Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην κανετε swag στο σολο q κατα τη γνωμη μ μπερδευεται ολη η ομαδα με τους champ εχω χασει 2 παιχνιδια επειδη μπερδευτικαμε με το swag και παιζαμε champ που δεν ειχαμε 3αναπαιξει

Swap εννοεις φανταζομαι, το swag ειναι αλλο πραγμα, ρωτα τον taric να σου πει :P

 

Οσες φορες σε solo queue πηρα champ με την λογικη του swap (την εξης μια) , πολυ απλα με τρολαρε ο αλλος. Να ειμαι first pick να λεω top, να κανω pick top-laner champ χωρις instalock και να πεταγεται το τελευταιο pick πχ να μου λεει "pick me blitzcrank, i'll pick you tryndamere" και μολις παιρνω blitz να λεει "hahahahha retard go support now, i'll top". (....). Χωρις να εχει προηγηθει flame για να πεις οτι το 'κανε για σπασιμο or something. Πραγματι λοιπον pick-αρε top και δεν εκανε swap και με αφησε supp. Ηταν Ελληνας btw.

 

Εκτοτε κοπηκε το αστειο με το swap στα solo και αδιαφορω πληρως για το αν ο αλλος θελει να με τρολαρει ή αν οντως ειναι σοβαρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στα πλαίσια του tryhardισμού έχει μελετήσει κάποιος έαν υπάρχει κάποιο side του map που τον βολεύει περισσότερο?

 

Και, στο ίδιο role, υπάρχουν διαφορετικοί champs που μπορεί να τον βολεύουν αναλόγως το side?

 

Μικρες διαφορες στην καμερα γενικα , εκτος απο τα meta issues που προκυπτουν

 

Πχ νομιζω στην purple side αν βαλεις ward στον θαμνο των wraiths , δεν βλεπεις τα wraiths , ενω αντιθετα στην blue τα βλεπεις

 

Αυτο που ακουγεται εκτος των αλλων ειναι οτι οταν εισαι purple side παιρνεις καλυτερο team αρα κ MMR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πίστευα ότι αυτό είναι urban legend αλλά επειδή μου κίνησε την περιέργεια και κατέγραφα τα παιχνίδια μου, τείνω στο συμπέρασμα ότι ισχύει.

 

Γενικά, σαν jungle, μου φαίνεται ότι το purple side είναι πιο convenient από θέμα ganking paths και γενικότερου route.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πλαίσια του tryhardισμού έχει μελετήσει κάποιος έαν υπάρχει κάποιο side του map που τον βολεύει περισσότερο?

 

Και, στο ίδιο role, υπάρχουν διαφορετικοί champs που μπορεί να τον βολεύουν αναλόγως το side?

 

  • H μπλε μεριά βολεύει γενικά. Ειδικά αν έχω κανέναν champion με skillshots, τότε συνήθως είναι win αν είμαι μπλε. Νομίζω είναι ψυχολογικό μου θέμα το purple :P. Άμα είμαι μπλε πετυχαίνω τα πάντα. Άμα είμαι μοβ, και από 0 range δεν πετυχαίνω ούτε chogath με 6 stacks στην ulti. Επιπλέον, όταν είμαι μπλε κάνω πιο εύκολα dodge σε skillshot. Από μοβ, λίγο πιο δύσκολα.
  • Έχω παρατηρήσει όμως ότι έχω λιγότερο map awareness όταν είμαι μπλε. Μπορεί να γίνεται fight δίπλα μου και να μην έχω πάρει χαμπάρι. Από μοβ μεριά δεν συμβαίνει τόσο συχνά αυτό.
  • Όντας αριστερόχειρας, έχω μάθει να δουλεύω κάπως διαφορετικά. Παρατήρησα ότι μπλε μεριά έχω λιγότερο Μ.Ο farm για ένα νορμάλ game των 30 λεπτών. Όταν τα minions είναι στο πάνω δεξιά μέρος της οθόνης μου φαίνεται κάπως περίεργο το last hit. Όταν είναι στο κάτω αριστερά μέρος της οθόνης μου φαίνεται πιο εύκολο το last hit. 

Αυτά είναι όσα έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα. Κοιτάω και για άλλες διαφορές στο Gameplay μου που μπορεί να μου προκαλεί η αλλαγή μεριάς. 

 

Πάντως, γενικά προτιμώ blue side.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα δεν αντιλαμβανομαι διαφορες στο gameplay μου σε σχεση με τα sides.

 

με το win ratio blue/purple νομιζω συμφωνω και εγω. περισσοτερα και ποιο ευκολα wins απο το purple side. o.o im impressed δεν το ειχα σκεφτει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι τρως ban για afk/quit στα coop vs Al/custom κι αν εχω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Και για να φας ηδη ban 2 φορες ενω δεν εισαι 30 lvl σημαινει οτι το ψιλοσυνηθιζεις το afk/quit.

