Προς το περιεχόμενο

Μετακόμιση στην Αγγλία


silver_ocean

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παντως μια φιλη μου που σπουδαζει στη γαλλια και εχει το ιδιο προβλημα με εσας οταν ερχετε αγοραζει φετα απο εδω γιατι εκει δεν βρισκει

 

Ολα καλα , το θεμα ειναι να μην σου ανοιξει στο αεροπλανο (μου εχει τυχει και ολο το αεροπλανο μυριζε επι 4 ωρες φετα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα , το θεμα ειναι να μην σου ανοιξει στο αεροπλανο (μου εχει τυχει και ολο το αεροπλανο μυριζε επι 4 ωρες φετα..)

 

χαχαχαχαχα

 

---------- Προσθήκη στις 20:48 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:47 ----------

 

Η φίλη σου είναι στη χώρα των τυριών και έρχεται και ψωνίζει από Ελλάδα? Διαφήμιση για τον έλληνα τσομπάνη κι έτσι..

 

αφου και αυτη εχει μαθει ετσι οπως εσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεμε πρεπει να ερθεις πρωτα σε επαφη για δουλεια οσο εισαι Ελλαδα μεσω mail και τα λοιπα και επειτα express διημερα-τριημερα ταξιδια με μαζεμενα interviews για να κλεισεις την δουλεια με περιθωριο να σου δωσουν καμια εβδομαδα μεχρι να εγκατασταθεις.(στην διαρκεια hostel και τρεξιμο για ευρεση σπιτιου)

 

Εγώ το σκεφτόμουν κάπως αλλιώς, να πάω εκεί να βρώ πρώτα σπίτι και μετά αναζήτηση εργασίας, δεν θα είναι πιο εύκολο να με πάρει κάποιος για δουλειά έτσι; :rolleyes:

Και κάτι άλλο, το CV από το europass είναι αρκετό;

 

http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Introduction.csp?loc=en_GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικός Δικτύων Η/Υ, αλλά δεν θέλω να δουλέψω αναγκαστικά πάνω σε αυτό, κάνω σχεδόν τα πάντα για να φύγω από αυτό το μπουρδέλο.

Κανένα σουβλατζίδικο/γυράδικο παίζει να ανοίξουμε για τους Άγγλους; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το σκεφτόμουν κάπως αλλιώς, να πάω εκεί να βρώ πρώτα σπίτι και μετά αναζήτηση εργασίας, δεν θα είναι πιο εύκολο να με πάρει κάποιος για δουλειά έτσι; :rolleyes:

 

http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Introduction.csp?loc=en_GB

 

Νομιζω οχι απολυτα γιατι το βιογραφικο σου και η ολη σου παρουσια θα καθορισει αν σε παρουν ή οχι. Σπιτι πιστευω οτι ξερουν οτι ειναι λογικο να μην εχεις χωρις να μην εχεις κλεισει πρωτα δουλεια. Οποτε δεν νομιζω οτι αυτος ειναι παραγοντας για προσληψη. Σπιτι αν το τρεξεις πολυ σε μια εβδομαδα εχεις βρει και μπορει να σε βοηθησουν και οι ιδιοι (ειναι πολυ εξυπηρετικοι σε αυτα τα θεματα) να επιλεξεις περιοχη λεγοντας τους το budget σου.

Στην διαρκεια στα hostel οπως ειπα οι τιμες μπορει να παιζουν και στις 7 λιρες την ημερα.

 

---------- Προσθήκη στις 21:06 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:02 ----------

 

Για σουβλατζιδικο παιδια σημειωστε περιοχη στο κεντρο που θα παιξει πολυ γιατι ειναι γεματη Ελληνες (Bayswater)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, κάνω σχεδόν τα πάντα για να φύγω από αυτό το μπουρδέλο.

 

ενταξει τα πραγματα δεν ειναι και οτι το καλυτερο εδω περα αλλα εγω πιστευω οτι παντου υπαρχουν ευκαιριες αρκει να το κυνηγας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...