Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω την αισθηση απο τα τοσα promotion matches που περασα το ''συτημα'' σε καθε promotion σε βαζει με ατομα με ικανοτητες κατω του μετριου χαμηλο kda ωστε να ''δει'' αμα αξιζεις το παραπανω tier και να κανεις carry το game.Δεν ειμαι ουτε butthurt ουτε τιποτα απλα αυτο παρατηρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

νομιζω πρεπει να εχεις ενα συγγκεκρημενο μμρ για να μπεις σε προμο για αλλο division

 

κατι αλλο που θελω να ρωτισω με το lolreplay τι παιζει παλια μ crashare το game και το εβγαλα εχουν φτοιαξει τπτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παιζεις solo ranked ειδικα σε bronze ειναι σαν να παιζεις lotto. Εχω παιξει απιστευτα καλα παιχνιδια και εχουμε χασει πανηγυρικα και απο την αλλη πλευρα εχω παιξει σκ@τ@ και εχουμε κερδισει. Νομιζω οτι ουτε κανας μυστικος "αλγοριθμος" υπαρχει για matchmaking ουτε τιποτα. Ηδη απο το chat lobby ποσες φορες εχετε δει τους teamates σας να πλακωνονται και να βριζονται για το ποιος ειπε "top" "adc" "mid" first, να γινεται χαμος και μετα ενω το αναμενομενο ειναι να χασετε με surrender στα 20 να κερδιζετε? Δεν ξερω τι γινεται στο gold και πανω αλλα μεχρι και silver ειναι καθαρα ΤΥΧΗ το αν θα κερδισεις ή οχι οποτε μη σκατε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mmr το φτιάχνεις με συνεχόμενες νίκες, δεν έχει σημασία το K/D/A, σε αυτά τα division bronze-silver-gold-plat Vews II είναι καθαρά τύχη η ομάδα σου, προφανώς δεν είναι παιχνίδι καριέρας το LoL. Και επειδή αυτά είναι γνωστά, απλά προσπαθείς όπως σου είπα να φέρεις το game στα μέτρα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλουσα τις ειρωνειες του τυπου ''αλλος ενας ατυχος παιχτης'' κλπ να μεινουν απ εξω.Αμα ειναι να πεις κατι ουσιαστικο πεστο.Εγω το μονο που ειπα ειναι οτι μεχρι στιγμης αυτο μου εχουν δειξει τα promotional matches.

 

 

Τι προτεινετε ωστε να κανω πιο ευκολα carry το game?Top lane η adc?

 

Γιατι οπως βλεπω να κανεις carry game ως adc ειναι πιο δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλουσα τις ειρωνειες του τυπου ''αλλος ενας ατυχος παιχτης'' κλπ να μεινουν απ εξω.Αμα ειναι να πεις κατι ουσιαστικο πεστο.Εγω το μονο που ειπα ειναι οτι μεχρι στιγμης αυτο μου εχουν δειξει τα promotional matches.

 

 

Τι προτεινετε ωστε να κανω πιο ευκολα carry το game?Top lane η adc?

 

Γιατι οπως βλεπω να κανεις carry game ως adc ειναι πιο δυσκολο.

 

Duo με ένα φίλο σου που να νιώθει. Top-Jungler, Mid-Jungler. Στο σιλβερ επειδή όπως είπε ενας παραπάνω τα games είναι λαχείο καλό είναι να παίζεις duo. Μπορείς να ανέβεις πολύ πιο εύκολα και γρήγορα. Βέβαια δεν ισχύει μόνο σε σιλβερ αυτό. Αλλά και σε gold-plat, λιγότερο βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά που θέλω να σου πω, είναι εδώ, http://www.mobafire.com/league-of-legends/build/bouncing-to-victory-the-in-depth-guide-to-jungling-zac-314291

 

 

 

Ναι, παίξε το main σου, να είσαι καλός με το team σου, αν μαλώνουν ηρέμησε τα πνεύματα. πες κάτι για χαβαλέ , δράκο/baron , κράτα timers απαραίτητα και πρήξε μπάλες στο support ευγενικά να βάζει wards.

Στην θεωρια ολα ωραια δειχνουν αλλα η θεωρια με την πραξη δεν εχουν καμια σχεση,ειδικα σε παιχνιδια οπως lol,HON κλπ και σε Low elo που ο καθενας κατι οτι του ερθει στο κεφαλι και το μονο που γραφουν στο chat ειναι plz report,report this noob.Ολα τα ειναι απλα για να καθομαστε και να λεμε στα forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον φιλο που του απομενει να κανει 3/3 για να παει gold, αν και οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος του, προτεινω duo με οποιονδηποτε που ξερει οτι σκαμπαζει τα στοιχειωδη και δεν ειναι troll/feeder/afker.
 Και φυσικα καλη τυχη, γιατι θελει και τυχη το 3/3. Στην τελικη και να χασεις, θα ξαναβρεθεις και παλι σε promo series αργα η γρηγορα, δεν χαθηκε κι ο κοσμος. Ολοι εχουν τα πανω τους και τα κατω τους. Την μια μερα κανεις 10 hot streak και την αλλη 5-6 defeats στη σειρα. Σημασια εχει να εισαι σταθερος παιχτης και να κρατας καλο mmr και το promo θα ρθει μονο του. Κι εγω χθες πηρα promo silverI και ξαναεπεσα silverII και καπακια ξαναεχασα. Μεγαλη σημασια οταν βλεπεις οτι μια μερα δεν ξεκινα καλα και δεν συνεχιζει καλα να σταματας τα ranked. Διοτι η ψυχολογια ειναι αρνητικη, και η ξενερα επιδρα πολυ αρνητικα στην αποδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο παιχνιδακι τελικα.. εχει την φαση του

εχω  παιξει γυρω στα 6 matches μεχρι στιγμης αλλα εχω πολλες αποριες?

