Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενω τα ignite, wardens mail, negatron cloak για support ειναι ενταξει θες να μου πεις? :P :)

Το wardens mail πηγαινε για Randuin γιαυτο εκανα και το παραπανω Link.Το Ignite ειναι ενταξυ μιας και τωρα τελευταια βλεπεις τα carry να ειναι με το barrier αρα ειναι το μονο σωστο που εχει  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το wardens mail πηγαινε για Randuin γιαυτο εκανα και το παραπανω Link.Το Ignite ειναι ενταξυ μιας και τωρα τελευταια βλεπεις τα carry να ειναι με το barrier αρα ειναι το μονο σωστο που εχει  :rolleyes:

Ομως δε θα ηταν καλυτερο το flash?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση κρισεως.

Ας πουμε οτι εγω δεν ξερω να παιζω καλα supp και jungle, αλλα παρολα αυτα θελω να μπαινω ranked γιατι ετσι.

 

Μπαινω στο picking ζηταω top/mid/adc αλλα ειμαι τελευταιος στο pick order και στο μεταξυ γινονται pick οι θεσεις που παιζω.

Σε αυτην την περιπτωση τι ειναι προτιμοτερο? Να παω με το meta και να παρω πχ jungle που ξερω οτι "i suck" ή να παρω δευτερο top champ και να παω duo top?

Η αντιστοιχα να παρω 2ο adc και να κατεβω bot?

Θα φαρμαρω προφανως σε οποιο lane κι αν παω. 99% θα το πουν τρολαρισμα, trollpick κλπ, αλλα μηπως τελικα η ομαδα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να νικησει ετσι απο το να παρω ενα ρολο που δεδομενα δεν μπορω να ανταπεξελθω, απλα για να ειμαστε οκ ως προς το meta?

Το ειχα παθει εγω στα τελη Season 2 στον west.Στο Champion Select σε ranked last pick εγω λεω παιζω τα παντα εκτως jungler γιατι δεν ξερω,το chat αδειο δεν ελεγε κανεις τιποτα.Μετα τα bans το ξαναγραφω οτι παιζω οτιδηποτε εκτως απο Jungler.Παλι το chat αδειο δεν ελεγε κανεις τιποτα εκτως απο αυτο που εγραψα εγω.κανουν pick οι αλλοι και ερχεται η σειρα μου και γραφω για τελευταια φορα οτι δεν ξερω να κανω jungle και να επαιρνα ενα tank, και να πηγαιναμε 2 top.Μου γραφουν τοτε οχι παρε Jungler αλλιως θα φας report.Βεβαια εγω δεν ειχα ιδεα απο jungler,ουτε stream ειχα δει ουτε τιποτα.Το game τελος παντων το χανουμε και πριν το χασουμε γραφουν οι δικοι μου στο All ''report him for troll pick''γραφω εγω το τι εγινε στο all και μου απαντανε οι αντιπαλοι''φιλε μην γραφεις τσαμπα δεν μας ενδιαφερει''. Αλλα βεβαια που να κανεις leave σε Ranked ετσι οπως τα εχει κανει η riot....

 

Ομως δε θα ηταν καλυτερο το flash?

Και flash να επαιρνε δεν θα αλλαζε κατι παλι fail item θα εβγαζε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και flash να επαιρνε δεν θα αλλαζε κατι παλι fail item θα εβγαζε..

Δε λεω οτι θα αλλαζε το build της, αλλα θα μπορουσε να ξεφευγει πιο ευκολα ή πχ να κανει flash για να healαρει, εναν συμπαικτη της, κτλπ... μου φαινεται πιο χρησιμο το flash παρα το ignite σε supp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση κρισεως.

Ας πουμε οτι εγω δεν ξερω να παιζω καλα supp και jungle, αλλα παρολα αυτα θελω να μπαινω ranked γιατι ετσι.

 

Μπαινω στο picking ζηταω top/mid/adc αλλα ειμαι τελευταιος στο pick order και στο μεταξυ γινονται pick οι θεσεις που παιζω.

Σε αυτην την περιπτωση τι ειναι προτιμοτερο? Να παω με το meta και να παρω πχ jungle που ξερω οτι "i suck" ή να παρω δευτερο top champ και να παω duo top?

