Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα login με Firefox σε συγκεκριμένη ιστοσελίδα!


babiskam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από εμένα!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα!Αφού προσπαθώ να κάνω login με Ubuntu και Firefox σε ιστοσελίδα γνωστής τράπεζας εμφανίζεται το εξής μήνυμα :

''Η σελίδα δεν ανακατευθύνει σωστά.Υπέρβαση του ορίου ανακατεύθυνσης για αυτό το URL. Η φόρτωση διακόπηκε.

Αυτό μπορεί το πρόβλημα να προέρχεται από την απενεργοποίηση ή την άρνηση cookies.''

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?Με windows xp δεν έχω κανένα πρόβλημα!Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαμπη ο firefox δεν δουλευει με Eurobank σε καμια διανομη απο τις 5-6 που εχω δοκιμασει....

 

Ο Opera δουλευει αν και καμια φορα ειναι αφαντο το κουμπι που κανει την τελικη συναλλαγη αλλα πατας enter και ειναι ok.

 

O Konqueror δουλευει μια χαρα αν την ωρα που ειναι να δωσεις τους κωδικους σου (την 1η φορα το κανεις αυτο) πας στο tools...change browser identification...internet explorer....version 7 on windows xp.

 

Απο κει και μετα θα στελνει ως αναγνωριστικο του για την συγκεκριμενη σελιδα που το εκανες οτι ειναι ο i.explorer και θα δουλευει πριμα!

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαμπη ο firefox δεν δουλευει με Eurobank σε καμια διανομη απο τις 5-6 που εχω δοκιμασει....

 

Ο Opera δουλευει αν και καμια φορα ειναι αφαντο το κουμπι που κανει την τελικη συναλλαγη αλλα πατας enter και ειναι ok.

 

O Konqueror δουλευει μια χαρα αν την ωρα που ειναι να δωσεις τους κωδικους σου (την 1η φορα το κανεις αυτο) πας στο tools...change browser identification...internet explorer....version 7 on windows xp.

 

Απο κει και μετα θα στελνει ως αναγνωριστικο του για την συγκεκριμενη σελιδα που το εκανες οτι ειναι ο i.explorer και θα δουλευει πριμα!

 

:mrgreen:

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!Όντως η ιστοσελίδα είναι της Eurobank!Θα δοκιμάσω Opera!Να είσαι καλά.Είπα και εγώ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα δουλέψει αλλά από το μύνημα σφάλματος που λές δοκίμασε να κάνεις το εξής.

Στον firefox γράψε about:config και στην σελίδα που θα ανοίξει στο search bar που έχει επάνω γράψε:

network.http.redirection-limit

Αυτό πρέπει να έχει την τιμή 20. Ανέβασέ το σε π.χ. 30 και δοκίμασε πάλι. Άν πάλι δεν δουλέψει ανέβασέ το κι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα δουλέψει αλλά από το μύνημα σφάλματος που λές δοκίμασε να κάνεις το εξής.

Στον firefox γράψε about:config και στην σελίδα που θα ανοίξει στο search bar που έχει επάνω γράψε:

network.http.redirection-limit

Αυτό πρέπει να έχει την τιμή 20. Ανέβασέ το σε π.χ. 30 και δοκίμασε πάλι. Άν πάλι δεν δουλέψει ανέβασέ το κι άλλο.

 

Ευχαριστώ, αλλά το πήγα μέχρι 90 και δεν εγινε τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΙΕ tab = an extension from Taiwan, features: Embedding Internet Explorer in tabs of Mozilla/Firefox...

 

Που θα βρεθει στο linux ο ΙΕ οε?

 

Δοκιμασε να κλεισεις για λιγο το javascript και να κανεις login χωρις αυτο. Ετσι κανω στο site για το e-banking της Γενικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΙΕ tab = an extension from Taiwan, features: Embedding Internet Explorer in tabs of Mozilla/Firefox...

 

Που θα βρεθει στο linux ο ΙΕ οε?

 

Δοκιμασε να κλεισεις για λιγο το javascript και να κανεις login χωρις αυτο. Ετσι κανω στο site για το e-banking της Γενικης.

 

Παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!Το δοκίμασα και αυτό, τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...