Προς το περιεχόμενο

Μετακόμιση στην Αγγλία


silver_ocean

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλληνες πιο πολλούς έχει βόρειο Λονδίνο. Έχει και κάτι γρουπάκια στο facebook greeks in london kai professionals in london.

Γεια χαρα!!!!Απο θεσσαλονικη ειμαι ,σκεφτομαι να φυγω μετα το πασχα αλλα θα ηταν καλυτερα να εβρισκα για συγκατοικηση καποιον για να μειωσω τα εξοδα εκει.Δεν γνωριζω κανεναν εκει αλλα δεν μασαω!Τουλαχιστον θα πω οτι προσπαθησα.Με ενδιαφερει η νοτια αγγλια περιοχη plymouth και ειμαι επαγγελματιας οδηγος με ολες τις κατηγοριες οδηγησης .Εχω οικογενεια με 2 παιδια 17 και 15 αλλα ειμαι ανεργος και δεν βγαινει πλεον στην Ελλαδα.Και απ οτι φαινεται η κατασταση παει απο το κακο στο χειροτερο,ετσι μηπως και προλαβω τα χειροτερα.Τα αγγλικα μου δεν ειναι και τελεια αλλα μπορω να συννενοηθω στα βασικα τουλαχιστον.Αν καποιος το σκεφτεται ας αφησει τηλ.και θα παρω εγω να μιλησουμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα!!!!Απο θεσσαλονικη ειμαι ,σκεφτομαι να φυγω μετα το πασχα αλλα θα ηταν καλυτερα να εβρισκα για συγκατοικηση καποιον για να μειωσω τα εξοδα εκει.Δεν γνωριζω κανεναν εκει αλλα δεν μασαω!Τουλαχιστον θα πω οτι προσπαθησα.Με ενδιαφερει η νοτια αγγλια περιοχη plymouth και ειμαι επαγγελματιας οδηγος με ολες τις κατηγοριες οδηγησης .Εχω οικογενεια με 2 παιδια 17 και 15 αλλα ειμαι ανεργος και δεν βγαινει πλεον στην Ελλαδα.Και απ οτι φαινεται η κατασταση παει απο το κακο στο χειροτερο,ετσι μηπως και προλαβω τα χειροτερα.Τα αγγλικα μου δεν ειναι και τελεια αλλα μπορω να συννενοηθω στα βασικα τουλαχιστον.Αν καποιος το σκεφτεται ας αφησει τηλ.και θα παρω εγω να μιλησουμε!!

 

φίλε δεν ξέρω να σε βοηθήσω απλά να σου ευχηθώ καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα!!!!Απο θεσσαλονικη ειμαι ,σκεφτομαι να φυγω μετα το πασχα αλλα θα ηταν καλυτερα να εβρισκα για συγκατοικηση καποιον για να μειωσω τα εξοδα εκει.Δεν γνωριζω κανεναν εκει αλλα δεν μασαω!Τουλαχιστον θα πω οτι προσπαθησα.Με ενδιαφερει η νοτια αγγλια περιοχη plymouth και ειμαι επαγγελματιας οδηγος με ολες τις κατηγοριες οδηγησης .Εχω οικογενεια με 2 παιδια 17 και 15 αλλα ειμαι ανεργος και δεν βγαινει πλεον στην Ελλαδα.Και απ οτι φαινεται η κατασταση παει απο το κακο στο χειροτερο,ετσι μηπως και προλαβω τα χειροτερα.Τα αγγλικα μου δεν ειναι και τελεια αλλα μπορω να συννενοηθω στα βασικα τουλαχιστον.Αν καποιος το σκεφτεται ας αφησει τηλ.και θα παρω εγω να μιλησουμε!!

 

 

άμα όντως σε ενδιαφέρει το μέλλον των παιδιών σου, δούλεψε εκεί όσο μπορείς μέχρι να πάρεις δίπλωμα ΑΓΓΛΙΚΟ!! και έλα Καναδά (δεν χρειάζεται να δώσεις εξετάσεις με αγγλικό δίπλωμα απλά το ανταλλάσεις!!!!!) ναι θα δουλέψεις πολύ, αλλά σε μια 5ετία θα φτιαχτείς τρελά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Υπάρχει κάποιο forum-σελίδα που να έχει συνοπτικά όλα τα πράγματα που πρέπει να προσέξουμε όταν πρώτο πάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

χαιρετώ όλο το φόρουμ... θα ήταν καταπληκτικό αν θα μπορούσε κάποιος να μου λύσει κάποιες απορίες... θέλω να φύγω..να ΄μετακομίσω στην αγγλία. 1/09/14 birmingham 
μήπως ξέρει κανείς να μου πει αν είναι εύκολο να βρει κανείς δουλειά και σπίτι?
και γενικά να με κατατοπίσει......?
ευχαριστώ πάρα πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βρεις σπίτι νομίζω πως θα πρέπει να έχεις βρει δουλειά. με το "μήπως ξέρει κανείς να μου πει αν είναι εύκολο να βρει κανείς δουλειά" δεν βοηθάς καθόλου πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Birmingham είναι η δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Αγγλίας. Είναι κατεξοχην  "βιομηχανική" περιοχή. Σίγουρα εχει αρκετές δουλειές, αλλα πρέπει να μας πεις λίγο σε ποιον κλάδο ψάχνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η επιστροφη του spammer;


χαιρετώ όλο το φόρουμ... θα ήταν καταπληκτικό αν θα μπορούσε κάποιος να μου λύσει κάποιες απορίες... θέλω να φύγω..να ΄μετακομίσω στην αγγλία. :o
μήπως ξέρει κανείς να μου πει αν είναι εύκολο να βρει κανείς δουλειά και σπίτι?
και γενικά να με κατατοπίσει......?
ευχαριστώ πάρα πολύ

 

 

χαιρετώ όλο το φόρουμ... θα ήταν καταπληκτικό αν θα μπορούσε κάποιος να μου λύσει κάποιες απορίες... θέλω να φύγω..να ΄μετακομίσω στην αγγλία. 1/09/14 birmingham 
μήπως ξέρει κανείς να μου πει αν είναι εύκολο να βρει κανείς δουλειά και σπίτι?
και γενικά να με κατατοπίσει......?
ευχαριστώ πάρα πολύ 

 

 

η επιστροφη του spammer;λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μεγάλη εταιρία ζητάει άμεσα 100 άτομα 18-50 ετών για εργάτες(άνδρες, γυναίκες και ζευγάρι) σε αποθήκες επώνυμων εταιριών τροφίμων κ ρούχων σε όλη την περιφέρεια της  Αγγλία. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να μιλούν μέτρια Αγγλικά. Ο μισθός είναι στις 6,5 λίρες/ώρα για 40-50 ώρες εργασίας την εβδομάδα με άμεση πρόσληψη.

Η διαμονή είναι σε δωμάτια 2 ατόμων σε μεγάλα διαμερίσματα, με χρέωση 85-95 ευρώ/εβδομάδα. Δεν παρέχεται διατροφή ούτε τα έξοδα της μετακίνησης

 

https://www.getthejobdone.gr/job/102480-ergates

 

γιατί; δεν μπορούν να βρουν άγγλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...