Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην αναλυση ομως που παιζει ο οροκουσακι με 60αρια θα παιζει ο,τι παιχνιδι και να βαλει οποια καρτα και να βαλει

 

παντως εμενα μια χαρα μου φαινονται, αν ειναι καλο και το παιχνιδι τα γραφικα θα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα με ενδιαφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.pcgamer.com/review/far-cry-3-review/

 

89% και απο pc gamer ! Φαινεται οτι μαλλον θα ειναι σαν το far cry 1 η και ακομα καλυτερο.Και το σημαντικοτερο στο τελος του review λεει τοι παιζει ανετα με ολα full σε dual core 3.0ghz& 5850!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το σημαντικοτερο στο τελος του review λεει τοι παιζει ανετα με ολα full σε dual core 3.0ghz& 5850!

Δηλαδή κι εγώ στα1080p/high δεν πρέπει να έχω πρόβλημα.. Άντε να δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κι εγώ στα1080p/high δεν πρέπει να έχω πρόβλημα.. Άντε να δούμε..

Για να λέει "Ultra-everything on a modest 3GHz dual core machine with a Radeon HD 5800" μάλλον σε φορητό το δοκίμασε με ανάλυση 1366 x 768 :whistle:

Σε 1080p δεν φαίνεται και τόσο ελαφρύ maxed-out εδώ http://www.pcgameshardware.de/Far-Cry-3-PC-217540/Tests/Far-Cry-3-Test-Grafikkarten-CPU-Benchmarks-1036726/

Αν βάλουμε και MSAA ούτε οι κορυφαίες HD7970GE και GTX680 δεν γεμίζουν το μάτι.

Στα καλά νέα είναι ότι δεν φαίνεται να υπάρχουν μεγάλες βυθίσεις στα minFPS.

Επίσης έχει ικανοποιητική κλιμάκωση των επιδόσεων μέχρι 4 πυρήνες του επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:confused:

 

Γιατί τόσο χάλια η nvidia? Να καταλάβω ότι οι radeon 7xxx πήραν ένα boost από τους νέους drivers αλλά βλέπω την 560ti στον πάτο κάτω και απο την 5850.

 

Όχι τίποτα άλλο αλλά βλέπω να επιβεβαιώνομαι και να με κυνηγάει ο orokusaki. Με όλα τέρμα ούτε σε 1280 χ 1024 δεν θα παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι Gaming Evolved μάλλον;

Η AMD ήταν πιο κοντά στους προγραμματιστές στο στάδιο της εξέλιξης. Όταν κυκλοφορήσει μάλλον θα κλείσει το χάσμα με καινούριους οδηγούς από τη NVIDIA.

Ίσως να παραμείνει για τη σειρά 7 αν χρησιμοποίησαν την υπεροχή στους compute πόρους που έχουν έναντι των Kepler.

 

Α ναι. Αν κατάλαβα καλά χρησιμοποιούν μόνο αυτή τη σκηνή 30 δευτερολέπτων που δείχνει εκεί, οπότε μπορεί να μην είναι αντιπροσωπευτικά τα αποτελέσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λέει "Ultra-everything on a modest 3GHz dual core machine with a Radeon HD 5800" μάλλον σε φορητό το δοκίμασε με ανάλυση 1366 x 768 :whistle:

Σε 1080p δεν φαίνεται και τόσο ελαφρύ maxed-out εδώ http://www.pcgamesha...hmarks-1036726/

Αν βάλουμε και MSAA ούτε οι κορυφαίες HD7970GE και GTX680 δεν γεμίζουν το μάτι.

Στα καλά νέα είναι ότι δεν φαίνεται να υπάρχουν μεγάλες βυθίσεις στα minFPS.

Επίσης έχει ικανοποιητική κλιμάκωση των επιδόσεων μέχρι 4 πυρήνες του επεξεργαστή.

Εγώ μια φορά DX11 δεν θα το παίξω.. :P Επίσης τα φίλτρα δεν με ενδιαφέρουν καθόλου.

Και medium να το παίξω δεν έχω κανένα παράπονο, 4 χρόνια τώρα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, σκυλιά είναι οι άτιμες! :)

Τώρα τον επεξεργαστή ίσως να τον χρονίσω στα 3.4 αν είναι ανάγκη.

 

υγ : high είπα, όχι ultra ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα γραφικα ειναι μετρια οντως. Ομως στις απαιτησεις λεει οτι για max settings θελει gtx 680. Αυτα ειναι λοιπον τα καλυτερα γραφικα που μπορει να αποδωσει μια gtx 680?

 

Να πω την γνωμη μου και διορθωστε με αν λεω βλακειες...οταν λεει oti θελει GTX680 δεν σημαινει οτι αυτο που βλεπεις ειναι τι μπορει να σου προσφερει η GTX680 αλλα οτι με αυτη την καρτα θα παρεις τα μεγιστα απο το παιχνιδι οσο μετρια και αν φαινονται ...ετσι το προγραμματισαν...δηλαδη και καλυτερη απο αυτη να βαλεις δεν θα δεις διαφορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι δεν παει καλα με το benchmark. Σε καμια περιπτωση δεν ειναι δυνατον η hd6870 να τρεχει πιο γρηγορα απο την gtx 560 ti tiwn fronz 2 oc. Αντι να ειναι η hd6870 κατω κατω και η gtx 560 ti πιο πανω πως γινεται να ειναι η gtx 560 ti πιο κατω αφου ειναι πιο δυνατη καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...