Η αντιστοιχα να παρω 2ο adc και να κατεβω bot?

Θα φαρμαρω προφανως σε οποιο lane κι αν παω. 99% θα το πουν τρολαρισμα, trollpick κλπ, αλλα μηπως τελικα η ομαδα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να νικησει ετσι απο το να παρω ενα ρολο που δεδομενα δεν μπορω να ανταπεξελθω. Στην 1η περιπτωση δεν θα ακολουθησουμε το meta αλλα η ομαδα θα εχει 1 παιχτη παραπανω, ενω στη δευτερη ακολουθουμε το meta με εμενα ομως να ειμαι useless απο το 1ο ως το τελευταιο λεπτο.

Να πας συμφωνα με το Meta.Οταν κανει καποιος troll pick[duo top ετσι το λεω],με γαμαει ψυχολογικα και απλα το παραταω το παιχνιδι,κανω ολο μαλακιες μιας και ξερω οτι κατα 80% εχω χασει.Αυτο βεβαια παντα οταν ειμαι σε ελο που δεν μπορω να κανω ευκολα carry.Τωρα αν εισαι diamond ,και παιξεις bronze ,παρε και riven support,θα το κανεις carry,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πραγμα κατανταει αηδια πραγματικα...Mια ελπιδα ειχα να ανεβω...Περνω jax vs singed.Φαρμαρω μεχρι τα 6 και μετα τον κανω κουδουνι....Και βλεπω στο bot μας μια lb support 1-9....

Στο τελευταιο premade ελληνες να ψοφανε παρεα στην ζουγκλα και να εχουνε κανει μια riven θηριο...Tους λεω ''as long as u keep riven away from me i can kill them all.just keep riven away from me.and malza ult her''.ΚΑΙ ΤΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΖΩΟ.ULTY ΣΤΟΝ RENEKTON!


Θελω απαραιτητα ενα duo.Eιτε ενα καλο supp ειτε οτιδηποτε αλλο.Main adc-top
Silver 1.

HELP INSOMNIACS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πραγμα κατανταει αηδια πραγματικα...Mια ελπιδα ειχα να ανεβω...Περνω jax vs singed.Φαρμαρω μεχρι τα 6 και μετα τον κανω κουδουνι....Και βλεπω στο bot μας μια lb support 1-9....

 

Στο τελευταιο premade ελληνες να ψοφανε παρεα στην ζουγκλα και να εχουνε κανει μια riven θηριο...Tους λεω ''as long as u keep riven away from me i can kill them all.just keep riven away from me.and malza ult her''.ΚΑΙ ΤΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΖΩΟ.ULTY ΣΤΟΝ RENEKTON!

 

 

Θελω απαραιτητα ενα duo.Eιτε ενα καλο supp ειτε οτιδηποτε αλλο.Main adc-top

Silver 1.

 

HELP INSOMNIACS

Φαρμαρω μεχρι τα 6 και μετα τον κανω κουδουνι...

 

Μεγα λαθος,μεχρι το 6 μπορει να εχουν κανει 0-10 οι συμπαικτες σου.

Παιζε ποιο επιθετικα,ειδικα ο jax με red pot μπορει να παρει fb στο 2 ανετα,Αξιζει να ρισκαρεις και να φας gank ,ακομα και να πεθανεις.Εισαι καλυτερος απο τον αλλο οποτε και να μην βγει το ρισκο σου ,κατα την διαρκεια τουθ παιχνιδιου θα κανεις το come back.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαρμαρω μεχρι τα 6 και μετα τον κανω κουδουνι...

 

Μεγα λαθος,μεχρι το 6 μπορει να εχουν κανει 0-10 οι συμπαικτες σου.

Παιζε ποιο επιθετικα,ειδικα ο jax με red pot μπορει να παρει fb στο 2 ανετα,Αξιζει να ρισκαρεις και να φας gank ,ακομα και να πεθανεις.Εισαι καλυτερος απο τον αλλο οποτε και να μην βγει το ρισκο σου ,κατα την διαρκεια τουθ παιχνιδιου θα κανεις το come back.

