Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω, εγώ πάντως αυτή τη σελίδα των γερμανών δεν την εμπιστεύομαι ιδιαίτερα.Θεωρώ ότι παντού τα αποτελέσματά τους είναι χαμηλά.Μάλιστα στα risen,witcher και alan wake έχω δει μεγάλες διαφορές με το σύστημά μου σε σχέση με τα αποτελέσματά τους.Μου φαίνεται πολύ δύσκολο οι 7970/680 να μη μπορούν να πιάσουν ούτε 60ρια στα 1080 χωρίς καν φίλτρα ενεργοποιημένα.Ούτε το metro σε dx11 έτσι πια.Δεν έχω διαβάσει κάπου να λένε ότι είναι τόσο βαρύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτριο είναι, δεν έχει καμία σχέση με τα γραφικά του Crysis 1 για παράδειγμα το οποίο είναι Game του 2007

 

Δυστυχώς δεν έχεις άδικο. Καλώς ή κακώς αυτό το παλιοπαίχνιδο είναι το σημείο αναφοράς όταν μιλάμε για γραφικά.

 

Δε θεωρώ σωστό όμως να περιμένει όλη η gaming κοινότητα το παιχνίδι που θα έχει καλύτερα γραφικά απ' το Crysis, λες και δεν υπάρχουν άλλοι παράγοντες εξίσου ή και περισσότερο σημαντικοί για ένα παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τώρα..

 

Κατ' αρχάς, δεν ξέρουμε τι ακριβώς ισχύει, ούτε αν έχει χειρότερα γραφικά, ούτε αν τρέχει χειρότερα. Με youtube δε βγάζεις άκρη. Θα το βάλω εγώ σε 2560*1440 maxed out και θα σου πω και τι γραφικά έχει, και αν τρέχει χειρότερα απ' το Crysis 1.

 

Κατά δεύτερον, φυσικά και μπορεί να είναι έτσι, αφού δε μιλάμε για την ίδια graphics engine.

 

Επίσης δε γνωρίζουμε τι optimization έχει γίνει για το PC.

 

Τέλος, το optimization του Crysis είναι κακό. Δεν εκμεταλλεύεται όλη την επεξεργαστική ισχύ ούτε της CPU, ούτε της GPU. Βέβαια είναι παιχνίδι του 2007, οπότε δικαιολογείται σ' ένα βαθμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι αλλά εκτός απο τα βίντεο του YT υπάρχουν φωτογραφίες του FC3 Maxed out + Dx11 στο Site που έτρεξε το Benchmark.

To optimization του Crysis δεν ήταν απλά κακό, ήταν τραγικό, η μηχανή δεν ήταν καθόλου Scalable με αποτέλεσμα να βλέπεις πολύ μικρές διαφορές από γενιά σε γενιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...