Προς το περιεχόμενο

[INFO] Ubuntu Lucid Lynx 10.04 alpha, beta, rc


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

- χωρις σχολια... plymouth! :o

Σε αυτο πρεπει να βασιζεται το ωραιο εφε που κανει η "usplash", αλλα κατα τον τερματισμο κολλαει τα παντα.

 

Το πρόβλημα σου είναι πως κολλάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 281
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

το slitaz φαινεται <<σοβαρο>> και εκπληκτικα γρηγορο

αλλα πως διαβαζεις ppt?το χετε ψαξει?compiz μπορει να παρει?ορεξη για πειραματισμους!εχω δει λιγο το cooking

κανενα repository ποιο ψαγμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tritonas00

Το δισκακι εχει ξεχαστει στο pc του φιλου μου που το κατεβασε με την 24αρα του. Μολις το ξαναπαρω θα σου πω, εκτος και αν αρκεισαι απο vbox.

 

@rearshooter

Στο θεμα των εφαρμογων γραφειου, μετα το OOo υπαρχει το χαος.

Εφαρμογη προβολης παρουσιασεων (.ppt) περα απο το OOo presenter θα μπορουσε να ειναι... το ms powerpoint viewer σε wine! Για εφαρμογη δημιουργιας ουτε λογος βεβαια.

 

Η ιδια κατασταση υπαρχει και σε αλλους τομεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tritonas00

Το δισκακι εχει ξεχαστει στο pc του φιλου μου που το κατεβασε με την 24αρα του. Μολις το ξαναπαρω θα σου πω, εκτος και αν αρκεισαι απο vbox.

.

 

no problem ..vbox it is...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tritonas00

Το δισκακι εχει ξεχαστει στο pc του φιλου μου που το κατεβασε με την 24αρα του. Μολις το ξαναπαρω θα σου πω, εκτος και αν αρκεισαι απο vbox.

 

@rearshooter

Στο θεμα των εφαρμογων γραφειου, μετα το OOo υπαρχει το χαος.

Εφαρμογη προβολης παρουσιασεων (.ppt) περα απο το OOo presenter θα μπορουσε να ειναι... το ms powerpoint viewer σε wine! Για εφαρμογη δημιουργιας ουτε λογος βεβαια.

 

Η ιδια κατασταση υπαρχει και σε αλλους τομεις.

 

Γιατί? Μια χαρά παρουσιάσεις μπορείς να φτιάξεις και με το open office και αρκετά λειτουργικές και εντυπωσιακές? Δεν βλέπω τον λόγο να πάει κάποιος σε m$

Να προσθέσω ότι τα τελευταία update έχουν προβλήματα στις εξαρτήσεις σε μερικά προγράμματα και θα πρέπει να περιμένουμε να διορθωθούν πρωτού προχωρήσουμε σε update. Σε μένα μου ζητάει να αφαιρέσει audacious, quassel, network manager plasma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το κανεις με καποια αλλη εφαρμογη περαν του OOo? ΟΟοχι! Ουτε να το δεις μπορεις!

 

Ομοιως δεν μπορεις να εχεις πχ μονο το writer και το calc, αλλα ολη τη σουιτα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι σημασία έχει να έχεις εγκαταστήσει όλη την σουίτα του open office. Εχώ φτιάξει πανέμορφες παρουσιάσεις με το open office. Γενικά το open office είναι αρκετά πλήρης και εύχομαι η oracle να μην το παρατήσει. Πλέον αν ανοίγεις το πρόγραμμα έχει φύγει και το σήμα της sun και έχει μπει αυτό της oracle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το θεσω αλλιως, απο τη σκοπια του windows χρηστη.

 

Στο pc μου εχω εγκατεστημενα μονο τα word και excel απο ολο το ms office 2003 γιατι μονο αυτα χρειαζομαι, και παλι περιστασιακα.

Μπορω αντιστοιχα να εχω μονο τα writer και calc του ΟΟο? ΟΟοχι!

 

Για τις παρουσιασεις, που λαμβανω συχνα απο email αλλα σπανια καθομαι να δω, εχω το ms powerpoint viewer το οποιο κανει ακριβως αυτη τη μια και μοναδικη δουλεια.

Μπορω να εχω κατι σαν viewer και ας ειναι "fork" του presenter του OOo? ΟΟοχι!

 

Για αυτους τους λογους θεωρω το OOo τα πλεον αχρηστα 300+ΜΒ χωρου στο σκληρο μου και τα 100+ΜΒ του καθε update απο την μια εκδοση στην επομενη την πλον αχρηστη καταναλωση bandwidth.

 

Τα υπολοιπα στο σχετικο θεμα που ανοιξε σημερα, μιας και εχω βγει πολυ εκτος θεματος.

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=372931

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πληρως ελληνικα πως βαζουμε στο slitaz?

 

Eπισης και το slitaz πολυ καλο αλλα δεν εχει καθολου υποστηριξη ελληνικων locales και λοιπουν πολλοι drivers απτον Χorg οπως και αυτος της καρτας γραφικων του laptop

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3209241&postcount=67 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τα τελευταία update μου λύθηκε το πρόβλημα με τον akonadi και τα error που έβγαζε σε κάθε startup. Πλέον το μόνο πρόβλημα είναι κάτι cifvs error που παίρνω σε κάθε έκκινηση του συστήματος. Από το λίγο που το έχω ψάξει είναι μάλλον λόγο της καταχώρησης που έχω για samba στο fstab. Δεν γνωρίζω παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...