Προς το περιεχόμενο

CANON IP4300 με πρόβλημα στην κεφαλή


laskos0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Έχω το μοντέλο αυτό εδώ και 2 χρόνια και παρουσίασε πρόβλημα στην κεφαλή..Το πρόβλημα το αντιλήφθηκα από τα λαμπάκια που αναβοσβήνουν (5 φορές κοφτό αναβόσβημα= βλάβη στην κεφαλή)...

 

Πριν τον αποχωριστώ τον εκτυπωτή για πάντα, σκέφτομαι να δώσω τα ρέστα μου!!! Έβγαλα την κεφαλή και είδα ότι εκεί κοντά στο τσιπάκι έχει λίγο μελάνι και σκέφτομαι να κάνω μια προσπάθεια για να το καθαρίσω...

 

Η ερώτηση μου είναι με λευκό οινόπνευμα ή με κάποιο άλλο υγρό μπορώ να το κάνω;; Δηλαδή τι υλικό να χρησιμοποιήσω για να καθαρίσω την κεφαλή (με δεδομένο ότι δεν έχει σκόνη, αλλά μελάνι θα χρειαστώ κάτι περισσότερο από ένα πανάκι)..

 

Ευχαριστώ για την όποια συμβουλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ανακατασκευή των φωτοτυπικών χρησιμοποιούνται τουλαχιστον για τα πλαστικα μέρη swaz το οποίο μπορεις να το βρεις σε οποιοδήποτε μαγαζί με χαρτικά ή και μεγάλο supermarket.Για τέτοια μέρη όπως η κεφαλή μπορείς να χρησιμοποιήσεις οινόπνευμα ή και σε μικρή ποσότητα swaz αλλα και white spirit...Προσοχή ύστερα απο τον παραπάνω καθαρισμό είναι επιτακτική η ανάγκη για ένα πολύ καλό καθάρισμα και φύσημα...Έχεις μια φωτο να ανεβάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...