Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα παίζει μεγάλο ρόλο η VRAM και το 1024 MB DirectX 11-compliant card για HI-PERFORMANCE SPECS ακούγεται καλό.

η vram σιγουρα παιζει ρολο και καλο ειναι να υπαρχει πανω απο 1 GB για καποια παιχνιδια

 

η σκετη ram ομως 6 GB recommended μου ακουγεται τουλαχιστον υπερβολη

 

βεβαια εγω παιζω ακομα σε 1080p και αυτο κυριως εχω στο νου μου , οταν θα παω παραπανω θα αλλαξω πιιθανοτατα ολο το συστημα

 

ξεφευγει πολυ το κοστος για να παιζεις σε μεγαλυτερη αναλυση αυτη τη στιγμη (σε gpu και οθονη κυριως) , οποτε δεν ειναι για το πολυ κοσμο ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για το max payne 3 τις ιδιες μαλακιες ελεγαν και με το συστημα της υπογραφης μου το επαιξα με ολα φουλ σε dx11 1280x1024 και ετρεχε σταθερα στα 60 fps. Ακομα και αν ειναι αληθεια αυτες οι απαιτησεις τοτε με το συστημα που εχω τωρα το καλυπτω πληρως για full απο καρτα γραφικων αλλα θα εχω προβλημα λογω επεξεργαστηςκ αι μνημης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η vram σιγουρα παιζει ρολο και καλο ειναι να υπαρχει πανω απο 1 GB για καποια παιχνιδια

 

η σκετη ram ομως 6 GB recommended μου ακουγεται τουλαχιστον υπερβολη

 

βεβαια εγω παιζω ακομα σε 1080p και αυτο κυριως εχω στο νου μου , οταν θα παω παραπανω θα αλλαξω πιιθανοτατα ολο το συστημα

 

ξεφευγει πολυ το κοστος για να παιζεις σε μεγαλυτερη αναλυση αυτη τη στιγμη (σε gpu και οθονη κυριως) , οποτε δεν ειναι για το πολυ κοσμο ακομα

 

Δεν υπαρχει λογος να παιζεις σε υψηλη αναλυση εκτος αν θελεις να ξοδεψδεις δεκαδες χιλιαδες ευρω για οθονη. Εγω που παιζω σε 1280χ1024 σε dx11 τα γραφικα των παιχνιδιων ειδικα αυτων που αξιοποιουν πληρως την ισχυ της καρτας γραφικων, οπως ειναι τα max payne 3 alan wake 1 &2 battlefield 3 sleeping dogs κτλ ειναι εξαιρετικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το max payne το επαιξα κι εγω με ολα τερμα (στο aa εκανα καποιες εκπτωσεις ή μπορει και να το εκλεισα τελειως) σε full hd , ακριβως επειδη με εκοβε η vram (γιατι η rockstar σου δειχνει και στις ρυθμισεις μια εκτιμηση της vram που θα χρειαστεις)

 

το ιδιο και στο witcher 2 (το aa τη πληρωσε) και το επισης dx11 sleeping dogs (aa τελειως κλειστο) , το οποιο ειναι και open world και εχει φανταστικα γραφικα

 

δε φοβαμαι το farcry , ακομα και το 2 ηταν λογικα βαρυ για την εποχη του, δεν ηθελε κατι το φοβερο (ειδικα σε 1280 x 1024 με μια 8800 ησουν αρχοντας) , ουτε ηταν κακογραμμενο

 

το μονο απο τα επερχομενα παιχνιδια που φοβαμαι ειναι το gta V, αλλα το sleeping dogs μου εδωσε ελπιδες οτι θα το παιξω με λιγες εκπτωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει λογος να παιζεις σε υψηλη αναλυση εκτος αν θελεις να ξοδεψδεις δεκαδες χιλιαδες ευρω για οθονη. Εγω που παιζω σε 1280χ1024 σε dx11 τα γραφικα των παιχνιδιων ειδικα αυτων που αξιοποιουν πληρως την ισχυ της καρτας γραφικων, οπως ειναι τα max payne 3 alan wake 1 &2 battlefield 3 sleeping dogs κτλ ειναι εξαιρετικα

 

Man, ειλικρινά, έχεις παίξει ποτέ σε μεγαλύτερη ανάλυση και οθόνη ή έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι αξίζει να στήσει κάποιος ένα σύστημα σαν το δικό σου και να το συνδυάζει με 17/19άρα 5:4;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει λογος να παιζεις σε υψηλη αναλυση εκτος αν θελεις να ξοδεψδεις δεκαδες χιλιαδες ευρω για οθονη. Εγω που παιζω σε 1280χ1024 σε dx11 τα γραφικα των παιχνιδιων ειδικα αυτων που αξιοποιουν πληρως την ισχυ της καρτας γραφικων, οπως ειναι τα max payne 3 alan wake 1 &2 battlefield 3 sleeping dogs κτλ ειναι εξαιρετικα

