Προς το περιεχόμενο

Microsoft IIS


SeKoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Exw balei to IIS 5.1 apo to cd twn XP kai exw sikwsei FTP server... To provlima einai oti den xerw na ftiaxw account wste na min mpainei anonymously opoios 8elei... Opoios xerei as mou pei giati exw xekokalisei ola ta administrative tools...!!! :grin: Thanx ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δε νομίζω ότι μπορείς να το κάνεις, και μάλιστα αν δεν έχεις τα σωστά permissions τότε κινδυνεύεις να κάνεις τον υπολογιστή σου αποθηκευτική αποθήκη της warez κοινότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apokleite na min ginete k i ousia einai na ftiaxw auto... to SERV-u to ixera... Twra ws pros asfaleia einai ola kleista mexri na mporesw na balw accounts kai oti ftiaxnw to bazw read only...kai no execute...oute kan script :grin: opois xerei as pei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Start Programs\Administrative Tools\Internet Information Services

 

κατω απο τα FTP Sites θα έχει το "Default FTP site" αν δεν το αλλαξες ονομα, δεξι κλικ, Properties, στο tab Security Accounts, να ΜΗΝ εχεις τσεκαρισμενο το "Allow anonymous connections"

 

και πρεπει να φτιαξεις εναν χρηστη στα Windows (control panel \ user accounts), με δικαιωμα local login, και δικαιωματα στα folder κατω απο το ftp root. Επισης αυτος ο χρηστης, πρεπει να έχει συγκεκριμένο password, δηλ. να μην είναι κενό το password. Δηλ, εχω ενα χρηστη windows, τον δικο μου (admin), που μπαινω χωρις pass, απλα κανω κλικ στο εικονιδιο οταν bootαρουν τα XP. Aυτος δεν δουλευε για ftp user. Εφτιαξα νέoys στα group Guest/power users, με pass, και εμπαιναν σαν ftp users.

 

Απο κει και περα συμφωνώ με τους αλλους απο τη μικρη μου εμπειρία με 5-6 ftp servers, πρωτη φορά είδα τόση μ***κια μαζεμενη στον IIS . Υπαρχουν πολυ καλυτερα progs σε free/share, ο serv-u ειναι κορυφαίο, αλλα αν θελεις κατι πιο απλο στο configuration, παλι θα βρεις πολλα freeware καλυτερα απο τον IIS.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...