Προς το περιεχόμενο

[EVENTS] Greeklug, Θεσσαλονίκη: ΕΛ/ΛΑΚ, Τι είναι και πώς μπορεί να αξιοποιηθεί


diamond_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραβο χαριστεα σε σενα και στην ομαδα ΕΛΑΚ πολυ καλη προσπαθεια, αν και δεν ειχα σκοπο να ξαναγραψω στο forum με κανατε να αιαθανθω την υποχρεωση να σας υποβαλλω τα συνχαρητηρια μου και να εκφρασω την αγανακτηση μου για την αντιμετωπιση ειδικα του συγκεκριμενου Post

 

Θα ηθελα να σπουδαζω πολιτικες επιστημες και ιστορια και τον ελευθερο χρονο να ειμαι διαχειριστης σε Internet Cafe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η Μη Κυβερνητική Οργάνωση "Ένωση Ελλήνων Χρηστών και Φίλων ΕΛ/ΛΑΚ", επ' ευκαιρία της λειτουργίας της ιστοσελίδας του συλλόγου σε νέα πλατφόρμα (Joomla) έχει την τιμή να ανακοινώσει στα μέλη και τους φίλους της τα ακόλουθα:

 

Η ύλη των μαθημάτων του συλλόγου μέχρι πρότινος βρισκόταν στα αντίστοιχα θέματα του forum. Με σκοπό την όσο το δυνατόν πιο άμεση εξυπηρέτηση όσων έχουν παρακολουθήσει και θέλουν να ξαναδούν το περιεχόμενο των παρουσιάσεων, ο σύλλογος, εκμεταλλευόμενος τις δυνατότητες της νέας πλατφόρμας, μερίμνησε ούτως ώστε η ύλη να είναι πιο προσιτή. Από σήμερα λοιπόν, αυτή θα βρίσκεται στον τομέα Downloads της κεντρικής σελίδας του ιστοτόπου μας.

 

Στον ίδιο τομέα θα αναρτηθεί εν συνεχεία και η ύλη από τα σεμινάρια Blender τα οποία θα ξεκινήσουν με τη νέα χρονιά, ενώ υπενθυμίζουμε ότι η γενική παρουσίασή του θα γίνει την ερχόμενη Κυριακή 20/12/2009.

 

Επιπλέον ο σύλλογος κάνει προσπάθεια ώστε όλα τα μαθήματα, παρουσιάσεις κλπ να βιντεοσκοπηθούν - με ιδιαίτερη έμφαση στους διερμηνείς λόγου για τα ΑμεΑ - ώστε σε 2η φάση να αναρτηθούν στην ιστοσελίδα μας και να βοηθήσουν τα άτομα με ακουστική δυσκολία.

 

 

Με τιμή για την

ΕΝΩΣΗ ΕΛΛΗΝΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ ΕΛ/ΛΑΚ

 

Ο Πρόεδρος

 

Ι. Τελλίδης

 

 

Περισσότερες Πληροφορίες:

 

http://www.greeklug.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να εκφρασω την αγανακτηση μου για την αντιμετωπιση ειδικα του συγκεκριμενου Post

Δεν αμφισβητώ την αξία της είδησης, σίγουρα πιστεύω ότι αξίζει να δημοσιευθεί στην ενότητα των ειδήσεων, αλλά δε νομίζω ότι αυτά που προτείνω είναι παράλογα ή δύσκολα να γίνουν.

 

Αν ο Diamond_gr τα βρίσκει δύσκολα και μου δίνει την άδεια, ευχαρίστως να κάνω εγώ την επεξεργασία - αναδιατύπωση στη δημοσίευσή του και να την αντιγράψω σαν χωριστό θέμα στην ενότητα Ειδήσεις Lobby.

 

[EDIT] Το θέμα "Μαθήματα Linux με παράλληλη επεξήγηση στη Νοηματική Γλώσσα" συγχωνεύθηκε με το παρόν. Αυτό δεν αναιρεί αυτό που είπα ακριβώς από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nske

έχεις την άδεια ώστε να μορφοποίησης το κείμενο και να το αναρτήσεις κατά την κρίση σου.

