Προς το περιεχόμενο

Μετακόμιση στην Αγγλία


silver_ocean

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O συντροφος μου ειναι στο finance κομματι ,εργαζεται για μια απο τις μεγαλυτερες εταιρειες της Βρετανιας αλλα με background engineering κ ειναι highly skilled , απο τα λεγομενα του αλλα κ απο οτι βλεπω κ στην δικη μου εταιρεια ακομα κραταει ο χωρος συγκριτικα με αλλα κομματια,περικοπες γινονται αλλα εαν εχεις καλη εμπειρια ,αρκετα καλες σπουδες (top tiers κανει τρομερη εντυπωση uk)τοτε οι εργοδοτες βλεπω κ εγω οτι συνεχιζουν ακομα και να σε σπονσοραρουν για περαιτερω εκπαιδευση...πχ ο συντροφος μου με οχι τοσο σχετικο background αλλα με βαρβατο βιογραφικο στην πατριδα του κερδισε κ την θεση κ τον σπονσοραραν για το δευτερο msc του...πανω κατω κ εγω τα ιδια βλεπω κ σε εμας

Καλά finance με engineering backround γαμεί γενικά σαν συνδυασμός, για σκέτο Finance ενδιαφερόμουν.

 

Κάτι άλλο, όταν λες top tiers, εννοείς και tier2 ας πούμε ή μόνο tier1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά finance με engineering backround γαμεί γενικά σαν συνδυασμός, για σκέτο Finance ενδιαφερόμουν.

 

Κάτι άλλο, όταν λες top tiers, εννοείς και tier2 ας πούμε ή μόνο tier1?

 

οχι οταν εισαι σε θεση accounting.Δεν ειναι τοσο ομοειδες

Eννοω τα 10 καλυτερα Πανεπιστημια της Βρετανιας(ακομα καλυτερα εαν μιλαμε για τα 10 καλυτερα του κοσμου.Ο δικος μου οπως κ εγω ειμαστε αποφοιτοι των top5 της Βρετανιας παντως κ αυτο παιζει τον ρολο του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

htps μια ερωτηση απο περιεργεια ρωταω. εισαι αντρας η θυληκο?

 

Αντρας ειμαι φιλε

 

Επισης να προσθεσω μερικα γενικα που μου ηρθαν.Εγω ειμαι σε φαση recruiting και consulting τωρα κ σε γενικες γραμμες να πω οτι εμεις κοιταμε ως αγραφο νομο αποφοιτους απο τα 100 πρωτα της λιστας της Σανγκαης(δλδ δικη μου δουλεια ειναι αυτα). Συνηθως ομως οταν καλυπτομαι απο την εμπειρια κ εαν εχω καλα αποτελεσματα στα ψυχομετρικα (κυριως στην συνεντευξη) τοτε βαζω σε δευτερη μοιρα την φημη των βασικων κ μεταπτυχιακων σπουδων.

Σε γενικες γραμμες φανταζομαι οτι οι περισσοτερες σοβαρες εταιρειες ψαχνουν εναν δυναμικο συνδιασμο εμπειριας,καλων σπουδων κ ολοκληρωμενης προσωπικοτητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωταω γιατι σε ενα ποστ ειπες οτι εχεις μελλουσα συζηγο ινδη μετα λες "πχ ο συντροφος μου με οχι τοσο σχετικο background αλλα με βαρβατο βιογραφικο στην πατριδα του κερδισε κ την θεση κ τον σπονσοραραν για το δευτερο msc του...πανω κατω κ εγω τα ιδια βλεπω κ σε εμας". και καπως μπερδευτηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωταω γιατι σε ενα ποστ ειπες οτι εχεις μελλουσα συζηγο ινδη μετα λες "πχ ο συντροφος μου με οχι τοσο σχετικο background αλλα με βαρβατο βιογραφικο στην πατριδα του κερδισε κ την θεση κ τον σπονσοραραν για το δευτερο msc του...πανω κατω κ εγω τα ιδια βλεπω κ σε εμας". και καπως μπερδευτηκα.

 

 

ειναι by :lol:

kiddin :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ρωταω γιατι σε ενα ποστ ειπες οτι εχεις μελλουσα συζηγο ινδη μετα λες "πχ ο συντροφος μου με οχι τοσο σχετικο background αλλα με βαρβατο βιογραφικο στην πατριδα του κερδισε κ την θεση κ τον σπονσοραραν για το δευτερο msc του...πανω κατω κ εγω τα ιδια βλεπω κ σε εμας". και καπως μπερδευτηκα.

 

ε ναι και?τοτε στις αρχες δεν ηθελα να πω οτι η σχεση μου ηταν με αντρα ενω τωρα το ειπα.Σιγα.Εξαλλου τοτε δεν ειχα ΄΄παντρευτει '' ακομα..τωρα ειμαι αποκατεστημενος στα ματια του νομου στο uk:-D παντως το Ινδη ισχυει στο αρσενικο γενος ομως!χεχε

 

Υπαρχει κανα θεμα?Αντε μην φερω εδω τον Cameron κ τον Βrown κ καθαρισoυν για παρτη μου :-D

Επεξ/σία από htps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι και?τοτε στις αρχες δεν ηθελα να πω οτι η σχεση μου ηταν με αντρα ενω τωρα το ειπα.Σιγα.Εξαλλου τοτε δεν ειχα ΄΄παντρευτει '' ακομα..τωρα ειμαι αποκατεστημενος στα ματια του νομου στο uk:-D παντως το Ινδη ισχυει στο αρσενικο γενος ομως!χεχε

 

Υπαρχει κανα θεμα?Αντε μην φερω εδω τον Cameron κ τον Βrown κ καθαρισoυν για παρτη μου :-D

 

μηπως ειναι shemale ?? :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω. καμια οραια ινδη αδερφη εχει? εχω τρελα με τις ινδες. πολυ κουκλες¨)

 

 

εχει ξαδερφη!! κ οντως πολυ μωρο,αλλα ειναι στο Dehli...δυσκολο να σου κανω κονε

 

---------- Προσθήκη στις 17:16 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:14 ----------

 

gay-indian_w.jpg

 

εντελως αντιαισθητικο!!μπλιαχ!!! ο δικος μου ειναι μορακλας ρε συ κ αντρας οχι αστεια :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...