Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν όντως ξεκινάει δυνατά και είναι πολλά υποσχόμενο.

 

Ελπίζω με τους 12.11/12.12 πάντως ν' ανέβει η απόδοση κάπως, γιατί σε 2560*1440 τα πράγματα είναι δύσκολα για τις 6870.

 

Εν τω μεταξύ κάποιος έλεγε ότι αν δεν περάσεις το patch τρέχει καλύτερα. θα το δοκιμάσω κι αυτό μπας και.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όντως ξεκινάει δυνατά και είναι πολλά υποσχόμενο.

 

Ελπίζω με τους 12.11/12.12 πάντως ν' ανέβει η απόδοση κάπως, γιατί σε 2560*1440 τα πράγματα είναι δύσκολα για τις 6870.

 

Εν τω μεταξύ κάποιος έλεγε ότι αν δεν περάσεις το patch τρέχει καλύτερα. θα το δοκιμάσω κι αυτό μπας και.

 

Ενταξει κοψε και λιγες ρυθμισεις. Για παραδειγμα το post fx μην το βαζεις πανω απο medium. Η διαφορα δεν φαινεται καν με το ματι, μην σου πω οτι ειναι πιο crisp τα γραφικα στο medium. Βαλε off και το alpha to coverage και τα @@ μου κουνιουνται μαζι με τα φυτα.

Με το patch παντως η αποδοση εχει αυξηθει οποτε δεν ισχυει οτι τρεχει καλυτερα ανευ αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σενάριο πώς πάει; Είναι τόσο εκνευριστικό και γενικό όσο το 2 ή υπάρχει τουλάχιστον μια γραμμή χωρίς άσκοπα και πολύωρα ταξιδάκια στο νησί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σενάριο πώς πάει; Είναι τόσο εκνευριστικό και γενικό όσο το 2 ή υπάρχει τουλάχιστον μια γραμμή χωρίς άσκοπα και πολύωρα ταξιδάκια στο νησί;

 

Καμια σχεση με το TaxiCry 2. Καλο σεναριο, αρκετες εκπληξεις, ωραιο stealth, εχει fast travel, δεν εχει respawning, μια χαρα ειναι. Η φυσικη συνεχεια του 1ου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα τα

 

Post FX -> Medium

Alpha To Coverage -> Off

 

αλλά δεν είδα τεράστια βελτίωση.

 

Έχω και τα εξής:

 

V SYNC -> 2 Frames

GPU Max Buffered Frames -> 2

MSAA Anti-Aliasing -> Off ή 2 (δεν είδα διαφορά)

SSAO Method -> SSAO (πριν το είχα HDAO by default και σερνόταν)

Field Of View -> 90

 

Τα πρώτα 2 η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πώς να τα διαχειριστώ, το GPU Max Buffered Frames όταν το απενεργοποίησα νομίζω ότι έριξε τα fps.

 

 

Εν τω μεταξύ αυτά τα pop-up αλά Assassin's Creed δεν παλεύονται, είναι άκρως εκνευριστικά. Όλη την ώρα πρέπει να πατάς Esc να διαβάζεις τι καινούριο υπάρχει.

Γενικότερα, πάρα πολλά κοινά στοιχεία με AC, σε ενοχλητικό βαθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα τα

 

Post FX -> Medium

Alpha To Coverage -> Off

 

αλλά δεν είδα τεράστια βελτίωση.

 

Έχω και τα εξής:

 

V SYNC -> 2 Frames

GPU Max Buffered Frames -> 2

MSAA Anti-Aliasing -> Off ή 2 (δεν είδα διαφορά)

SSAO Method -> SSAO (πριν το είχα HDAO by default και σερνόταν)

Field Of View -> 90

 

Τα πρώτα 2 η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πώς να τα διαχειριστώ, το GPU Max Buffered Frames όταν το απενεργοποίησα νομίζω ότι έριξε τα fps.

 

 

Εν τω μεταξύ αυτά τα pop-up αλά Assassin's Creed δεν παλεύονται, είναι άκρως εκνευριστικά. Όλη την ώρα πρέπει να πατάς Esc να διαβάζεις τι καινούριο υπάρχει.

