Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mολις το αγορασα. Ειναι προτιμοτερο να το παιξω με χειριστηριο ή καλυτερα με mouse - πληκτρολογιο?

 

Κατεβαινει απο το steam και δεν το εχω δει ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Mολις το αγορασα. Ειναι προτιμοτερο να το παιξω με χειριστηριο ή καλυτερα με mouse - πληκτρολογιο?

 

Κατεβαινει απο το steam και δεν το εχω δει ακομα...

Χειριστήριο IMO...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει το ιδιο καλα και με το ενα και με το αλλο. Προσωπικα διαλεγω keyboard μονο για μονο για το camera movement αλλιως για οτιδηποτε αλλο το controller κανει καλυτερη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ γώ keyboard θα σ πρότεινα για το συγκεκριμένο παιχνίδι γτ εκτός της cameras έχει ενα προβληματάκι με τον "στόχο" σε group αντιπάλων κ δεν ξέρω αν θα την παλεύεις με χειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mολις το αγορασα. Ειναι προτιμοτερο να το παιξω με χειριστηριο ή καλυτερα με mouse - πληκτρολογιο?

 

Κατεβαινει απο το steam και δεν το εχω δει ακομα...

 

Ως φανατικός του καλού mouse+keyboard στο PC, να σου πώ ότι το Witcher 2 παίζει πολύ καλύτερα με χειριστήριο.

 

Ο αναλογικός έλεγχος στη κίνηση θα σε σώσει από άπειρες καταστάσεις.

 

Γενικά πάντως, τα Τhird Person παιχνίδια σαν να παίζουν καλύτερα με χειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ειστε καλα ολοι και σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Ξεκιναω με controller και βλεπω. Tο steam θα μου εχει βαλει ηδη την version 2 ετσι?

 

Εdit: Και κατι ακομα....Mε το συστημα της υπογραφης μου και με αυτα τα settings που φαινονται στην εικονα, εχω 30 frames την περισσοτερη ωρα και να πεφτουν που και που στα 25 και να ανεβαινουν που και που στα 35 - 40. Θα προτινατε να αλλαζα κατι σε αυτες τις ρυθμισεις ωστε να εχω καλυτερα frames, ας πουμε 45 σταθερα? Αυτες τις ρυθμισεις τις εβαλε μονο του οταν επελεξα Αuto detect best settings.

 

thewitcher2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσε το SSAO και λογικά θα πας κοντά στα 10fps πάνω.. Επίσης το Dangling Objects Limit δεν σου ρίχνει τα καρέ οπότε άνοιξέ το..

 

Εκλεισα απο πριν μου απαντησεις το SSAO μιας και θυμομουν απο αλλα παιχνιδια οτι ειναι κατι που βαραινει και εκλεισα ακομα τα blur effects και motion blur και εχω 40 - 45. Καλυτερα τωρα. Εσενα ποια η γνωμη σου για τα αλλα 2 που εκλεισα?

 

Θα ενεργοποιησω και το Dangling Objects Limit. Να εισαι καλα για τη βοθηεια. :)

 

Edit: Μολις κατεβηκε και το bonus content και βλεπω πως φτιαχτηκε το παιχνιδι κλπ....πω πω!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη μεγαλύτερη δουλειά την κάνει το SSAO. Εντάξει και το motion blur αλλά όχι τόσο.. κάνε δοκιμές βασικά και θα δεις. ;)

 

 

Ωραια, εγινε. :)

 

Το motion blur δεν το εβγαλα επειδη προσθετει βαρος (χωρις να ξερω αν βεβαια προσθετει ή οχι) αλλα σαν ανουσιο πραγμα. Ειναι ή δεν ειναι ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω!!! εχω ενα περιεργο προβλημα με το παιγνιδι το εχω εγκαταστησει κανονικα παιζει κομπλε το παιγνιδι αλλα στην αρχη οταν βγαινει το launcher στο registration δεν μπορω να γραψω το username κ τον κωδικο το πληκτρολογιο δουλευει κανονικοτα γενικα αλλα σε αυτο το μενου το παιγνιδι αρνειται να με αφησει να γραψς κατι για να κανω log in Εχετε καμια ιδεα πως διορθωνετε???? ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι στρατηγος δεν εχω τιποτα πανω στο pc ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι γινεται αυτο οποιος αλλος εχει μια ιδεα ας την πει παρακαλω πολυ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...