Προς το περιεχόμενο

Αγορά έγχρωμου Laser εκτυπωτή


filarhos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θα ήθελα να αγοράσω έναν έγχρωμο lazer εκτυπωτή με τιμή υπολογίζω γύρω στα 150€ να διαθέσω αλλά και λίγα παραπάνω αν αξίζει (μέγιστο τα 200€). Τι λέτε;;;

 

Ο λόγος που κοιτάω σε lazer και όχι σε inject είναι γιατί η χρήση είναι αρκετά περιορισμένη (100-200 φύλλα το μήνα) και τα μελάνια των δεύτερων ξεραίνονται γρήγορα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η ποιότητα της εκτύπωσης (όχι για φωτογραφίες τόσο όσο για κείμενο) και να είναι οικονομικά τα toners. Ακόμα χρειάζομαι ethernet για σύνδεση στο δίκτυο ώστε κάθε υπολογιστής στο σπίτι να μπορεί να τυπώσει. Ταχύτητα πραγματικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου ποτέ δεν βιάζομαι αλλά θέλω να έχει όσο το δυνατόν μεγαλύτερη εγγύηση.

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Υ.Γ. Έχω δει μερικά xerox αλλά δεν ξέρω τι να πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung clp 315.

 

/Thread highjacking

 

Θέλω να αγοράσω και εγώ έναν εκτυπωτή. Συγκεκριμένα μπάνισα τον παρακάτω:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.402488

 

Αξίζει να δώσω 175 για να πάρω inkjet; Με έναν hp που κοστίζει γύρω στα 50-80 ευρώ θα βρω τρελές διαφορές στη ποιότητα εκτύπωσης;

Η μήπως να κοιτάξω καλύτερα για laser σαν και τον samsung που πρότεινα στον φίλο;

Για απλή καθημερινή χρήση τον θέλω απλά να έχει και το κατιτίς του ρε παιδί μου, μην είναι εντελώς μάπα.

ΒΟΗΘΑΤΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε θα έπαιρνα ποτέ εκτυπωτή Samsung.Θα έπαιρνα τηλεόραση, Home cinema (κ αυτο ίσως...) αντε και κινητό μετα βίας.Τωρα αυτά βέβαια είναι κολλήματα μυαλόυ και ανάγονται σε προσωπικό επίπεδο...Στο θέμα μας...Σε αυτά τα λεφτά καλύτερα πάρε laser. H ποιότητα εκτύπωσης είναι κατα πολύ καλύτερη απο έναν inkjet αλλα και αυτό υπο συνθήκη...Στα χρήματα αυτά θα επαιρνα laser εφόσον μιλάμε για καθημερινή χρήση μιας και το κόστος ανα σελίδα είναι πολύ χαμηλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτόν εδώ τι λέτε;;;

 

Από φωτογραφίες πως τα πάνε έχουν καλή εκτύπωση;;;

Δε με ενδιαφέρει όπως και να έχει πάω σε φωτογράφο αλλά από περιέργεια καταλαβαίνεις διαφορά αν χρησιμοποιήσεις καλό χαρτί;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλος είναι...δεδομένου βέβαια του κόστους του... Η εκτύπωση με ξηρογραφική μέθοδο ειναι πολύ καλύτερη και απο την καλύτερη inkjet μέθοδο πιστεύω...Επιπλέον οι διαφορες είναι κραυγαλέες αναμεσα στο τελικό αποτελεσμα με τη χρήση φωτογραφικού χαρτιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζονται κάποια συντήρηση εκτός από τα αλλαγή toner όταν τελειώσουν;;;

κάτι είχα ακούσει ότι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα θέλει κάποιο service αληθεύει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...