Γενικότερα, πάρα πολλά κοινά στοιχεία με AC, σε ενοχλητικό βαθμό.

 

Βαλε τα στο 1.

Αν εχεις ATI βαζεις HDAO. Αν εχεις nvidia βαζεις HBAO.

MSAA για ποιο λογο βαζεις σε αυτη την μεγαλη αναλυση? Ειναι εντελως αχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο HDAO το είχα πριν (ήταν από μόνο του) και δεν παλευόταν. Διαβάζω τώρα ότι το καλύτερο είναι το HDAO, ταχύτερο το HBAO και ανάμεσά τους το SSAO.

 

MSAΑ το έβαλα δοκιμαστικά στο 2 στην αρχή, τώρα το απενεργοποίησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που διαβαζω οτι δεν ειναι τοσο βαρυ οσο νομιζαμε . Αυριο θα το ξεκινησω αλλα πρεπει πρωτα να τερματισω το Hitman

 

Λοιπόν όντως ξεκινάει δυνατά και είναι πολλά υποσχόμενο.

 

Ελπίζω με τους 12.11/12.12 πάντως ν' ανέβει η απόδοση κάπως, γιατί σε 2560*1440 τα πράγματα είναι δύσκολα για τις 6870.

 

Εν τω μεταξύ κάποιος έλεγε ότι αν δεν περάσεις το patch τρέχει καλύτερα. θα το δοκιμάσω κι αυτό μπας και.

 

Η 6870 δεν ειναι τοσο δυνατη για να τρεχει παιχνιδια σε αυτην την αναλυση. Βαλτο σε 1920χ1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τα εχω ετσι

Alpha To Coverage -> enhanced δν ξερω αν ειναι το καλυτερο

V SYNC -> 1 Frames

GPU Max Buffered Frames -> 5 δν ξερω αν ειναι το καλυτερο το 5

MSAA Anti-Aliasing -> 8

SSAO Method -> ΗΒΑΟ

dx->11

και ολα τα αλλα τα εχω στο τερμα shadow post fx ktl κ το παιχνιδι παιζει μια χαρα στα 60 frame πολυ καλυτερα απο Most wanted k κατι αλλα port

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 6870 δεν ειναι τοσο δυνατη για να τρεχει παιχνιδια σε αυτην την αναλυση. Βαλτο σε 1920χ1080

 

Πρώτον, έχω 2 6870 σε CrossFire.

 

Δεύτερον, τα 'χουμε πει πολλάκις περί εγγενής ανάλυσης.

 

Η αλήθεια πάντως είναι ότι μάλλον «μένω» από VRAM σε 2560*1440.

 

Το παιχνίδι είναι βαρύ, σε DX11 τουλάχιστον. Το Crysis το παίζω σε 2560*1440 όλα τέρμα εκτός απ' το Anti-Aliasing που το έχω στο 2 και τρέχει σαφώς καλύτερα.

Βέβαια άλλο DX10, άλλο DX11.

 

Και ο φωτισμός πρέπει να παίζει τεράστιο ρόλο. Παρόλο που το Far Cry δεν παίζει να έχει καλύτερα textures απ' το Crysis (φαινομενικά τουλάχιστον), στο φωτισμό υπάρχει μεγάλη διαφορά υπέρ του Far Cry 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν το αγοράσω από εδώ

http://www.code4game...d=4faab6df4bc73

δεν μπαίνει στον λογαριασμό steam μου;

 

Σου στελνουν τον κωδικο και τον βαζεις στο steam. Εχει και οδηγιες. και θα μπει στο library στο steam :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ζορίζουν τα πραγματα πάζεις χωρίς σκιές κ αα.

Κ αμα to gameplay είναι καλό δε σε ενοχλεί καθολου.Το χειρότερο νομιζω που μπορεί να κάνει κανείς είναι να ρίξει την ανάλυση.

Για τις σκιές ειδικά ποτε δε κατάλαβα τι το φοβερό προσφέρουν στα γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...