Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα κατά την εγκατάσταση σε HP Officejet Pro 8500 AΙΟ


perieareos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις αγόρασα τον HP Officejet Pro 8500 All-in-One.

Η μικρή οθόνη των δύο γραμμών εμφανίζει το εξής μήνυμα:

Θύρα ανοικτή. Κλείστε όλες τις θύρες και τα καταλύματα. Για να αλλάξετε κεφαλές εκτύπωσης κρατήστε πατημένο το κουμπί ΟΚ 5 δευτερόλεπτα.

Νομίζω ότι τα έχω κάνει όλα σωστά κατά την εγκατάσταση και δεν υπάρχει κάποιο κάλυμμα η καπάκι ανοιχτό.

Αν ξέρει κάποιος κάτι σχετικό ας βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω έναν Inkjet που όταν του αλλάζω μελάνι μετά λέει οτι είναι το καπάκι ανοικτό. Τρώει μερικές φαπούλες ( μερικές φορές φάπες κανονικές ) και συνέρχεται.

 

Ανοιξε και κλεισε ότι ανοιγοκλείνει και ξαναδοκίμασε. Επίσης μερικές φορές του βγάζω το ρεύμα και τον αφήνω λίγο.

 

Καλό ξεμπέρδεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[ame]

[/ame]

 

Αν και γιαπωνέζικα στο 0:34 πανω αριστερα απο τα μελάνια φαίνεται ο διακόπτης. Έλεγξε τον να δεις αν κλείνει σωστά και ξαναδοκίμασε...αλλιώς μπορεί να έιναι άλλος διακόπτης...ποσταρε και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. Έφταιγε το κουμπί από το καπάκι μελανιών. Μόλις το πάτησα με ένα στυλό λύθηκε το πρόβλημα. Το επέστρεψα πίσω στο κατάστημα και περιμένω καινούριο πολυμηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic επειδη κανεις δεν λεει στο δικο μου topic την γνωμη του...ειναι καλο για να εκτυπωνει που και που καμια φωτογραφια απο ψηφιακη 7mp ???? δηλ. ειχα εναν photosmart 2 χρονων ικανοποιημενος...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...