Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω φάει 2 φορές ban για AFK (μια και δύο μέρες αντίστοιχα). Ήταν επειδή έκανα παιχνίδια ΑΙ beginner ενώ ταυτόχρονα σερφάριζα… Ε τι να έκανα; Θέλει 150-200 ώρες για να φτάσεις lvl 30 κι αυτό είναι μλκια…

 

Πόσους champions έχετε;

Εγώ έχω 22 :ph34r: attachicon.gifCapture.PNG

46 :D

21kfeqd.jpg

 

Υ.Γ.

Παω για 47ο, εχω 4820 IP τωρα.

 

Υ.Γ. 2

Απ 'οτι βλεπω δεν εχεις κανεναν 6300αρη (no offence) :o (εκτος αν ειχες αγορασει την Caitlyn πριν πεσει η τιμη της).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ έχω φάει 2 φορές ban για AFK (μια και δύο μέρες αντίστοιχα). Ήταν επειδή έκανα παιχνίδια ΑΙ beginner ενώ ταυτόχρονα σερφάριζα… Ε τι να έκανα; Θέλει 150-200 ώρες για να φτάσεις lvl 30 κι αυτό είναι μλκια…

 

Πόσους champions έχετε;

Εγώ έχω 22 :ph34r: attachicon.gifCapture.PNG

Δεν νομιζω οτι τρως ban για afk/quit στα coop vs Al/custom κι αν εχω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Και για να φας ηδη ban 2 φορες ενω δεν εισαι 30 lvl σημαινει οτι το ψιλοσυνηθιζεις το afk/quit.

Eπισης σκοπος δεν (πρεπει να) ειναι να πας 30lvl γρηγορα, σκοπος ειναι να πας 30lvl μαθαινοντας το game. Αν αυτη η διαδικασια σου φανταζει βαρετη και προτιμας να παιζεις Al, τοτε τι να σου πω, μαλλον δε θα το ευχαριστηθεις το παιχνιδι οσο περναει ο καιρος, αλλα το αντιθετο.

 

Kατα τ'αλλα τα ip ξοδεψτε τα σε runes και rune pages για αρχη και champs εν καιρω, αυτη ειναι και η δικη μου αποψη. Eχω 24 champs (ο ακριβοτερος μου στα 4800 IP ειναι ο J4 που τον αγορασα πριν 5 μερες) κι εχω και 4 runes pages (και χρειαζομαι κατεπειγοντως αλλη μια). Και μερικα tier 3 runes (45 marks, 9 seals, 27 glyphs, 12 quints).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταπεινη μου γνωμη ειναι να επενδυσεις σε Runes και Rune Pages.

Mην βιαζεσαι να αγορασεις champions εκτος και αν ειναι καποιος που θελεις πολυ.

Εγώ έκανα και τα 3. Επένδυσα σε Runes, Rune Pages και Rune Pages :P

 

90 champions, τα πιο σημαντικά runes και 9 rune pages που καλύπτουν όλους τους ρόλους. Τώρα προσπαθώ να αγοράσω runes για ειδικά match up πχ να έχω περισσότερο MR αν έχω AP αντίπαλο, αν έχω AD αντίπαλο να έχω περισσότερο Armor και λιγότερο MR κλπ κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταπεινη μου γνωμη ειναι να επενδυσεις σε Runes και Rune Pages.

Mην βιαζεσαι να αγορασεις champions εκτος και αν ειναι καποιος που θελεις πολυ.

Εννοείται!

