Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιατι 2 και οχι ενα Dackon?

Καταλαβαινω οτι θεωρητικα διπλασιαζει την πιθανοτητα για crit αλλα στην ουσια παραμενει 2%

οτι ειπες βασικα , θυσιαζεις 1 dmg , παιρνεις 1% crit chance παραπανω , οπως και να το κανεις με 1 dmg δε θα κερδισεις trade , με 1 crit παραπανω ομως...

worth imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το point με το 2ο crit chance runes είναι αυτό που είπες, ότι με ένα rune ακόμα σου δίνει 100% επιπλέον chance.

 

Ναι αλλα ειναι ακομα 2% 

 

Anyways δεν εχει κ μεγαλη σημασια , αυτα ειναι προτιμησεις οπως ειπα

Προσωπικα δεν μ'αρεσει να παιζω με chances ενα game 

 

@kuzko Αν βασιζεσαι στην απειροελαχιστη πιθανοτητα που εχεις να κανεις crit για να κερδισεις ενα trade εισαι χαμενος απο πριν , οπως ειπα για μενα δεν αξιζει και δευτερο αλλα κλαιν

 

Ειναι σαν κι αυτο που βλεπω να πηγαινουν για PD και να παιρνουν πρωτο item το cloak , δηλαδη να δινουν 700 κατι gold για να βασιστουν σε chances σε ενα duel πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πράγματα μετά απο μια μικρή ενασχόληση με το lol και gold III απο τον πάτο του bronze V. Ποτέ μα ποτέ μην κατηγορείτε το team σας για κάποιο play και μην κάνετε τον κόπο να μπαίνετε σε αντιπαράθεση με κάθε bad manner παιδάκι όταν σας κατηγορούν. Έχτισα πραγματικά το win rate μου προσπαθώντας να συγκρατήσω το flame στις ομάδες μου και απλά να εμψυχώνω και να καθοδηγώ όσο μπορώ. Επίσης ποτέ μα ποτέ surrender. Είναι αστείο το πόσο εύκολα κάνουν surrender κάποιοι παιχνίδια που είναι προφανές πως γυρίζουν. Σκεφτείτε έξυπνα και μεγαλώστε τις πιθανότητές σας για νίκη.

 

Ούτε kassadin, ούτε fizz, ούτε riven. Μόνο Teamwork. (και ban κάθε toxic κωλόζωο)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πράγματα μετά απο μια μικρή ενασχόληση με το lol και gold III απο τον πάτο του bronze V. Ποτέ μα ποτέ μην κατηγορείτε το team σας για κάποιο play και μην κάνετε τον κόπο να μπαίνετε σε αντιπαράθεση με κάθε bad manner παιδάκι όταν σας κατηγορούν. Έχτισα πραγματικά το win rate μου προσπαθώντας να συγκρατήσω το flame στις ομάδες μου και απλά να εμψυχώνω και να καθοδηγώ όσο μπορώ. Επίσης ποτέ μα ποτέ surrender. Είναι αστείο το πόσο εύκολα κάνουν surrender κάποιοι παιχνίδια που είναι προφανές πως γυρίζουν. Σκεφτείτε έξυπνα και μεγαλώστε τις πιθανότητές σας για νίκη.

 

Ούτε kassadin, ούτε fizz, ούτε riven. Μόνο Teamwork. (και ban κάθε toxic κωλόζωο)

Αν πατησουν surrender εγω πατησω No και ολοι οι αλλοι yes τι να το κανω το παραπανω που μου λες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ειναι ακομα 2% 

 

Anyways δεν εχει κ μεγαλη σημασια , αυτα ειναι προτιμησεις οπως ειπα

Προσωπικα δεν μ'αρεσει να παιζω με chances ενα game 

 

@kuzko Αν βασιζεσαι στην απειροελαχιστη πιθανοτητα που εχεις να κανεις crit για να κερδισεις ενα trade εισαι χαμενος απο πριν , οπως ειπα για μενα δεν αξιζει και δευτερο αλλα κλαιν

 

Ειναι σαν κι αυτο που βλεπω να πηγαινουν για PD και να παιρνουν πρωτο item το cloak , δηλαδη να δινουν 700 κατι gold για να βασιστουν σε chances σε ενα duel πχ

trade/harass δεν εχει μεγαλη σημασια...

 

δεν παιζεις το γκειμ στην τυχη αλλα για μενα η πιθανοτητα να εχω ενα crit παραπανω > 1 dmg παραπανω.

με την ιδια λογικη δεν χρειαζεται ουτε το πρωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογικη του πρωτου ειναι οτι  αν δεν εχεις καθολου crit chance , δεν μπορεις να κανεις crit αρα απλα βαζεις ενα οτιδηποτε rune για crit

 

Μιλαμε για μικροπραγματα που ειναι εντελως προτιμησεις του καθενος

 

Btw , sorc shoes incoming στα Worlds απο Corki players

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atallos θυμάσαι όταν όλοι οι ήρωες ανέβαζαν crit chance με τα levels? Βγήκε. Τα masteries που δίναν crit chance? Βγήκαν. Ο λόγος είναι βέβαια το τυχαίο του θέματος αλλά και γιατί το critical τυχαίο όπως είναι , δίνει πλεονέκτημα μεγάλο όταν συμβεί. Τα 2 dmg στα 70-80 δε με συγκινούν. Και άσε που στα 110-150 είναι ακόμα πιο ασήμαντα. 2% critical όμως είναι πάντα 2%. Άσε που ενεργοποιείτε το passive από τα offensive masteries , με το δεύτερο rune, διπλάσιες φορές. Εγώ πιο πολλά τα βλέπω τα οφέλη. Είσαι και πιο Tech-Next level και πουλάς και μούρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω Dackon

Σαφως και σου δινει πλεονεκτημα το ενα crit στο lane , για αυτο κ βγηκαν και οσα ανεφερες

 

@Fulgore Nope , Sorc boots σε κανονικο AD Corki αναφερομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το έκανε τις προάλλες στα regionals της Κορέας ο Piglet νομίζω?

 

Edit: O Score ήταν τελικά στο πρώτο game του Regionals' Final που νίκησαν οι KTB.

Επεξ/σία από Locko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια στο Silver III είσαι λίγο πάνω από 1200 που υποτίθεται ότι ξεκινάει το MMR ενός καινούργιου παίκτη αλλά γενικά είσαι σε αυτό το range.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...