 

πως γινεται να μαζευω γρηγορα gold ?

πως θα ξερω τι κανει ο καθε hero οταν ειναι να διαλεξω? μερικοι που πηρα μου βγηκαν πολυ μουφα ( σεμενα τουλαχιστον)

 

πως αλλαζω το skin του hero που διαλεξα?

οταν αγοραζω ολα εκτος μαχης.. μου μενουν? μπαινουν αυτοματα στην επομενη μαχη? πως λειτουργει αυτο?

 

κανενας  οδηγος στα ελληνικα υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην θεωρια ολα ωραια δειχνουν αλλα η θεωρια με την πραξη δεν εχουν καμια σχεση,ειδικα σε παιχνιδια οπως lol,HON κλπ και σε Low elo που ο καθενας κατι οτι του ερθει στο κεφαλι και το μονο που γραφουν στο chat ειναι plz report,report this noob.Ολα τα ειναι απλα για να καθομαστε και να λεμε στα forum.

 

Από την στιγμή που αποφασίζεις να παίξεις lol είσαι έτοιμος να δεχτείς κάθε συμπεριφορά + ότι κάτσει σε κάθε match.

Πέρα από την καλή οργάνωση και να παίξει με ένα duo δεν υπάρχει γιατρεία έτσι είναι το game, πήγαινε σε ένα net να δεις πόσα παιδάκια νομίζουν ότι παίζουν pacman και τελικά είναι lol. Γιαυτό και έχει το χειρότερο community σε video game ever άλλωστε. Ή μήπως νομίζετε τα diamonds είναι καλύτερα απτα plat ή τα gold? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλουσα τις ειρωνειες του τυπου ''αλλος ενας ατυχος παιχτης'' κλπ να μεινουν απ εξω.Αμα ειναι να πεις κατι ουσιαστικο πεστο.Εγω το μονο που ειπα ειναι οτι μεχρι στιγμης αυτο μου εχουν δειξει τα promotional matches.

 

 

Τι προτεινετε ωστε να κανω πιο ευκολα carry το game?Top lane η adc?

 

Γιατι οπως βλεπω να κανεις carry game ως adc ειναι πιο δυσκολο.

μια συγνωμη θα μ αρκουσε εκτος αν πιστευεις οτι εχει δικαιο ο deix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο παιχνιδακι τελικα.. εχει την φαση του

εχω  παιξει γυρω στα 6 matches μεχρι στιγμης αλλα εχω πολλες αποριες?

 

πως γινεται να μαζευω γρηγορα gold ?

πως θα ξερω τι κανει ο καθε hero οταν ειναι να διαλεξω? μερικοι που πηρα μου βγηκαν πολυ μουφα ( σεμενα τουλαχιστον)

 

πως αλλαζω το skin του hero που διαλεξα?

οταν αγοραζω ολα εκτος μαχης.. μου μενουν? μπαινουν αυτοματα στην επομενη μαχη? πως λειτουργει αυτο?

 

κανενας  οδηγος στα ελληνικα υπαρχει?

 

1. last hit τα minions, kills/assists

2. μπορείς να πας στο shop να τσεκάρεις έναν-έναν τους free της βδομάδας, επεξηγεί τα skills και έχει και βίντεο

3. skins αγοράζεις με rp=€

4. κάθε μάχη(lol) ξεκινάει από την αρχή, no items

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο παιχνιδακι τελικα.. εχει την φαση του

εχω  παιξει γυρω στα 6 matches μεχρι στιγμης αλλα εχω πολλες αποριες?

 

πως γινεται να μαζευω γρηγορα gold ?

πως θα ξερω τι κανει ο καθε hero οταν ειναι να διαλεξω? μερικοι που πηρα μου βγηκαν πολυ μουφα ( σεμενα τουλαχιστον)

 

πως αλλαζω το skin του hero που διαλεξα?

οταν αγοραζω ολα εκτος μαχης.. μου μενουν? μπαινουν αυτοματα στην επομενη μαχη? πως λειτουργει αυτο?

 

κανενας  οδηγος στα ελληνικα υπαρχει?αμα δινεις το τελευταιο hit (dld το σκοτωσεις εσυ) στα τερατακια στο game περνεις gold σκιν

αμα δινεις το τελευταιο hit (dld το σκοτωσεις εσυ) στα τερατακια στο game περνεις gold

skin πρεπει να αγωρασεις για να αλλαξεις

για τους hero υπαρχουν guides στα αγγλικα solomid και lolking εγω αυτα εμπιστευομαι

απο ελληνικα guides δυσκολα θα βρεις καλα και πληρης to soulfiregaming εχει καλα αλλα πολυ λιγους champ και εχουν σταματισει να γραφουν οποτε ειναι παλια ριξε εκει μια ματια

και προς θεου μην διαβασεις αυτα τα gameworld guides

σε οτι αλλο εχεις θεμα ρωτα εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...