Προς το περιεχόμενο

Το κουφό !!! ο Ο.Τ.Ε. την εκανε παλι


daywalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ μένω στη Βόρρεια Σκωτία και μόλις νοίκιασα το νέο μου σπίτι πήρα τηλέφωνο τη BT (British Telecom) και τους είπα πως θέλω νούμερο τηλεφώνου. Σε 3 ώρες είχα γραμμή.

 

Μετά μέσω net συμπλήρωσα μια αίτηση της Zen Internet και αφού έβαλα το postcode μου και θεωρήθηκε πως είναι εφικτό να έχω ADSL σύνδεση στην περιοχή που μένω σε 2 μέρες είχα ADSL.

 

Και πάνω που αυτό μου φάνηκε πολιτισμός σε σχέση με τον ΟΤΕ και την Ελληνική πραγματικότητα επισκέφθηκα ένα φίλο μου στη Νέα Υόρκη όπου πληρώνει $50 το μήνα και έχει Cable σύνδεση (εγώ κατέβαζα σπίτι του με 600k/sec σταθερά) και διάφορα κανάλια στην TV.

 

χμμμμ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει κανεις για τον ΟΤΕ .Εμενα προπερσι στην πατρα που εμενα μου κοψανε το τηλεφωνο και το δωσανε σε αλλον!

Παιρνανε φιλοι,γονεις κ.τ.λ. και απανταγε ενας ασχετος.

Παω στον οτε και μου λενε οτιδεν ειναι δικο μου το νουμερο. Εκει παραλιγο να εκραγω.του πεταω την αποδειξη πληρωμης προ 20 ημερων οπου ειχα κανει αιτηση για το τηλεφωνο και καπακι μου λεει οτι εχω κανει αιτηση διακοπης.

Τελος παντων ταλαιπωρηθηκα γυρω στις 2 εβδομαδς και το συμπερασμα που εβγαλα?Εκανα μαλ*κια που δεν εκανα μηνυση απο την πρωτη στιγμη!Γιατι ενας συμφοιτητης τοτε με καποιο προβλημα κι αυτος με τον ΟΤΕ εκανε μηνυση και 2 μερες μετα τον παρακαλαγε ο υπευθυνος να την παρει πισω γιατι θα απολυοτανε οικογενειαρχης ανθρωπος.

Ενω εμενα με ειχανε γραμμενο.Το προβλημα μου λυθηκε αφου πηγα καμια 10ρια φορες στο υποκαταστημα και το θεικοτερο ηταν που χτυπαει το τηλ και μου λεει ενας οτι η γραμμη ειναι δικια του και δεν ηταν σωστο αυτο που εκανα.

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote teleiomenos:</font><hr> το θεικοτερο ηταν που χτυπαει το τηλ και μου λεει ενας οτι η γραμμη ειναι δικια του και δεν ηταν σωστο αυτο που εκανα.

<hr /></blockquote>

 

 

HAHAHHAHAAAH, korufaio olon!!!

ZHTO i elliniki pragmatikotita!!! :) :) :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote teleiomenos:</font><hr> ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ <hr /></blockquote>

 

Ti the re file? :mad:

Travas kana zori me tin zibaboue?Giati tin upotimas etsi?

Den ksereis oti prosvaleis kai meioneis tin Zimbamboue otan tin sigkrineis me tin Psorokostaina(ellada?) :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε η λυση στην ελληνικη πραγματικοτητα (α ρε πως τα λεω:P) ειναι να μπαινουμε στα καταστηματα του ΟΤΕ μαζι με ενα "λαδικο" και να μιραζουμε λαδακι...... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τα ξεχασατε τα καραγκιοζηλικια που μεχρι πριν μια δεκαετια για να βαλουμε τηλεφωνο,επρεπε να ειχαμε η

μεσον η χαρτι απο γιατρο οτι υπαρχει ανθρωπος με

προβλημα υγειας?

Ακομα και με αυτες τις λαμογιες(!)περιμεναμε 1-2 χρονια για να κανουμε ΤΙ??να δωσουμε τα ωραια μας

λεφτα!λετε και ζηταγαμε χαρη.....

Για σκεφτειτε τη εχουμε τραβηξει απο τα κολομονοπωλια των ΔΕΚΟ και ειδικα του ΟΤΕ.

Αυτα σκεφτομαι (και αλλα πολλα) και λεω οτι λιγες ειναι οι τρομοκρατικες οργανωσεις που εδρασαν στην

Ελλαδα.Καθε Ελληνας και απο μια οργανωση επρεπε να ηταν,και στο τελος να "καθαριζε" και τον εαυτο του.

Αυτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai egw otan ekana aithsh peimena 1 mhna aktivws gia thn syndesh. Eperna thlefwno kai den apantouse kaneis. Otan malista mou kahke to termatiko apo keravno tous epsaxna giati den mporousa na kanw douleia mou me to internet kai den tous evriska. Eperna sta kentrika kai mou elege mia kopela oti einai se douleies e3w kai den einai kanenas ekei na apanthsei sto texniko tmhma! koufo... kai kamia thlefonhtria den mporoun na valoun na krataei ta rantevou tous? Ma toso m****es einai? Telspa h dou mou emeine pisw kai kaneis den me apozhmiwse giafto. Ase ta nevra mou pou mou espasan ta nevra mexri na tous vrw. Mexri pou zhthsa ena kinhto. Den mporei lew kapoios 8a exei kinhto mazi tou. Tipota. Mexri pou tous vrhka meta apo 1 mhna kai hr8an meta apo 4 hmeres!

Pistevw oti prepei syntoma na dior8o8oun kapoia pragmata giati o kosmos exei parapona kai otan teleiwsei to monopolio 8a pane Founto! Ase pou prospa8w na kanw ligotera thlefwna meta apo afto.

Episis ena allo einai oti strimioxnoun poly tis grammes. Dhladh se mia grammh pernane polles syndeseis kai ean exeis Internet paei sernontas. Eite ISDN eite PSTN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δεν ξερω για ζιμπανπουε, αλλα ουγκαντα δεν ειμαστε...

Γιατι ειδα πως στην Ουγκαντα εχουν και DSL,και wireless και μου φαινονται πιο οργανωμενοι... :shocked:

http://www.utlonline.co.ug/products.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...