Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σορρυ κιολας αλλα αμα τα mushrooms κρατουσανε 3 λεπτα....μεχρι να γινει το cooldown για να βαλεις κιαλλα θα ειχανε φυγει τα προηγουμενα.Και δεδομενου οτι ο τεεμο σαν παιχτης δεν εχει τιποτα αξιολογο απο τα mushrooms και γενικα το stealth trap.Τι αλλο θα ειχε για πλεονεκτημα?Oracles και ο teemo τρωει μια ξενερα, γιατι τζαμπα μανιταρια τα βλεπεις να στα φαρμαρουνε.

Ένας έξυπνος Teemo όμως θα τα βάλει σε σημεία που δεν μπορείς να τα βαρέσεις. Στην αρχή και στο τέλος των θάμνων δηλαδή. Μόνο αν μπεις από την μέση του θάμνου θα τα δεις και δεν θα φας damage αλλά ποτέ κανείς δεν το κάνει αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα ελληνικό team και ψάχνω jungler plat III+. Τα elo του team είναι Gold II - Diamond IV ενώ το team είναι Silver I, κυρίως γιατί μπαίνουμε πολύ σπάνια games για να το ανεβάσουμε. Τα games που κάνουμε είναι σοβαρά και δίνουμε το 100%, αλλά δεν έχουμε υψηλό στόχο ή φιλοδοξίες (με το συγκεκριμένο team). Το κάνουμε κυρίως για να έχουμε σε καλή κατάσταση το συνολικό μας skill, κάτι που δεν καλύπτεται από το soloQ.

Όποιος πληρεί την προϋπόθεση αυτή, είναι σύμφωνος με την παραπάνω νοοτροπία και ενδιαφέρεται add me, IGN: BladeInCrimson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας έξυπνος Teemo όμως θα τα βάλει σε σημεία που δεν μπορείς να τα βαρέσεις. Στην αρχή και στο τέλος των θάμνων δηλαδή. Μόνο αν μπεις από την μέση του θάμνου θα τα δεις και δεν θα φας damage αλλά ποτέ κανείς δεν το κάνει αυτό

Ανάλογα πως παίζεις το Teemo.Εγώ τον κάνω attack speed με on-hit items.Τον κάνω λίγο tanky.Επίσης,εκτός απο το build αυτό.έχω δοκιμάσει να τον παίξω με tank runes/masteries και ghost/flash summoner spells.Μιλάμε για τρελό survival στο παιχνίδι,καλό lane sustane και όλως περιέργως,καλό damage output.Είναι παίκτης που άνετα πειραματίζεσαι.Για pure ap δε το συζητάμε,το αντιπαθώ

τέτοιο build. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα πως παίζεις το Teemo.Εγώ τον κάνω attack speed με on-hit items.Τον κάνω λίγο tanky.Επίσης,εκτός απο το build αυτό.έχω δοκιμάσει να τον παίξω με tank runes/masteries και ghost/flash summoner spells.Μιλάμε για τρελό survival στο παιχνίδι,καλό lane sustane και όλως περιέργως,καλό damage output.Είναι παίκτης που άνετα πειραματίζεσαι.Για pure ap δε το συζητάμε,το αντιπαθώ

τέτοιο build. 

Παλιά που έπαιζα teemo και τον είχα λιώσει (από το level 10 έως το 30 μόνο teemo :D ) και εγώ δοκίμαζα build. Κυρίως όμως AP με αρκετό health. Core items του build μου ήταν Rod of Ages, Lich Bane και Rylais. Ήταν αρκετά καλό σαν AP και ρίχνεις turret πολύ γρήγορα αν θες να κάνεις splitpush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξεκίνησα πρόσφατα από βαρεμάρα. Έφτασα με 10lvl summoner και έχω ξενερώσει πλέον.

Πρέπει να παίζει πολύ 15χρονο ή γενική ανωριμότητα μεταξύ παιχτών. Μέχρι στιγμής δεν έχω παίξει ένα παιχνίδι που δεν πέφτει γκρίνια.

Αν χάνουμε κάποιος αποφασήζει οτι κάποιος παραfeedare κάποιον  άσχετα αν έχει τα περισσότερα deaths ο ίδιος ή ο άλλος.

 

Αν πάει derby κάποιος πιστεύει πως είτε φταίει το build κάποιοι, είτε ότι δεν βοηθάει καλά την ομάδα, είτε-είτε-είτε.

 

Αν νικάμε κάποιος κλαψουρίζει οτι δεν είναι αυτός που δεν κάνει τα kills ή έχει καρασπαμάρει το KS και ας είναι top ενώ αυτός μπορεί να είναι bot. Το πιστέυω πως αν μπορούσαν οι AFK να chatαρουν μέσα στο παιχνίδι από το lobby μερικοί ακόμη θα έγραφαν KS.

 

Τελικά κατάλαβα οτί είναι ενα game που σου πρήζει τα συκώτια για το Teamplay και τελικά εάν δεν παίζεις σε ομάδα,30lvl και λοιπά οι παίχτες είναι πιο σκ...υχοί που υπάρχουν σε MMO παιχνίδι.

 

Τελικά ξενέρωσα την πάρτι μου, πέρασα μια ντουζίνα mods και άρχιζα να σφαγιάζω σαύρες στο Skyrim ξανά. Πλέων δικαιολογώ να παίζει κάποιος LOL μόνο εάν

 

(1) Την έχει δει σοβαρά,κάψιμο,ranks και είναι clanει ή έχει απλά την παρέα του και παίζει μαζί

 

(2) Έχει υπολογιστή άστεγου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...