Δηλαδη απο το παραπανω αυτο σε πειραξε οχι οτι ειχαν support leblanc σε silver elo που ηταν 1/9 :P

Jax red pot fb στο 2 ανετα στο Silver elo δεν γινεται ανετα οπως λες  ;) Βασικα αναθεμα αν παιρνει κανεις red pot σε top εκτως αν δεν εχει δει κανενα χτεσινο παιχνιδι lcs,πχ Voyboy(μιλαω μεχρι gold φυσικα παραπανω δεν ξερω)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαρμαρω μεχρι τα 6 και μετα τον κανω κουδουνι...

 

Μεγα λαθος,μεχρι το 6 μπορει να εχουν κανει 0-10 οι συμπαικτες σου.

Παιζε ποιο επιθετικα,ειδικα ο jax με red pot μπορει να παρει fb στο 2 ανετα,Αξιζει να ρισκαρεις και να φας gank ,ακομα και να πεθανεις.Εισαι καλυτερος απο τον αλλο οποτε και να μην βγει το ρισκο σου ,κατα την διαρκεια τουθ παιχνιδιου θα κανεις το come back.

Το ειχε κανει το support μας(Le blanc) το 0-10...σχεδον...

 

 

Χρειαζομαι επειγοντως ενα χερι βοηθειας παιδια.Τα νευρα μου εχουν φτασει στο απρoχοριτο....

 

Εdit:Red pot τρεχω μονο στον zed.Δεν ξερω γιατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά έχω θέμα με το lol.

πάω να το ανοίξω και όταν πατάω play και πάει να ανοίξει ο client τρώω warning message απο το avast!

βαράει κόκκινο και μποκάρει τον client βάζοντας τον καραντίνα.

dafaq?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση κρισεως.

Ας πουμε οτι εγω δεν ξερω να παιζω καλα supp και jungle, αλλα παρολα αυτα θελω να μπαινω ranked γιατι ετσι.

 

Μπαινω στο picking ζηταω top/mid/adc αλλα ειμαι τελευταιος στο pick order και στο μεταξυ γινονται pick οι θεσεις που παιζω.

Σε αυτην την περιπτωση τι ειναι προτιμοτερο? Να παω με το meta και να παρω πχ jungle που ξερω οτι "i suck" ή να παρω δευτερο top champ και να παω duo top?

Η αντιστοιχα να παρω 2ο adc και να κατεβω bot?

Θα φαρμαρω προφανως σε οποιο lane κι αν παω. 99% θα το πουν τρολαρισμα, trollpick κλπ, αλλα μηπως τελικα η ομαδα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να νικησει ετσι απο το να παρω ενα ρολο που δεδομενα δεν μπορω να ανταπεξελθω. Στην 1η περιπτωση δεν θα ακολουθησουμε το meta αλλα η ομαδα θα εχει 1 παιχτη παραπανω, ενω στη δευτερη ακολουθουμε το meta με εμενα ομως να ειμαι useless απο το 1ο ως το τελευταιο λεπτο.

Μαθε 1 -2 παιχτες supp και jungle και το προβλημα λυθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθε 1 -2 παιχτες supp και jungle και το προβλημα λυθηκε

To προβλημα δεν ειναι να μαθεις τους champs, αλλα τα roles. Αν μαθω να παιζω στα δαχτυλα μια sona, δεν σημαινει οτι ξερω να παιζω supp (να σου δειξω εγω sones και leones που ειναι μαλωμενες με τα wards να φαν κι οι κοτες).

Kαι τελος παντων, η ερωτηση μου ηταν υποθετικη και για συζητηση, οχι για να πει καποιος το πιο προφανες: "ε μαθε και αυτα που δε ξερεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά έχω θέμα με το lol.

πάω να το ανοίξω και όταν πατάω play και πάει να ανοίξει ο client τρώω warning message απο το avast!

βαράει κόκκινο και μποκάρει τον client βάζοντας τον καραντίνα.

dafaq?

Fuck you avast, fuck you!

bkf.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^that.

false positive είναι,ψάρωσα στην αρχή γιατί νόμιζα οτι είχα τσιμπήσει καναν ιο και μόλυνε τα αρχεία αλλά τελικά φταίει το signing της εφαρμογής.

θα πέσει update στο avast(avg και norton καθώς έχουν και αυτά το ίδιο θέμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...