Eπισης σκοπος δεν (πρεπει να) ειναι να πας 30lvl γρηγορα, σκοπος ειναι να πας 30lvl μαθαινοντας το game. Αν αυτη η διαδικασια σου φανταζει βαρετη και προτιμας να παιζεις Al, τοτε τι να σου πω, μαλλον δε θα το ευχαριστηθεις το παιχνιδι οσο περναει ο καιρος, αλλα το αντιθετο.

 

Kατα τ'αλλα τα ip ξοδεψτε τα σε runes και rune pages για αρχη και champs εν καιρω, αυτη ειναι και η δικη μου αποψη. Eχω 24 champs (ο ακριβοτερος μου στα 4800 IP ειναι ο J4 που τον αγορασα πριν 5 μερες) κι εχω και 4 runes pages (και χρειαζομαι κατεπειγοντως αλλη μια). Και μερικα tier 3 runes (45 marks, 9 seals, 27 glyphs, 12 quints).

Τρως και παρα τρως!Περιπου στο lvl 10 τα εφαγα! :-D

Τωρα ειμαι lvl30 bronge 1 μετα απο 15 ρανκ games και παω για silver.Με τα rune βαριεμαι να ασχοληθω. Εφτιαξα  αυτη τη σελιδα για ολους και γεια σας. Ε δε παμε και για «πρωταθλητισμo».Για χαβαλε λιγο... B)

 

post-264050-0-42574200-1378924813_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια σελιδα runes (και μαλιστα με τα συγκεκριμενα quints) δεν πας ουτε στο περιπτερο για τσιγαρα, ποσο δε μαλλον ranked :D

 

Κι αν παρεις AP , δεν πας ουτε WC για κατουρημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια σελιδα runes (και μαλιστα με τα συγκεκριμενα quints) δεν πας ουτε στο περιπτερο για τσιγαρα, ποσο δε μαλλον ranked :D

 

Κι αν παρεις AP , δεν πας ουτε WC για κατουρημα :P

Ειναι ms quints παει πιο γρηγορα. Γενικα ομως οι αντιπαλοι που εχουν καταλληλα runes εχουν πλεονεκτημα απεναντι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ms quints παει πιο γρηγορα. Γενικα ομως οι αντιπαλοι που εχουν καταλληλα runes εχουν πλεονεκτημα απεναντι σου.

E ναι επειδη ειναι ms quints το ειπα. Δεν πολυχρησιμοποιουνται παρα μονο σε specific περιπτωσεις, κατ'εμε. Τα typical ad runes, εχουν ad/lifesteal quints συνηθως
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια σελιδα runes (και μαλιστα με τα συγκεκριμενα quints) δεν πας ουτε στο περιπτερο για τσιγαρα, ποσο δε μαλλον ranked :D

 

Κι αν παρεις AP , δεν πας ουτε WC για κατουρημα :P

Με αυτά τα runes και με τη μπότα που παίρνω, είμαι σχεδόν πάντα ο γρηγορότερος παίχτης. Αυτό μετρά πολύ περισσότερο από όσο πιστεύεις... :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι soadnick αλλα μου εχει τυχει να μου λενε οτι εχουν τους champion που αναφερω και οταν ερχεται η σειρα του pick τους να μην τους εχουν και να γινεται χοντρο μπερδεμα. :P  :P

Κοιτα, συμφερει αν κανεις trade με τον ρολο που θελει να παιξει ο αλλος, πχ αν ο αλλος πει adc και ειναι 5o pick, δεν εχεις να χασεις τιποτα, αντιθετα στην περιπτωση του Midi ειναι ενα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά τα runes και με τη μπότα που παίρνω, είμαι σχεδόν πάντα ο γρηγορότερος παίχτης. Αυτό μετρά πολύ περισσότερο από όσο πιστεύεις... :P 

Δεν ειναι αγωνας δρομου το LoL...

Αμα θες κατσε με αυτη την page και παιξε τα παντα ολα ομως δεν χρειαζεται να πας για «πρωταθλητισμo»

για να εχεις εστω 2-3 βασικα rune pages με σοβαρα runes.

Ειδικα μιας και παιζεις ranked.

 

Οχι τιποτα αλλο, σε κανα 6μηνο θα ερχεσαι εδω και θα κλαιγεσαι για το elo hell στο bronze....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αγωνας δρομου το LoL...

Αμα θες κατσε με αυτη την page και παιξε τα παντα ολα ομως δεν χρειαζεται να πας για «πρωταθλητισμo»

για να εχεις εστω 2-3 βασικα rune pages με σοβαρα runes.

Ειδικα μιας και παιζεις ranked.

 

Οχι τιποτα αλλο, σε κανα 6μηνο θα ερχεσαι εδω και θα κλαιγεσαι για το elo hell στο bronze....

-Και βέβαια είναι αγώνας και δρόμου.

 

-Με αυτή θα κάτσω. :ph34r: 

-Δε με κόβω να ασχολούμαι ακόμα με το lol μετά από κανά 6μηνο, και ειδικά να «κλαίγομαι» για αυτό. :-D 

 

ΥΓ:Είμαι ήδη silver 5. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...