Η παρέμβασή σου είναι σωστή καθώς οι ανακοινώσεις μας δεν είναι στοχευμένες αλλά γράφονται με γενική μορφή. Σαφώς για να αναρτηθεί σε ένα χώρο όπως είναι το lobby της insomnia, χρειάζονται edit.

 

 

-- ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ --

Επειδή προσωπικά γνωρίζω το βάθος της γνώσης σου - καθώς και του Απόλλωνα φυσικά - θεωρώντας σας από τα καλύτερα "χέρια" στο πεδίο σας, θεωρήστε το παρόν σαν μια ανοικτή πρόσκληση, ΟΠΟΤΕ βρεθείτε Θεσσαλονίκη και έχετε να δαπανήσετε 1-2 ωρίτσες (ή όσο θέλετε φυσικά) από την ζωή σας, να κάνετε μια παρουσίαση του "administration BSD & Linux" ώστε να δώσουμε μια πραγματική γεύση στα άτομα και φοιτητές που ενδιαφέρονται (και δεν είναι λίγοι...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

-- ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ --

ΟΠΟΤΕ βρεθείτε Θεσσαλονίκη και έχετε να δαπανήσετε 1-2 ωρίτσες (ή όσο θέλετε φυσικά) από την ζωή σας, να κάνετε μια παρουσίαση του "administration BSD & Linux" ώστε να δώσουμε μια πραγματική γεύση στα άτομα και φοιτητές που ενδιαφέρονται (και δεν είναι λίγοι...).

 

@nske

I second that.Μακαρι να εχεις το χρονο καποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρήστε το παρόν σαν μια ανοικτή πρόσκληση, ΟΠΟΤΕ βρεθείτε Θεσσαλονίκη

Ευχαριστώ για την πρόσκληση, φυσικά δεν έχω ούτε τις γνώσεις ούτε την εμπειρία του Απόλλωνα αλλά αν ανέβω κάποια στιγμή στη Θεσσαλονίκη θα προσπαθήσω να έχω ετοιμάσει κάτι.

 

(υσ. η είδηση μπήκε εδώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω θα ήταν καλή ιδέα να μαζέψετε όσους νέους χρήστες μπορείτε και να κάνετε μία προβολή της ταινία Revolution OS. Η ταινία αναδιανέμεται δωρεάν και υπάρχει σε πολλά torrent sites. Ελληνικοί υπότιτλοι υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω θα ήταν καλή ιδέα να μαζέψετε όσους νέους χρήστες μπορείτε και να κάνετε μία προβολή της ταινία Revolution OS. Η ταινία αναδιανέμεται δωρεάν και υπάρχει σε πολλά torrent sites. Ελληνικοί υπότιτλοι υπάρχουν.

 

Την είχαμε δείξει περσι. Ήταν η 1η παρουσίαση.

Ευχαριστούμε για την υπόδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω θα ήταν καλή ιδέα να μαζέψετε όσους νέους χρήστες μπορείτε και να κάνετε μία προβολή της ταινία Revolution OS. Η ταινία αναδιανέμεται δωρεάν και υπάρχει σε πολλά torrent sites. Ελληνικοί υπότιτλοι υπάρχουν.

 

Είναι στο πρόγραμμα για τον νέο χρόνο. Απλά δεν έχουμε δεσμευτική ημερομηνία καθώς προέχουν οι παρουσιάσεις λογισμικού και διανομών linux και BSD. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eski άλλαξε γνώμη

 

χρόνια πολλά

σε βόρειους και νότιους :mrgreen:

 

nske σ' ευχαριστούμε

 

θρανίο περιμένω

.

 

Η προεδρική σας περιμένει φίλτατε... :-)

 

Θα χαρούμε να σας δούμε από τα μέρη μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...