Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Double IP Weekend

Και φυσικά δε μπορώ να παίξω ούτε αυτό το σ/κ.Και έχει και τη beta του survarium.Έλεος;;;  :mad:

 

παρατηρησα καθως κοιταγα για tristana build οτι πολυ χρησιμοποιουν build με  ability power, παιζει κατι τετοιο?

Βέβαια, τα ratios της είναι ap όχι ad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να σας πώ τον πόνο μου ..!! Παίζω στον eu ne και season 3 είπα να αρχίσω τα ranked,έτσι κατάφερα να φτάσω plat και το άφησα ικανοποιημένος. Αρχές s4 λοιπόν το έπιασα ξανά και είπα να το πάω πιό πάνω μίας και το ένιωθα, έτσι έπαιξα τα promos τα οποία δεν πήγανε καλά! Με άρχισε silver 2 "καλά να πάθω σκέφτηκα αλλά δεν μασάμε πάμε να το ανεβάσω" ,αφού όλα πήγανε καλά έπιασα gold,plat και ο πόνος που θέλω να σας πώς εδώ αρχίζει! Φτάνω plat 1 με λίγα παιχνίδια και παίζω promos για diamond τέσσερις φορές παρακαλώ απο τις οποίες στα δύο ήμουν 2-1 και ήθελα μία νίκη στα υπόλοιπα που μένανε..Τελικά έφτασα σε σημείο όχι να πάω diamond αλλά να πάω plat 4..!! Ξενέρωσα που λέμε τόσο που σταμάτησα να παίζω σοβαρά και άρχισα να παίρνω άκυρα picks έτσι για το γαμώτο αφού με είχε κουράσει και τώρα δεν μαζεύται το άτιμο αφού πάει νική-ήττα και πάλι απο την αρχή. Δεν ξέρω αν νιώθω μόνο εγώ έτσι αλλά το ranked σε αυτόν τον server η γενικότερα είναι παρωδία!! Δεν εξηγείται αλλιώς ,το σύστημα της riot με μισεί!

 

υγ σκέφτομαι να μεταφέρω τον λογαριασμό μου στον eu west ,για πείτε καμία γνώμη έχει διαφορές και αξίζει?

 

Τα Plat 1 promos για καποιο λογο ειναι καθυστερημενα δυσκολα

 

Το ειδα περυσι κ το ειδα κ φετος

Η λυση ειναι μονο το duo , τιποτα αλλο

 

Η μεταφορα στον West δεν θα σου κανει κατι , ισως να παιζεις παιχνιδια με λιγοτερο flame αλλα thats it . Ισα ισα που λογω μικρης διαφορας κ σε elo θα σε ριξει κι αλλο σε division . Το κακο στο οπως εξελιχθηκε η δικη σου περιπτωση ειναι οτι πλεον το MMR σου θα ειναι ψιλο meh οποτε καθε επιπλεον προσπαθεια θα ειναι ακομα πιο δυσκολη απο τις προηγουμενες i guess . 

 

Οποτε οπως σου ειπα , μονο duo . Με καποιον φιλο η με καποιον random που ειδες κ παιζει σωστα . Καντον friend κ πατε duo

Κανεις δεν ανεβηκε solo . Ever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι τα πλατ και δεν χρειαζεσε duo.To Το θεμα ειναι να παιζεις καλα .Εγ στις αρχες αυτης της σεζον χτυηπησα diamond 1 ,μετα αρχισα να μαλακιζομαι.Επαιξα κανα 2-3 παιχνιδια tryhard τα οποια δεν πηρα[δεν γινοντουσαν carry] και μετα αρχισα να χανω την συγκεντρωση μου και εμπαινα σε καθε ματς με το σκεπτικο οτι ολοι οι συμπαικτες μου ε ιναι noobaδες και θα χασω.Τελικα εχανα,και βρεθηκα απο το +15 νικες που ε ιχα να ειμαι στο -15 νικες και diamond 4-5.Δεν φταει το παιχνιδι,ισως μερικες φορες να εχει χαλια matchmaking και να σου βαζει κακους συμπαικτες,αλλα αυτο γινετε για μερικα παιχνιδια.Απλα σου εχει μαμησει την ψυχολογια και δεν εισαι συνγκεντρωμενος.Για εμενα μην παιζεις για λιγο διαστημα να ξελαμπηκαρεις.


Τα Plat 1 promos για καποιο λογο ειναι καθυστερημενα δυσκολα

 


Κανεις δεν ανεβηκε solo . Ever

Woot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειοψηφια κανει duo για να ανεβει , τουλαχιστον για να φτασει σε ενα επιπεδο κ να φτιαξει ενα MMR της προκοπης ωστε να αποφυγει καρκινοπαιχνιδα

 

Διαβασε κ αυτο που μολις ειπες . Duo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη έχετε για East vs West όσο αναφορά το επίπεδο.

Season 3 τελείωσα Plat East και Silver West.

Τώρα στον West έχω κολλήσει Silver 2-1 ενώ στον East σε High Silver - Low Gold κάνω πάρτυ λες και παίζω vs Bots...

