Προς το περιεχόμενο

Ghetto Mods


caution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΕεε δεν πολυθέλουν αυτές, και αν την lappάρεις "μέτρια" - μου ακούγεται λογικό να έχεις αντίθετα από τα αναμενόμενα αποτελέσματα :lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

( ρε παιδιά το επόμενο mod θα είναι για το πως μπαίνει το πάπλωμα στην παπλωματοθήκη - παίζει να προσπαθώ 40 λεπτά και ακόμα τίποτα :-D )

 

τώρα ξύπνησες ρε?:lol:εγώ θα έρθω να σου δείξω πως μπαίνει το πάπλωμα και εσύ θα μου lappareis την true:o deal?:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 488
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

( ρε παιδιά το επόμενο mod θα είναι για το πως μπαίνει το πάπλωμα στην παπλωματοθήκη - παίζει να προσπαθώ 40 λεπτά και ακόμα τίποτα :-D )

 

Ανέβασε ss :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χουζουρέματα απλά αλλάζω σεντονάκια ( με αφορμή του wash http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3039632&postcount=103 :P )

 

Ηonestly, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να μπει το πάπλωμα εκεί μέσα... τώρα είναι η παπλωματοθήκη ατσαλάκωτη και στην μέση της είναι το πάπλωμα σαν μενίρ, δεν απλώνει...

 

 

 

 

 

:feeling_useless:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χουζουρέματα απλά αλλάζω σεντονάκια ( με αφορμή του wash http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3039632&postcount=103 :P )

 

Ηonestly, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να μπει το πάπλωμα εκεί μέσα... τώρα είναι η παπλωματοθήκη ατσαλάκωτη και στην μέση της είναι το πάπλωμα σαν μενίρ, δεν απλώνει...

 

 

 

 

 

:feeling_useless:

 

καλά legendary post αυτό του washcloud προτείνω να ανακυρηχθεί ο ίδιος σε άγιο,πραγματικά δεν έχω λόγια να εκφραστώ για αυτό το post είναι είναι απλά απαράμιλο,superb..προσκυνώ και υποκλίνομαι στο άτομο που το έγραψε όλο αυτό(δε το διάβασα βέβαια:o) στο θέμα μας...caution κάτι δε κάνεις σωστά,δε μπορεί να μπλέκεις με fsb,ρεύματα,wash mods και δε ξέρω και εγώ τι άλλο και να σε καταβάλει ένα απλό πάπλωμα,δηλαδή ντροπή....ξαναπροσπάθησε και αν δε τα καταφέρεις ισχύει η προσφορά μου:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρέψτε μου να επαναπροσδιορίσω το "ghetto".. :lol:

 

Soundbug σε ρόλο ενισχυτή μετά από rewiring..

Η ενίσχυση του δυστηχώς, λόγω της φύσης της λειτουργίας του ήταν υπερβολική και ανομοιόρφη.

 

attachment.php?attachmentid=23015&stc=1&d=1260130488

 

Ένα F360 που μία μέρα αποφάσισα να το δροσίσω. Τα heatstinks είναι από κατεστραμμένη μητρική s754, το fan από ψημένο τροφοδοτικό φίλου και η βάση από την πρόσοψη παλιού case. Τροφοδοσία από το board του router. Θα γινόταν τρύπα στο πάνω μέρος του router για το καπάκι αλλά δεν έχω dremel και βαρέθκα. :P

 

attachment.php?attachmentid=23013&stc=1&d=1260130422

 

Και τέλος, πριν από μερικούς μήνες που η 8800GT χτυπούσε 120c.. Τελικά λύθηκε το θέμα και ο χορός των fan έληξε. Και με PWM control παρακαλώ :devil:

Περισσότερα εδώ.

