Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γ@μησε μας Riot... (απ τη μιση ωρα που ηταν το παιχνιδι, ζητημα ΑΝ επαιξα ~5 λεπτα σαν ανθρωπος...
2me8ehw.jpg
iz87pg.jpg
Τις τελευταιες μερες γ@μιουντ@ι τα παντα, ΜΜR, Ping ΟΛΑ.
Ειχα καταφερει να φτασω το W/L στο -3 απο 'κει που ηταν -10+ και τωρα ειναι παλι -13..

Τωρα, disconnect, και ο μονος που δε φταιει ειμαι εγω, αλλα ο μονος που την πληρωσε ειμαι παλι εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ban μεχρι 24 του μηνος....Και ολα αυτα για ενα ''wtf are u doing vayne''...

 

 

Οταν εχεις φαει ηδη 2 ban σε εχουνε βαλει στο ματι δεν παιζει...

 

 

Τα γράφω και για το Socrati και για τη  αφεντιά σου θα σου τα μασήσω μπας και τα καταλάβεις, γιατί ενώ στα λέω εσύ ΔΕΝ. Σωκράτη και συ.

 

Όταν σας έρχεται η αναφορά για το ban με τις υποθέσεις, ΔΕΝ βλέπετε όλες τις υποθέσεις. Βλέπετε 3-5 από δαύτες, τυχαίες. Οι λόγοι που φάγατε ban-warning, παραμένουν, δε σβήνουν. Όσο συνεχίζετε να τρώτε δικαιολογημένα report θα τρώτε warnings/ban. Φανταστείτε το ban-elo σας . Όσο τρώτε δικαιολογημένα reports ανεβαίνει. Μεγαλώνει και κερδίζετε πλούσια δώρα,ενώ όσο δεν τρώτε report , κάνει decay. Στόχος, να πέσει σε non toxic επίπεδα. Γιατί από ένα σημείο και μετά θα σας βαράνε την πόρτα και για το noob. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γράφω και για το Socrati και για τη  αφεντιά σου θα σου τα μασήσω μπας και τα καταλάβεις, γιατί ενώ στα λέω εσύ ΔΕΝ. Σωκράτη και συ.

 

Όταν σας έρχεται η αναφορά για το ban με τις υποθέσεις, ΔΕΝ βλέπετε όλες τις υποθέσεις. Βλέπετε 3-5 από δαύτες, τυχαίες. Οι λόγοι που φάγατε ban-warning, παραμένουν, δε σβήνουν. Όσο συνεχίζετε να τρώτε δικαιολογημένα report θα τρώτε warnings/ban. Φανταστείτε το ban-elo σας . Όσο τρώτε δικαιολογημένα reports ανεβαίνει. Μεγαλώνει και κερδίζετε πλούσια δώρα,ενώ όσο δεν τρώτε report , κάνει decay. Στόχος, να πέσει σε non toxic επίπεδα. Γιατί από ένα σημείο και μετά θα σας βαράνε την πόρτα και για το noob. 

Μαζι σου ρε,απλα εγω ειπα οτι αμα φας τρο πρωτο μπαν[ειναι δυσκολο να σου ερθει για πρωτη φορα],μετα τα τρως πολυ ευκολα.Ποτε δεν βρζω αλλα οντως εχω negative attitude.Παω και λεω thisi s over we lost,τσιμπα 3-4 report απο το team σου,αυτο γινετε 3-4 φορες ,και την μια φορα που θα πω Dude you are so bad[την μια φορα πραγματικα],θα το δω  στα cases σαν τον λογω που το εφαγα.Δνε λεω γιατι εφαγα μπαν,απλα απο ενα σημειο κια μετα πρεπει να εισαι παιδικη χαρα.

  Εγω παντως εχω κανει disable το all chat ,και τουλαχιστον δεν μιλαω με τους αλλους[οποτε reports απο τους αλλους δεν παιζει να φαω ποτε].Και αν καποιος flamαρει στο team μου τον κανω αμεσα ignore,μεχρι στιγμης ολα κομπλε.Εχω να φαω μπαν παρα πολυ καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια μια ερωτηση.

ποιος πιστευετε ειναι ο καλυτερος jungler για να μαθω να παιζω? ο xin zhao ειναι καλος?

O xin ειναι free αυτη τη βδομαδα, δοκιμασε τον. Καλος ειναι, εχει δυνατο early game και 1 vs 1 potential σε σχεση με αλλους junglers.