Γιατί τέτοια διαφορά? Ποια είναι η αποψή σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hp per lvl>armor για runes? στα τελευταια παιχνιδια που τα δοκιμασα μ φανικαν κλτερα

 

Μονο σε mid τα per lvl 

Δεν νομιζω οτι σε αλλα lanes θα ξεφυγεις ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειοψηφια κανει duo για να ανεβει , τουλαχιστον για να φτασει σε ενα επιπεδο κ να φτιαξει ενα MMR της προκοπης ωστε να αποφυγει καρκινοπαιχνιδα

 

Διαβασε κ αυτο που μολις ειπες . Duo

Ποιος κανει duo ?Πλακα κανουμε,ισα ισα που τις περισσοτερες φορες που βλεπω αντιπαλο duo bot κανω παρτυ,ολο τρολλερς ειναι.Ο καλος παικτης θα ανεβει πολυ ευκολα και μονος του,thats all.

Καρκινοπαιχνιδα?Στο πλατ 1 εχει καρκινοπαιχνιδα?Γιατι να ξερεις οτι πλατ 1 με diamond 2 δεν εχει καμια φοβερη διαφορα ως προς τα καρκινοπαιχνιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσοτεροι κανουν 

 

Δεν διαφωνω οτι θα ανεβει καποια στιγμη , το θεμα ειναι να μην του βγει η παναγια οπως πχ γινεται στα δικα σου παιχνιδια

Γιατι να περασεις μια διαδικασια σαν κ αυτη που ανεφερες παραπανω οταν μπορεις με ενα duo (μιας κ το duo system ειναι ψιλο broken)

να ανεβεις χαλαρα? Thats all im saying

 

Το ξερω οτι δεν εχει διαφορα , το MMR αλλαζει μονο αρα κ οι πιθανοτητες για λιγο καλυτερα παιχνιδια

 

Προσωπικα επειδη παιζω μονο support κ καποιες φορες jungle , οταν παω bot με καποιον που να παιζει AD δεν υπαρχει περιπτωση να χασω το lane για κανενα λογο . Οταν παλι παιζω solo με τον τυπο που παιζει AD γιατι αναγκαστηκε κ κανει randomιες , ε δεν εχω κ πολλες ελπιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμα παιζεις αυτα τα lanes ,ναι εχεις δικιο,αλλα αμα ξερεις τοπ mid καλο και δεν κανεις λαλακιες οπως εγω πας ανετα diamond 1 αν αξιζεις .

Εδω ο αλλος ο niomode παυ βριζει παναγιες εφυγε απο τον east diamond 1 και ξαναπηγε απο plat 1 στον west diamond 1 70 ποντους.Οποτε δεν νομιζω να εχει καμια φοβερη διαφορα.

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχω ακούσει το επίπεδο μεταξύ eu ne και eu we είναι η μέρα με την νύχτα .Δέν είναι μόνο η ξενέρα που έχασα τα promos αλλά δεν μπορώ τώρα να παίζω με diamond παίκτες και να κάνουν λάθη τύπου silver,gold. Άν βοηθήσει να βελτιωθώ περισσότερο και να βλέπω λιγότερο flame γιατί όχι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να εχω παιξει West εδω κ παρα πολυ καιρο η διαφορα δεν νομιζω οτι ειναι τεραστια , ειδικα κατω απο το Diamond , για να μην πω κατω απο Diamond 1 . Δηλαδη να απεχουν 2-3 divisions κατω το diamond ? Κατι τετοιο i guess . Κλαιν μαιν δηλαδη

 

Edit @ Νατσος Με ενα γρηγορο search ειδα οτι αρκετοι παιρνουν τα health/lvl κ στο top η ακομα κ σε AD μισα μισα με armor . Προτιμηση ειναι εν τελει ι guess

 

Also , Curse Voice κλειδακια Giveaway 

Εχει 8k atm , register κτλ κ ερχεται στο mail μεσα στην ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχω ακούσει τώρα ότι περισσότερο ένα παιχνίδι το κουβαλάει ο Jungler Και το mid μετά το top Και το adc.

το θέμα είναι αν ξέρεις πολύ καλά να παίζεις adc Μπορείς να κουβαλήσεις ένα game?

οχι να βοηθήσεις αλλά να το κουβαλήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για west-eune όποιος το σκέφτεται μπορεί να κάνει και καινούριο ακκ...Πιστεύω ακόμα κ με τα μικρά λεβελ (smurf αρκετά βέβαια) θα πάρει μια ιδέα για το τι παίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ρωτάω εδώ και όχι στο θέμα του internet γιατί έχω πρόβλημα μόνο στο lol και ίσως γνωρίζετε κάτι παραπάνω.

Υπάρχει τρόπος να μειώσουμε το ping? Είναι ώρες που είμαι κύριος με 60-80 και ξαφνικά κολλάω και βλέπω ότι έχω 800 ξέρω γω και πέφτει dc  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...