Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τον φιλο που του απομενει να κανει 3/3 για να παει gold, αν και οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος του, προτεινω duo με οποιονδηποτε που ξερει οτι σκαμπαζει τα στοιχειωδη και δεν ειναι troll/feeder/afker.

 Και φυσικα καλη τυχη, γιατι θελει και τυχη το 3/3. Στην τελικη και να χασεις, θα ξαναβρεθεις και παλι σε promo series αργα η γρηγορα, δεν χαθηκε κι ο κοσμος. Ολοι εχουν τα πανω τους και τα κατω τους. Την μια μερα κανεις 10 hot streak και την αλλη 5-6 defeats στη σειρα. Σημασια εχει να εισαι σταθερος παιχτης και να κρατας καλο mmr και το promo θα ρθει μονο του. Κι εγω χθες πηρα promo silverI και ξαναεπεσα silverII και καπακια ξαναεχασα. Μεγαλη σημασια οταν βλεπεις οτι μια μερα δεν ξεκινα καλα και δεν συνεχιζει καλα να σταματας τα ranked. Διοτι η ψυχολογια ειναι αρνητικη, και η ξενερα επιδρα πολυ αρνητικα στην αποδοση.

Δεν θα ελεγα οτι ειναι μονο θεμα ψυχολογιας.. οπως ειχε πει και ο SOCRATIS πριν αρκετο καιρο , αμα εχεις win streak θα σε βαλει σε ομαδα με win streak.. Απο την αλλη αν εχεις lose streak θα σε βαλει με καθε ειδους troll/n00b/feeder/afker... To παρατηρησα εχτες αυτο που ενω ειχα 7/7 και καθε game ηταν ολο και πιο ευκολο , μολις χασαμε 2 game απο ενα λαθος teamfight ξεκινησε η κατρακυλα.. Συνεχισα επιτηδες απο περιεργια και οντως 5/5 defeat απο το 20...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μια συγνωμη θα μ αρκουσε εκτος αν πιστευεις οτι εχει δικαιο ο deix

 

O DeiX εχει παντα δικιο ;p

 

Αυτο που ισως θα μπορουσε να βελτιωσει τη κατασταση θα ητανε ενα συστημα οπως το dungeon finder του WoW. Διαλεγεις εξ'αρχης το ρολο σου και μετα καπακι το matchmaking. Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αυτο το θεμα στο insomnia, αλλα στο forum του LoL η Riot εριξε ακυρο οποτε και προφανως δεν θα γινει. Anyway αφου περναμε καλα ολα τα αλλα ειναι περιττα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά ώρες ώρες με τρελένει αυτό το παιχνίδι,μετά απο αρκετή προσπάθεια Plat2 και μετά όλα τα ζώα μαζεμένα,πάω Mid feed το bot και το top,πάω Bot feed το Mid, afk player,jungler που τον έχει πάρει pk και δεν ξέρει να βάλει ένα ward στην ζούγκλα του, όταν ήμουν silver έλεγα ε πιο πάνω θα γίνονται πιο ωραια παιχνίδια και σκεφτόμουν σκηνικά απο ομάδες, αλλα τπτ, feeders/trollers/afkers και 1 στα 5 ματς να αξίζει τα άλλα φέυγουν στο 30λεπτο. δεν νομίζω στο diamond να αλλάζει κάτι αλλιώς με λίγη προσπάθεια φτάνω και εκεί να δω 2κ elo είμαι κοντά είναι αλλα με κούρασαν πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O DeiX εχει παντα δικιο ;p

 

Αυτο που ισως θα μπορουσε να βελτιωσει τη κατασταση θα ητανε ενα συστημα οπως το dungeon finder του WoW. Διαλεγεις εξ'αρχης το ρολο σου και μετα καπακι το matchmaking. Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αυτο το θεμα στο insomnia, αλλα στο forum του LoL η Riot εριξε ακυρο οποτε και προφανως δεν θα γινει. Anyway αφου περναμε καλα ολα τα αλλα ειναι περιττα.

Δεν θα γινει γιατι δεν θα υπαρχει κανεις που να παιζει support Και θα περιμενεις 10ωρες για να μπεις σε game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλος ενας ατυχος παιχτης

Really sorry νασο δεν ειδα που απαντησες.

 

 

Οι καλυτερες ωρες για να μπω ranked παρατηρησα οτι ειναι 2-5 το πρωι.Αμα εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα γινει γιατι δεν θα υπαρχει κανεις που να παιζει support Και θα περιμενεις 10ωρες για να μπεις σε game.

