Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα βασικά potions έχουν διάρκεια μισής ώρας. Δεν χρειάζεται να ξέρεις αν θα έχει μάχη παρακάτω ή όχι. Και μόνο με την υποψία ότι θα έχει μάχη, πίνεις τα φίλτρα και καλύπτεσαι για πάρα πάρα πολύ χρόνο.

 

Αλλά ακόμα και χωρίς τα φίλτρα, τα πράγματα είναι εύκολα. Μόλις πάνε να σε περικυκλώσουν, κάνεις 1-2 dodge, ρολλάρεις από πίσω τους και τους πετσοκόβεις.

 

Προσωπικές εμπειρίες είναι αυτές και εξαρτώνται πάρα πολύ από το τρόπο που παίζει o καθένας. Σημαντικό ρόλο πιστεύω παίζει και το gamepad, διότι προσφέρει καλύτερο έλεγχο από τα W,S,A,D.

 

Γενικά, αν κάθεσαι ακίνητος, είναι σίγουρο ότι θα τις τρώς. Αν όμως είσαι διαρκώς σε κίνηση, τότε οι μάχες είναι της πλάκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το game ειναι πολυ ωραιο αλα κολησα ρε παιδια και θελω βοηθεια ειμαι στο chapter 2 στο war council οταν πρωτο μπαινω στην πολη των νανων και πεταγετε ενας νανος ζιταει 400 ορενς και δεν εχω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο prologue εκεί που πρέπει να πετυχεις έναν με την βαλλίστρα, το εχει καταφέρει κανείς? 15 φορές προσπαθησα αλλά τπτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Παιδιά στο prologue εκεί που πρέπει να πετυχεις έναν με την βαλλίστρα, το εχει καταφέρει κανείς? 15 φορές προσπαθησα αλλά τπτ..

 

 

 

Ναι, αντί να στοχεύσεις αυτόν με το λοφίο, στόχευσε τον διπλανό του αν θυμάμαι καλά και νομίζω θα πει 2,5 μοίρες και θα πετύχει εκεί που κρύβονται και θα φάει και τους 2.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα προσωπικά μου φάνηκε αρκετά μικρότερο.Τώρα δε μπορώ να στο πω...ποσοστιαία!

 

Σημειωτέων πως πραγματικά προσπαθώ να φέρω εις πέρας ολα τα δευτερεύοντα quests.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και αν είναι μικρότερο, το γεγονός ότι όταν το τερματίσεις έχεις δεί το 70% στην καλύτερη, δίνει replay value, διότι πρέπει να το ξαναπαίξεις για να τα δείς όλα.

 

Επίσης να επισημάνω μερικά απαραίτητα κατ'εμέ mods ( thanks {TDi}Dj2k..infc ), τα οποία και κάνουν το παιχνίδι πολύ πιό ισσοροπημένο.

 

Το ένα είναι το "Better Combat" mod, το οποίο κάνει πάρα πολλές σημαντικές βελτιώσεις στις διάφορες ισσοροπίες δυνάμεων και κρατάει το παιχνίδι challenging καθ'όλη τη διάρκειά του.

 

Το άλλο είναι το "CEO Complete Equipment Overhaul", το οποίο αλλάζει τα χαρακτηριστικά όλων των αντικειμένων στο παιχνίδι.

 

Και το τρίτο είναι το "Weight Watchers", το οποίο αλλάζει το βάρος των αντικειμένων, κάτι πάρα πολύ σημαντικό ειδικά για αυτούς που βασίζονται στο alchemy, όπως εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω τα Panel Tweaks κ HUD Tweaks-κατά προτίμηση το no crosshair(Βελτιώνουν το interface οπως πχ. προσθέτοντας ταξινόμηση ) τα οποία μαζι με τα προηγούμενα θα τα βρείτε ΕΔΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστός. Το χρησιμοποιώ το Panel Tweaks αλλά το ξέχασα.

 

Πάρα πολύ χρήσιμη η ταξινόμηση ( κατά όνομα, βάρος, αξία, χρόνο απόκτησης) αλλά μεταξύ άλλων και ένδειξη για το ποιά βιβλία/συνταγή/διάγραμμα έχεις ήδη αγοράσει.

 

Γενικά τα διάφορα mods που κυκλοφορούν κάνουν καταπληκτική δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...