Απλά είχα πάρει runes για τις 2 αρχικές σελίδες κάπου τον Νοέμβρη, (λίγο μετά αφού μπήκα 30lvl) γιατί είχα μαζέψει ~20.000 IP και και ξαναπήρα rune page + runes πριν κανά μήνα (επειδή άρχισα τα ranked ως adc, και οι σελίδες που είχα ήταν για bruisers και mid/ap). Τώρα σκέφτομαι να πάω για 4η σελίδα, με lifesteal quints (αντί για AD που έχει η τωρινή του adc) μιας και δεν έχει μείνει κάποιος champion που να θέλω πολύ. Βασικά, πλέον λίγο-πολύ αγοράζω champions ώστε να κάνω ευκολότερα trades στα ranked. Γι 'αυτό το λόγο σκέφτομαι να πάρω Kassadin. Ωστόσο όμως, θέλω να πάρω και Thresh/Leona ώστε να έχω κάποιο πιο σοβαρό support ...απ' την Soraka, σε περίπτωση που χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω κατι τετοια σκεφτομουν, να εχω champs για να κανω swaps.
Μαλακιες.

Καλυτερα να εχεις Runes/Rune Pages για ολους τους ρολους και 2-3 champs για καθε ρολο
παρα να αγοραζεις κατι που δεν θα παιξεις "ποτε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω κατι τετοια σκεφτομουν, να εχω champs για να κανω swaps.

Μαλακιες.

 

Καλυτερα να εχεις Runes/Rune Pages για ολους τους ρολους και 2-3 champs για καθε ρολο

παρα να αγοραζεις κατι που δεν θα παιξεις "ποτε".

Δυστυχως το προβλημα με τα swaps, ειναι οτι οι αλλοι δεν εχουν πχ και Cait/Graves/Varus που τους ζηταω.  Με την λογικη των trades εχω αγορασει την Soraka (+να εχω καποιο support) και τον jax, ο οποιος τελικα μου αρεσε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα και το elo για τα swap για countey picks κλπ σε ranked,κατω απο platinum δεν πιστευω οτι πολυ αξιζει να αγορασεις πολλους champions για swap και counter picks,πρωτον γιατι οι πιο πολλοι παιζουν τα ιδια και τα ιδια και δευτερον γιατι δεν μπορεις να βασιστεις στο αν ο αλλος εχει αυτον που θελεις να αλλαξεις με αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα και το elo για τα swap για countey picks κλπ σε ranked,κατω απο platinum δεν πιστευω οτι πολυ αξιζει να αγορασεις πολλους champions για swap και counter picks,πρωτον γιατι οι πιο πολλοι παιζουν τα ιδια και τα ιδια και δευτερον γιατι δεν μπορεις να βασιστεις στο αν ο αλλος εχει αυτον που θελεις να αλλαξεις με αυτον.

Μα γι αυτο ρωτας το 4ο ή 5ο pick (αν εισαι στα 3α πρωτα) ή το 1ο και το 2ο, αν εισαι στα τελευταια, αν εχουν τους champs που πιθανων θα παρεις, ωστε να κανεις swap.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ban τρως από τα report. Και από το leaverbuster αν φεύγεις συχνά. Αν σκίζεις τα παιχνίδια κάποιου, με οποιοδήποτε τρόπο, ακόμα και afk στα bots , τρως report και ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι soadnick αλλα μου εχει τυχει να μου λενε οτι εχουν τους champion που αναφερω και οταν ερχεται η σειρα του pick τους να μην τους εχουν και να γινεται χοντρο μπερδεμα. :P  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην περιμένω το κάθε ανάπηρο τρολλ που θέλει να σπάσει πλάκα για να κάνω trade χαρακτήρα... Μοναχός σου χόρευε που λένε στο χωριό μου. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πλαίσια του tryhardισμού έχει μελετήσει κάποιος έαν υπάρχει κάποιο side του map που τον βολεύει περισσότερο?

 

Και, στο ίδιο role, υπάρχουν διαφορετικοί champs που μπορεί να τον βολεύουν αναλόγως το side?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μην κανετε swap στο σολο q κατα τη γνωμη μ μπερδευεται ολη η ομαδα με τους champ εχω χασει 2 παιχνιδια επειδη μπερδευτικαμε με το swap και παιζαμε champ που δεν ειχαμε 3αναπαιξει

Επεξ/σία από nasos o psaras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...