 

Γενικα υπαρχουν πολλα καλα jungler, δεν υπαρχει καλυτερο και χειροτερο. Heca, Sejuani, j4, nautilus, lee sin, xin, amumu, rammus, Skarner, ολα καλα jungler ειναι. Και υπαρχουν κι αλλα. Εξαρταται τι θες/τι ψαχνεις απο εναν jungler. Αλλοι θελουν να παιρνουν kills, αλλοι θελουν να δινουν kills στην ομαδα. Αλλοι ειναι δυνατοι early game, αλλοι ειναι δυνατοι mid-late game.

Επεξ/σία από MiDi_MiLiZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεος τις περισσοτερες φορες κατανταει σπαστικο μεσα στο game...

Μην ¨"κλεψεις" Kill αμεσως να στην πουν..

ολο Ks και ks..

σε λιγο θα παιζουμε ο καθενας μονος του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεος τις περισσοτερες φορες κατανταει σπαστικο μεσα στο game...

Μην ¨"κλεψεις" Kill αμεσως να στην πουν..

ολο Ks και ks..

σε λιγο θα παιζουμε ο καθενας μονος του

Επειδη εισαι low level, παιρνε οτι kill βρεις μπροστα σου και αστους να κλαινε. Κλεβε κιολας αμα λαχει.

Μολις αρχισεις ranked σαν support και σαν jungler οντως δεν πρεπει να παιρνεις kills απτο adc σου/απτους αλλους laners, εκτος αν ειναι αναγκη να το κανεις (πχ να χαθει τελειως το kill αν δεν το παρεις εσυ. ή να κινδυνευει να ψοφησει δικος σου), οποτε θα εχει βαση να σου λενε για ks οταν το κανεις.

 

Προς το παρον γραφτους στα παπακια σου και παιρνε kills (αρκει να μην τρολαρεις τυπου να περιμενεις πισω απο το teamfight και να χωνεσαι μονο για τα kills, διοτι τοτε εχουν δικιο αν γκρινιαζουν).

 

Aν σε χαλαει το ks που σου λενε ομως, δε θελω να φανταστω τι σοκ θα παθεις απο διαφορες συμπεριφορες μολις ξεκινησεις ranked :D

 

ΥΓ. Παντως αυτο το ks ειναι πονεμενη ιστορια απο καταβολης mmo. Στο lineage2 για ενα ks αρχιζαν τα pk στην καλυτερη και στην χειροτερη υπηρχε περιπτωση να σκασουν καμια 40ρια ατομα και βαλε για να λυσουν την παρεξηγηση :P

 

Γ@μησε μας Riot... (απ τη μιση ωρα που ηταν το παιχνιδι, ζητημα ΑΝ επαιξα ~5 λεπτα σαν ανθρωπος...

2me8ehw.jpg

iz87pg.jpg

Τις τελευταιες μερες γ@μιουντ@ι τα παντα, ΜΜR, Ping ΟΛΑ.

Ειχα καταφερει να φτασω το W/L στο -3 απο 'κει που ηταν -10+ και τωρα ειναι παλι -13..

Τωρα, disconnect, και ο μονος που δε φταιει ειμαι εγω, αλλα ο μονος που την πληρωσε ειμαι παλι εγω...

Κατι παιζει με τη συνδεση σου. Δεν υπαρχει προβλημα εδω και μερες με lag/disconnects, νομιζω. Και στο λεω διοτι βλεπω οτι συχνα πυκνα αναφερεις το προβλημα, αλλα το εχεις μονο εσυ. Ψαξτο πριν καταληξεις bronze V και banned εξαιτιας προβληματων της συνδεσης!

 

Τιπ: την ωρα που εχεις προβληματα, ανοιξε cmd και γραψε ping -t www.google.com και πες μας τι χρονους σου επιστρεφει. Ετσι θα διαπιστωσεις/διαπιστωσουμε που ειναι και το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cait η Vayne να αγορασω για adc?

 

Και τις δυο.

Ο καθενας θα σου πει την δικια του αποψη οποτε δεν πιστευω οτι εχει νοημα να σου πουνε οι αλλοι τι θα παιξεις.

 

Cait για πιο safe lane λογω του range της και του E της και για να κανεις bully το lane στο early με το poke.

 

Vayne εαν μαθεις το position της στο lane και οχι μονο, το οποιο διαφερει λιγο απο τα αλλα adc,

και το πως να χειριζεσαι το tumble για να αλλαζεις positions, θα κανεις τα plays σου και θα γουσταρεις.

Αλλα θελει χρονο και εξασκηση να την μαθεις καλα.

 

Επισης με την Vayne μαθαινεις ως adc να βασιζεσαι στα auto attack σου και οχι στα abilities

το οποιο ειναι σημαντικο κατ'εμε γιατι πολλοι που μαθαινουν αυτον τον ρολο, 

αρνουνται να κανουν αρκετα auto attacks και τους ακους να λενε "δεν ειχα mana".

Με τρελαινει οταν το ακουω αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...