 

attachment.php?attachmentid=23014&stc=1&d=1260130488

post-88594-129063041449_thumb.jpg

post-88594-129063041453_thumb.jpg

post-88594-129063041457_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice job για τα 2 πρώτα..για την 8800gt πολύ μπακαλοδουλειά ρε τι φανάκια είναι αυτά απο εδώ και απο εκεί...την επόμενη φορά δοκίμασε να αλλάξεις cooler και να προσλάβεις μια αλλοδαπή(ξέρεις απο αυτές τις ωραίες) να έρχεται να σκύβει και να καθαρίζει το case απο τη σκόνη...βλέπω σε λίγο καιρό να τα τινάζει το psu σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice job για τα 2 πρώτα..για την 8800gt πολύ μπακαλοδουλειά ρε τι φανάκια είναι αυτά απο εδώ και απο εκεί...την επόμενη φορά δοκίμασε να αλλάξεις cooler και να προσλάβεις μια αλλοδαπή(ξέρεις απο αυτές τις ωραίες) να έρχεται να σκύβει και να καθαρίζει το case απο τη σκόνη...βλέπω σε λίγο καιρό να τα τινάζει το psu σου!!!

 

Βγήκανε βγήκανε :-)

 

Περισσότερα εδώ.

 

Το PSU είναι ευτυχώς ένα PPC 750άρι. ;)

Όσο για τη σκόνη.. με flash βγήκανε, μόνο αυτό έχω να πω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη σκόνη εννοώ ότι θα τα τινάξει!είδα και τις photo...ούτε ηλεκτρική σκούπα να ήσουνα,αν και πρέπει να σου δώσω ως ελαφρυντικό ότι η κάρτα είναι used!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με την ψυχτρα της intel που ειδα πιο πισω το χω κανει και εγω αλλα οχι με τπτ σπουδεο...απο ενα παλιο τροφοδοτικο ηταν και απλα δεν εκανε θορυβο...ε λεω αυτο το πραγμα δεν την παλεβει το τροφοδοτικο αυτο δε δουλεβει...για να δουμε... και οντος σε idle εχει 4-5 βαθμους διαφορα με τη μιση φασαρια απο πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice job @ MadCatMk2

 

ωραίο το "χαλάκι" σκόνης μέσα στην gpu, μου θύμισε οικεία κακά :P

 

 

 

 

 

 

 

 

Στο Feonic εκμεταλλεύτηκες μόνο τα mosfets ε; Οπότε μόνο ενισχυμένες χαμηλές φαντάζομαι στην έξοδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Done, τελικά δεν ήταν τίποτα, απλά χρειάστηκα μια μικρή ομάδα εργασίας, πυξίδα, 2 σκοινάκια για να κρατάμε τις ευθείες, GPS,...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:P

 

 

Τελικά το έκανε για πλάκα (3-4 δεύτερα, λέμε...) μια:

 

[φαλλοκράτης]

ΓΥΝΑΙΚΑ :shock:

[/φαλλοκράτης]

 

μικρότερης ηλικίας για μένα...

 

 

Owned θα μου πεις, αλλά τι να γίνει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Done, τελικά δεν ήταν τίποτα, απλά χρειάστηκα μια μικρή ομάδα εργασίας, πυξίδα, 2 σκοινάκια για να κρατάμε τις ευθείες, GPS,...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:P

 

 

Τελικά το έκανε για πλάκα (3-4 δεύτερα, λέμε...) μια:

 

[φαλλοκράτης]

ΓΥΝΑΙΚΑ :shock:

[/φαλλοκράτης]

 

μικρότερης ηλικίας για μένα...

 

 

Owned θα μου πεις, αλλά τι να γίνει...

 

 

τουλάχιστον είδες?παρακολούθησες?έμαθες?ώστε

να μου δείξεις και μένα για να μη με πρήζει η μάνα μου ότι αφήνω το κρεβάτι μου όπως ναναι πριν φύγω για δουλειά:lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα τίποτα, την ώρα που το έκανε, προσποιούμουν ότι διαβάζω το ΚΑΛΥΤΕΡΟ σημείο του Lucky Luke και είχα βάλει την μούρη μου μέσα στο βιβλίο, γιατί διέκρινα ότι με κοιτάει υποτιμητικά, και αν της έδινα την αφορμή θα με ξεφτίλιζε :-D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Καλό κόλπο, πιάνει γενικά!

koen-dejonghe_20070813082709.GIF

Δοκίμασε το και εσύ ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...