.

 

Δεν είναι οτι δεν έχω λεφτά για καινούργια οθόνη.... Απλά γιατί να πάρω καινούργια οθόνη ??? Για να λέω οτι είναι Full HD ??? Έχει 3 χρόνια που την πήρα....Αυτό έλειπε να παίρνω και οθόνη κάθε 2 χρόνια....

Άσε που μέχρι τις 26 ίντσες η διαφορά στα 1920χ1080 με τα 1680χ1050 είναι σχεδόν μηδαμινή....

 

Δεν γίνετε να βγει το Lock στα Fps ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...