 

οι full hd οθονες εδω και καιρο ειναι πολυ φθηνες , απο κει και πανω οχι ιδιαιτερα

 

ημουν 3-4 χρονια με 1280x1024 στις 19" , ηθελα κατι καλυτερο και μολις εγινε προσιτο το πηρα αφου το υποστηριζαν και οι τοτε καρτες και το συστημα και κυριως η τσεπη μου

 

παραπανω θα παω, οταν μπορω να παρω μια καλυτερη οθονη με περισσοτερες ιντσες και αναλυση με 250 ευρω (και καλυτερο πανελ απο τη μ@λακια μου ) και οταν θα υπαρχουν καρτες που θα σηκωνουν αυτη την αναλυση με επισης max 250 ευρω (αυτη τη στιγμη θες 500+500 τουλαχιστον για τετοια φαση)

 

το συστημα σου παντως μια χαρα σηκωνει full hd χωρις ιδιαιτερες εκπτωσεις , οποτε τσιμπα καμια οθονη ειναι κριμα να παιζεις σε τοσο μικρουλα

 

στην αναλυση σου παιζεις και με μεταχειρισμενη καρτα του 100αρικου τους περισσοτερους τιτλους, το νοημα της καρτας σου ειναι στο full hd , τα περισσοτερα "γηινα" αλλα και καλα συστηματα για αυτη την αναλυση προοριζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Man, ειλικρινά, έχεις παίξει ποτέ σε μεγαλύτερη ανάλυση και οθόνη ή έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι αξίζει να στήσει κάποιος ένα σύστημα σαν το δικό σου και να το συνδυάζει με 17/19άρα 5:4;

Man, ειλικρινά, έχεις παίξει ποτέ σε μεγαλύτερη ανάλυση και οθόνη ή έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι αξίζει να στήσει κάποιος ένα σύστημα σαν το δικό σου και να το συνδυάζει με 17/19άρα 5:4;

 

Ναι εχω παιξει σε μεγαλυτερη οθονη στο 360 μου. Θελεις να πεις οτι ενα συστημα σαν το δικο μου δεν ειναι καλο για παιχνιδια?! Πως τολμας?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς που πήρα τα θάρρητα και σχολίασα το σύστημά σου :Ρ

 

Σοβαρά τώρα, το σύστημά σου δεν είναι ισορροπημένο και το bottleneck του είναι η οθόνη που του 'χεις κοτσάρει. Βάλ' του μια 23άρα με 1920*1080, το χαντακώνεις τέτοιο σύστημα, δεν το καταλαβαίνεις;

 

Και τι μου συγκρίνεις κονσόλες με pc gaming..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ εγώ έπαιξα τo Max Payne 3 1080p, high, DX 10.1 με 60fps σταθερά..

 

Γενικά μην ανησυχείτε μερικοί, πάντα υπερβάλλουν στις απαιτήσεις συστήματος.

 

@OROKUSAKI

Αφού έχεις οθόνη για το Χ360, γιατί δεν βάζεις εκεί και το PC?

 

υγ : με 150€ παίρνεις άνετα μια 22αρα και άνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν έχω πολλές ελπίδες για το τρίτο μέρος της σειράς, μου φαίνεται ότι θα είναι πάλι ένα ωραίο από άποψη γραφικών (αν και δεν έχει φανεί μέχρι στιγμής) game, αλλά βαρετό.

 

Το 1 ήταν χορταστικότατο κι ένα απ' τα καλύτερα FPS όλων των εποχών, δεν ξέρω πώς δεν του άρεσε ιδιαίτερα του ahristou, μάλλον δεν του έδωσε ιδιαίτερη σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς που πήρα τα θάρρητα και σχολίασα το σύστημά σου :Ρ

 

Σοβαρά τώρα, το σύστημά σου δεν είναι ισορροπημένο και το bottleneck του είναι η οθόνη που του 'χεις κοτσάρει. Βάλ' του μια 23άρα με 1920*1080, το χαντακώνεις τέτοιο σύστημα, δεν το καταλαβαίνεις;

 

Και τι μου συγκρίνεις κονσόλες με pc gaming..

 

Αυτη τη φορα σε συγχωρω αλλα προσεξε γιατι την επομενη φορα θα θυμωσω πολυ παρα πολυ! Γιατι το pc μου δεν ειναι ισοροπημενο? Την οθονη αυτη την εχω απο το 2006 και δεν υπαρχει περιπτωση να την αλλαξω μεχρι να καει. Αυτο θα παρει χρονια οπως καταλαβαινεις. Μπορει να περασει και μια δεκαετια χωρις να εχω αλλαξει οθονη αλλα θα αλλαξω pc οταν βγουν παιχνιδια που δεν θα τα παιζει στο φουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...