Προς το περιεχόμενο

6610 h 7210?


Erazer_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα ενα μηνα το 7210 και σημερα το ανταλλαξα με 6610.Τιποτα αλλο !!!

Τζι τζι το ατιμο... :ooo: :ooo: :ooo:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote hawkj83:</font><hr> kai sou aresei kalitera to 6610? einai pio sovaro den lew alla exei merikes eleipseis... <hr /></blockquote>

 

Ποιες ελλειψεις ρε παιδια????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai egw to idio vasano eixa.poio apo ta 2 na dialexw.opote eipa 8a paw kai 8a parw oti apo ta 2 exoun dia8esimo.kai eixan 7210 giati to 6610 eixe teleiwsei.

den exw dei to 6610 apo konta alla to 7210 eiani poly pio monterno kai entypwsiako.twra san leitourgies den nomizw na xoun diafora.ousiastika mono h proswpsh prepei na allazei.

 

p.s. an kaneis exei 7210 as mou steieli pm na mou pei pou mporw na vrw backgrounds,ringtones,efarmoges kai paixnidia gi'auto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα στο http://www.unwired .gr που ειδικευεται στα κινητα τηλεφωνα. Εχει ειδικο post για 7210 και 6610 .Οτι ισχυει γαι το ενα ισχυει και για το αλλο.Για ringtones πηγαινε http://briefcase.pathfinder.gr/ και κατω αριστερα στη σελιδα που εχει ευρεση δωσε τη λεξη midi. Θα βρεις παρα πολλα.Κοιτα και στο δικο μου briefcase

http://briefcase.pathfinder.gr/view/nokakias

 

Αυτα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote hawkj83:</font><hr> oute iperi8res exei, <hr /></blockquote>

 

 

Ποιος ειπε οτι το 7210 και 6610 δεν εχουν υπερυθρες???? Φυσικα και εχουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα προβλημα φιλε μου...Το 7210 και το 6610 ειναι ακριβως τα ιδια τηλεφωνα σε λειτουργιες.Μονο η οψη τους αλλαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. To bluetooth einai gia mikres sxetika apostaseis

2. Doulebei se poli ipsili sixnotita (2,4GHz)

3. Stin idia sixnotita iparxei to protokolo 802.11b to opoio apo plevras dinatotiton einai poli kalitero

 

Pera apo afta omos. To bluetooth sta kinita exei anaptixthei gia dio basikous logous. O protos einai i sindesi ton kiniton me ipologistes i kinita (gia antalagi dedomenon) kai o defteros einai ta hands free. Aftes einai kai oi mexri tora efarmoges.

Gia tin antalagi dedomenon itan arketo to irDA. An melontika apaitithei perisotero bandwidth, tha mporei na xrisimopioithei to 802.11b.

Stin periptosi ton hands free, pistepste me...einai ilithiotita. Oi perisoteroi xrisimopoioun hands free, gia na glitosoun apo tin ilektromagnitiki aktinobolia tou kinitou (Apo to near field gia tin akribia). Einai ilithio loipon na prospatheis na glitoseis apo to pedio pou prokaloun oi 900MHz i 1800MHz pou bgazei to kinito kai na bazeis mesa sto afti sou 2,4GHz!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απο ολα μην συγκρινετε το 802.11 με το Μπλε Δοντι!!! Δυο τεχνολογιες που φτιαχτηκαν για να εξυπηρετουν διαφορετικες αναγκες.

 

Το bluetooth εχει λαμπρο μελλον μπροστα του και πλεον εντος του 2003 προβλεπω να γινεται στανταρ στις φορητες συσκευες, γι αυτες εχει φτιαχθει αλλωστε. Το BT εχει ΕΥΡΕΙΑ γκαμα εφαρμογων σε αντιθεση με το 802.11 που ο σκοπος του ειναι αποκλειστικα και μονο ενας... να διασυνδεει υπολογιστες. Εγω πχ εχω BT και στο PC και ελεγχω ολες τις παραμετρους του κινητου και περνω backup απο το κινητο χωρις να μπλεκω με καλωδια, στο αμαξι εχω το headset και δεν εχω καλωδια να μπλεκουν στα χερια μου την ωρα που οδηγω. Επισης με το 3870 σε συνεργασια με το Τ39 μπαινω στο νετ εχοντας το κινητο στο μπουφαν... τερμα ποια η irDA και τα σπασιματα sto connection.

Ακομα και βιντεοκαμερες της SONY εχουν BT για να μπορεις να στελνεις βιντεακια και εικονες, και ακομα εχουν να δου πολλα τα ματια μας...

 

Περι της ακτινοβολιας... αν δειτε τις μετρησεις SAR των bluetooth headset θα καταλαβετε οτι η ακτινοβολια ειναι τοσο ελαχιστη που ουσιαστικα ειναι ανυπαρκτη. Συγκεκριμενα το οριο SAR ειναι 1.6w/kg. Τα κινητα συνηθως εχουν ακτινοβολια απο 0,6 εως 1 περιπου... ενα headset εχει 0.001w/kg... εεε τωρα εαν αυτο το αποκαλειτε ακτινοβολια τι να πω? Κοψτε και το ηλεκτρικο απο το σπιτι σας γιατι οι μπριζες και τα υπολοιπα ηλεκτρικα ποιο πολυ εκπεμπουν... B)

 

Αυτα τα πολυ λιγα για να βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...