Προς το περιεχόμενο

Ghetto Mods


caution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το σημαντικό είναι οτι δεν έχει τρεξίματα ή δεν τα βλέπω εγώ!για τους αρμούς ναι οκ...αλλά pc στο γραφείο είναι,μπορεί να μην είχες χρόνο να το λύσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 488
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το σημαντικό είναι οτι δεν έχει τρεξίματα ή δεν τα βλέπω εγώ!για τους αρμούς ναι οκ...αλλά pc στο γραφείο είναι,μπορεί να μην είχες χρόνο να το λύσεις!

 

To τρέξιμο είναι καθαρά θέμα κακού σπρέυ.

Σε αυτό είχα χρησιμοποιήσει mat μαύρο και μαύρο-γκρί για προφυλακτήρες αυτοκινήτου το οποίο είχε βγει αστέρι δεν έσταξε ποτέ ούτε έφτυσε η βαλβίδα και είναι και πολύ durable και ήταν απίστευτα ξεκούραστο στο βάψιμο. Σαν να βάφεις με airbrush ενα πράγμα.

Απλά πονούσε λίγο σε τιμή αφού το φθηνοσπρέυ για λαμαρίνες με τη διπλάσια ποσότητα έκανε 5 ευρό και αυτό έκανε 8...

Δηλαδή λίγο πάνω απο τα τριπλά.

Και μόνο το στάξιμο όμως να βάλεις που είχε το φθηνιάρικο, που θελε συνέχεια κούνημα και καθάρισμα η βαλβίδα, νομίζω ότι τα άξιζε το ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φθηνα spray (N) (cosmos lac ας πουμε) εβαψα ενα case και εκτος οτι πρωτα ηθελε ΤΟ κουνημα ηθελε και ξεστουμπομα η βαλβιδα κα8ε 3 και λιγο... αυτοι πρεπει να περνουν την κλασσικη μπογια για σιδερα οπως ειναι και η μορφη για πινελο να τη βαζουν σε ενα δοχειο υπο πιεση και οριστε σου λεει...spray...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειναι και τιποτα extreme...αλλα εμενα μ αρεσε..Οσο αγοραζω και σχεδιαζω το κουτι για htpc ....ειπα να το στησω για να παιξουμε κανενα pro...

 

 

dsc04344ey.jpg

 

 

 

και επιτελους lappara την true black.

 

 

dsc04341h.jpg

 

Επεξ/σία από PaokToTheBone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορές είδες μετά το λαπ;

 

βασικα δεν μπορω να πω διαφορες....γιατι πριν το lap την ειχα σε q9550 και μετα το lap την εχω σε i7.

 

Απλα στον q9550 ειχε διαφορα στους πυρηνες,πχ οι δυο ειχαν σε full 65 και οι αλλοι δυο 67 .Κατι τετοιο...

 

Τωρα ολοι ειναι το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E,νταξ 2 βαθμοί διαφορά δεν είναι πολλοί.

Εμένα ο πρώτος πυρήνας πάει ~+5C σε σχέση με τους υπόλοιπους full load, αλλά βαριέμαι και μόνο που σκέφτομαι την διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E,νταξ 2 βαθμοί διαφορά δεν είναι πολλοί.

Εμένα ο πρώτος πυρήνας πάει ~+5C σε σχέση με τους υπόλοιπους full load, αλλά βαριέμαι και μόνο που σκέφτομαι την διαδικασία.

 

ναι οντως ειναι βαρετο...σε load ηταν 2 οι βα8μοι...idle ειχα παραπανω διαφορα.

 

Δεν την εκανα εγω βεβαια!Ενας γνωστος ειναι σιδερας την εκανε αυτος...Ηταν βαρετο να το βλεπω...φαντασου να το κανεις...Πηγαινοφερνεις πανω σε διαφορα σμυριδοπανα (γυαλοχαρτα τα ηξερα εγω...ετσι τα ελεγε αυτος...ισως να ναι και το ιδιο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλα στον q9550 ειχε διαφορα στους πυρηνες,πχ οι δυο ειχαν σε full 65 και οι αλλοι δυο 67

Τωρα ολοι ειναι το ιδιο.

 

Ολοι 67 ή όλοι 65 δηλαδή?:P

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι 67 οι όλοι 65 δηλαδή?:P

 

μαλλον δεν το εγραψα καλα!

 

τοσο ειχαν οι πυρηνες του q9550 πριν το lap ...δυο στους 65 και αλλοι 2 στους 67...

 

τωρα δεν εχω δει full load τι γινεται... ^^ idle ειμαι στους 36 εκαστως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...