Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 μερες τωρα 120+ ping

Καλυτερα να εχεις 120-130 ΣΤΑΘΕΡΑ, παρα να εχεις 75-90 και ξαφνικα να τρως ενα 400αρι στη μαπα... Εχω χασει teamfights και πολλα kills απο spike, που παντα τυχαιναν κυριολεκτικα την πιο ακαταλληλη στιγμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μερες τωρα 120+ ping

E καλα πως κανεις ετσι, για εμας εδω το 100-120ρακι ειναι το stadar και minimum (λογω πραγματικης αποστασης απο τους servers).

 

Ειχα ερθει Αθηνα το καλοκαιρι και εβλεπα τα σταθερα 60ms και νομιζα οτι επαιζα lol μεσα απο τα κεντρικα της ΝASA :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το έθιξε ο locko, ήθελα να ρωτήσω απο περιέργεια από πιο παλιά αν έχει κ ιάλλος τέτοιες περίεργες προτιμήσεις.Εγώ προσωπικά για έναν περίεργο λόγο όταν παίζω σαν adc (και σαν supp, αλλά κυρίως ως adc) βολεύομαι πολύ περισσότερο όταν παίζω  ως μπλε. ^_^

Είναι μάλλον ζήτημα εγκεφαλικής συνήθειας και αν σε βολεύει κυρίως το δεξί ή αριστερό ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ειναι απο τον server το αυξημενο ping οσο απο την μερια του ISP σου.
Εαν μια γραμμη που παει εξωτερικο εχει μπουκωσει ειναι λογικο να εχεις τοσο.
Εγω αντιθετως εχω χαμηλοτερο απο οτι συνηθως, γυρω στο 53.
Αν και παρατηρησα κατι random 500αρια σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Swap εννοεις φανταζομαι, το swag ειναι αλλο πραγμα, ρωτα τον taric να σου πει :P

 

Οσες φορες σε solo queue πηρα champ με την λογικη του swap (την εξης μια) , πολυ απλα με τρολαρε ο αλλος. Να ειμαι first pick να λεω top, να κανω pick top-laner champ χωρις instalock και να πεταγεται το τελευταιο pick πχ να μου λεει "pick me blitzcrank, i'll pick you tryndamere" και μολις παιρνω blitz να λεει "hahahahha retard go support now, i'll top". (....). Χωρις να εχει προηγηθει flame για να πεις οτι το 'κανε για σπασιμο or something. Πραγματι λοιπον pick-αρε top και δεν εκανε swap και με αφησε supp. Ηταν Ελληνας btw.

 

Εκτοτε κοπηκε το αστειο με το swap στα solo και αδιαφορω πληρως για το αν ο αλλος θελει να με τρολαρει ή αν οντως ειναι σοβαρος.

ποπο τραγικος ειμαι μας εφαγε η εξεταστικη οτι νανε γραφω

 

Μιας και το έθιξε ο locko, ήθελα να ρωτήσω απο περιέργεια από πιο παλιά αν έχει κ ιάλλος τέτοιες περίεργες προτιμήσεις.Εγώ προσωπικά για έναν περίεργο λόγο όταν παίζω σαν adc (και σαν supp, αλλά κυρίως ως adc) βολεύομαι πολύ περισσότερο όταν παίζω  ως μπλε. ^_^

Είναι μάλλον ζήτημα εγκεφαλικής συνήθειας και αν σε βολεύει κυρίως το δεξί ή αριστερό ίσως;

αμα μαθεις να wardαρεις σωστα δεν θα υπαρχει θεμα αν υπαρχει καποια διαφορα ειναι οτι το τurret που στη πισω πλευρα εχει το τα χορτα διπλα ειναι ποιο εβαλοτο στα dive απο την αλλη στο lane δεν μπορει να σου βγει ο jungler απο πισω που γινεται στην αλλη πλευρα(τα εγραψα καπως ελπιζω να καταλαβες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα απο τα 100 Rules of Soloqueue που με εκαναν να γελασω:

 

1) Blame the jungler

2) If you lose lane while playing ADC, blame your support
3) Elo Hell exists and you are in it
4) Riot hates you
5) You are a troll magnet
6) [Role] or feed
7) Last pick is support, unless you are last pick
8) If another lane roams to your lane and you die, type "MIA?!?!?"
9) The enemy duo has a diamond 1 smurf on it
10) Your duo bought their account on ebay
11) Support Nidalee has traps, so she needs to buy AP not wards
12) Your Blitz/Thresh loves to hook minions
13) Support is the easiest role to play
14) You are only allowed to play champions that were used in LCS during this patch
15) Kills are everything
16) Always counter pick your lane opponent even if you don't play that champ
17) When you die, blame it on lag
18) When you are "defending" your turret, wait until it is destroyed to attack the enemies
19) When you die as Karthus, always use your ult. Even if the enemy team is all at full HP
20) Always report, never honor
21) If you are playing top lane you must stay there all game and never group with your team
22) Your jungler can and should gank every lane all game
23) Always chase an enemy into their jungle when the rest of their team is missing
24) When your tank initiates you should run away


 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μερικα απο τα 100 Rules of Soloqueue που με εκαναν να γελασω:

 

1) Blame the jungler

2) If you lose lane while playing ADC, blame your support
3) Elo Hell exists and you are in it
4) Riot hates you
5) You are a troll magnet
6) [Role] or feed
7) Last pick is support, unless you are last pick
8) If another lane roams to your lane and you die, type "MIA?!?!?"
9) The enemy duo has a diamond 1 smurf on it
10) Your duo bought their account on ebay
11) Support Nidalee has traps, so she needs to buy AP not wards
12) Your Blitz/Thresh loves to hook minions
13) Support is the easiest role to play
14) You are only allowed to play champions that were used in LCS during this patch
15) Kills are everything
16) Always counter pick your lane opponent even if you don't play that champ
17) When you die, blame it on lag
18) When you are "defending" your turret, wait until it is destroyed to attack the enemies
19) When you die as Karthus, always use your ult. Even if the enemy team is all at full HP
20) Always report, never honor
21) If you are playing top lane you must stay there all game and never group with your team
22) Your jungler can and should gank every lane all game
23) Always chase an enemy into their jungle when the rest of their team is missing
24) When your tank initiates you should run away

 

 

 

Γιατί το άλλο που γίνεται baron και είναι και τα 2 teams στον αχταρμά, ο jungler χάνει το smite, και γίνεται της Π*****ΑΣ το flame για ένα  smite που σε όλο το game είναι το λιγότερο στο οποίο φταίει ένας jungler (baron smite πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...