Δε θα γίνει γιατί έτσι θα είναι σαν να παραδέχεται η RIOT ότι το παιχνίδι παίζεται μόνο έτσι και με κανέναν άλλο τρόπο ( meta ) και η RIOT δε το θέλει αυτό. Θέλει οι παίχτες να βρουν ποιος είναι ο καλύτερος και αποδοτικότερος τρόπος να παιχτεί το παιχνίδι όπως και έχει γίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Really sorry νασο δεν ειδα που απαντησες.

 

 

Οι καλυτερες ωρες για να μπω ranked παρατηρησα οτι ειναι 2-5 το πρωι.Αμα εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

Και εγώ τότε μπαίνω αλλά κυρίως γιατί τότε δεν έχω lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα γίνει γιατί έτσι θα είναι σαν να παραδέχεται η RIOT ότι το παιχνίδι παίζεται μόνο έτσι και με κανέναν άλλο τρόπο ( meta ) και η RIOT δε το θέλει αυτό. Θέλει οι παίχτες να βρουν ποιος είναι ο καλύτερος και αποδοτικότερος τρόπος να παιχτεί το παιχνίδι όπως και έχει γίνει.

Ναι τωρα....Εκτως απο αυτους που ειναι Diamond  και αυτους που ειναι και στις ομαδες που παιζουν επαγγελματικα ολοι οι αλλοι απλα παιζουν το παιχνιδι copy paste απο οτι βλεπουν απο το Lcs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση της Riot σχετικα με το ολο θεμα http://www.newsoflegends.com/index.php/the-future-of-champ-select-5562/

 

Πρακτικα αυτο που ειπε το afentiko παραπανω. Αυτο που δεν θελουν να καταλαβουν ειναι οτι 5 ατομα random και με το χαμηλο επιπεδο που κυκλοφορει στο LoL (ναι ειναι απιστευτα χαμηλο και το ξερουμε ολοι) δεν υπαρχει περιπτωση να συνεννοηθουν και να παιξουν εναλλακτικα. Εδω δεν ειναι σε θεση να παιξουν την προκαθορισμενη τους θεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Really sorry νασο δεν ειδα που απαντησες.

 

 

Οι καλυτερες ωρες για να μπω ranked παρατηρησα οτι ειναι 2-5 το πρωι.Αμα εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

τπτ ρε συμβαινουν αυτα την ειχω πατισει και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To support της αντιπαλης ομαδας, oh the irony

okTadSa.png

 

 

ΥΓ

Voli solo top owns

χααχχαχ ολα τα λεφτα το ονομα  :-D  :-D  :-D

 

Match History Nami πρωτο Item Randuin :eek:  :eek:  http://www.lolking.net/summoner/eune/30974717#history

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χααχχαχ ολα τα λεφτα το ονομα  :-D  :-D  :-D

 

Match History Nami πρωτο Item Randuin :eek:  :eek:  http://www.lolking.net/summoner/eune/30974717#history

Ενω τα ignite, wardens mail, negatron cloak για support ειναι ενταξει θες να μου πεις? :P :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση κρισεως.

Ας πουμε οτι εγω δεν ξερω να παιζω καλα supp και jungle, αλλα παρολα αυτα θελω να μπαινω ranked γιατι ετσι.

 

Μπαινω στο picking ζηταω top/mid/adc αλλα ειμαι τελευταιος στο pick order και στο μεταξυ γινονται pick οι θεσεις που παιζω.

Σε αυτην την περιπτωση τι ειναι προτιμοτερο? Να παω με το meta και να παρω πχ jungle που ξερω οτι "i suck" ή να παρω δευτερο top champ και να παω duo top?

Η αντιστοιχα να παρω 2ο adc και να κατεβω bot?

Θα φαρμαρω προφανως σε οποιο lane κι αν παω. 99% θα το πουν τρολαρισμα, trollpick κλπ, αλλα μηπως τελικα η ομαδα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να νικησει ετσι απο το να παρω ενα ρολο που δεδομενα δεν μπορω να ανταπεξελθω. Στην 1η περιπτωση δεν θα ακολουθησουμε το meta αλλα η ομαδα θα εχει 1 παιχτη παραπανω, ενω στη δευτερη ακολουθουμε το meta με εμενα ομως να ειμαι useless απο το 1ο ως το τελευταιο λεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...