Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας κ το έχεις ήδη παίξει στο normal θα σου φανεί απελπιστικά εύκολο οταν το ξαναρχίσεις. Και γω την 2η φορα στο dark το παιξα και δεν είχα κανένα πρόβλημα..και είμαι σχετικά casual gamer...βάλε ένα ποντο στην ασπίδα(quen νομίζω)/dodge και πίστεψε με θα σου βγεί νεράκι.

Και free tip.. μην κάτσεις να ολοκληρώσεις τις dark πανοπλίες γιατι και άπειρα!! υλικά θέλουν αλλά και άμα τις ολοκληρώσεις το game μετά μετατρέπεται σε super easy mode..ειδικά τα σπαθιά είναι "WhosYourDaddy" απο warcraft3 αμα θυμάστε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είναι αρκετά action. Εκτός από καναδυό sidequests αν δεν κάνω λάθος, δεν είναι αναγκαίο κάποιο συγκεκριμένο πράγμα από alchemy (oil, potion, bomb, trap).

 

Βοηθάνε αρκετά όμως.

 

Εγώ πάλι, έπαιζα στο normal (την Enhanced θα την δοκιμάσω στο Black να με τσακίσει :P) και τον είχα πάει στο Swordsman path πολύ, γιατί... it's what I like. :)

 

thanx ghost, αυτο περιμενα να ακουσω, οποτε μπορω να κοβω ανετα (οχι blade of darkness να πουμε αλλα νταξ). Φανταζομαι το swordsman ειναι κατι σαν το paladin σε αλλα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χμ... δεν θα το έλεγα Paladin. Ό,τι και να κάνεις... είσαι Witcher. :P

 

Δηλαδή χρησιμοποιείς τα σπαθιά πολύ, αλλά και τα μαγικά σου ταυτόχρονα. Κυρίως Aard (εμ... σκέψου force push περίπου), Ιgni (fireball) και Quen (ασπίδα) χρησιμοποιούσα εγώ. Πάντως στην αρχή, μάλλον θα σου φανεί δύσκολο μέχρι να ανεβάσεις κάποια skills (σωστά λέει και το dodge o Nosakos γιατί σου δίνει απόσταση).

 

Μετά γίνεται αρκετά πιο εύκολο και ειδικά όταν ξεκλειδώσεις το group finisher.

 

Παράδειγμα:

http://www.youtube.com/watch?v=2EVSQM98NTg

 

Βέβαια, μπορεί να δεις ότι κάποιο άλλο στυλ μπορεί να σε βολεύει. Πάντως τα paths είναι Training, Alchemy, Magic, Swordsmanship. Αναλόγως ανεβάζεις, αλλά καλό είναι να κεντράρεις κάπου και να βγάλεις και το τελικό του.

 

Μπορεί να τα λέω και λίγο μπερδεμένα (είναι και αργά :P), αλλά θα δεις κι εσύ όταν θα παίξεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μην κανεις καν τον κοπο για black δυσκολια. Μιλαμε φευγεις με 2 hit ενω κρατας αμυνα απο ενα απο τα μικρα nekkers. Δεν το συζηταμε αν ερθουν πανω απο 2 τι θα παθεις. Το παιχνιδι σε αυτην την δυσκολια ειναι πραγματικα για μαζοχες γιατι οι κανονες του δεν ειναι δικαιοι. Εισαι στο ελεος του παιχνιδιου.

 

+1

 

Δεν είναι ότι δεν παίζεται απλά πρέπει να αξιοποιήσεις όλα όσα σου δίνει το παιχνίδι. Για παράδειγμα στην normal δυσκολία δεν θυμάμαι ποτέ να έκανα block ή να χρησιμοποιούσα την κωλοτούμπα πάρα πολύ. Σε μεγάλο επίπεδο δυσκολίας το παιχνίδι γίνεται μεν πιο ωραίο και ρεαλιστικό γιατί πρέπει να χρησιμοποιήσεις dodge, parry, block, κωλοτούμπες όπως θα έκανες και στην πραγματικότητα. Στην αρχή μου άρεσε αυτό το στοιχείο αλλά από ένα σημείο και μετά κουράζει να κάνεις συνέχεια το ίδιο πράγμα (τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα).

 

Α οκ τότε. Θα το αφήσω normal. :P

 

Απλά ήθελα να δω τα black items τι λένε. Θα κοιτάξω στο wiki μάλλον.

 

Αν black εννοείς τα dark καλά είναι αλλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Το 3ο σετ το παίρνεις πολύ αργά οπότε δεν αξίζει και το 1ο κατά τη γνώμη μου δεν προσφέρει κάτι σε σχέση με αυτά που θα βρεις ή θα φτιάξεις. Το 2ο σετ είναι ωραίο. Όποιο και να διαλέξεις είναι λίγο μανούρα να μαζέψεις όλα τα υλικά και να τα φτιάξεις. Αν θέλεις απλά να τα δεις, υπάρχει και ένα mod που δίνει στον έμπορο του flotsam έτοιμα τα items χωρίς να τα φτιάξεις.

 

Το Quen όπως γράφει στις αλλαγές, θα το nerf-άρουν, οπότε θα πρέπει να εξασκήσω και τις αποφυγές μου περισσότερο. :P

 

Χαζομάρα αυτό. Το Quen είναι σωτήριο και ήδη έφευγε με 3-4 χτυπήματα στην Dark πόσο μάλλον αν το nerfάρουν κιόλας. Αν δεν είναι hardcoded nerf όμως, τότε μικρό το κακό γιατί πειράζοντας το xml το ξαναφέρνουμε στην κανονική κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχ, ε καλά, φυσικά.Εγώ πάντως νομίζω πως θα δώσουν το πρώτο witcher κατά πάσα πιθανότητα.Τα πάω πολύ τα τυπάκια της cdp όμως.Είναι πολύ σωστά ξηγημένοι.Και δωρεάν το update και δωρεάν game και σωστή στάση απέναντι στο κοινό τους και τα πάντα όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...