Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Dj2k..infc παιζω σε αναλυση 1680x1050 με 5850/Quore 2 Duo 600 στα 2,76/3Giga μνημη/XP 32Bit...Λιγο που τα εβαλα ολα στο full κυμαινομουν απο 30-50 fps...Για παραδειγμα το texture downscaling το βαζουμε none ή high;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι Neo δεν μπορείς, Inler πως θα σου φαινόταν να πόσταρες και τα specs σου γιατί εκτος game we aint mages dude :-D

 

Thanx panther μπορεί να ανεβάσω κάνα ακόμα HD.

 

TDI τουλαχιστον κανα mod, κανα cheat για item spawning ξερεις αν υπαρχει? Αυτο που με ψιλοξενερωσε στο τελος δεν ηταν το ending καθαυτο αλλα οτι δε σου δινει την επιλογη να περιφερεσαι ελευθερα, ολοκληρωνοντας και τυχον side-quests. Αναμενουμε συντομα για ενα expansion. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για mods δες εδώ : http://www.witchernexus.com/

 

Όσο για τα side-quest στο Act III απλά τα κανεις πριν πας στο main quest, έτσι κι αλλιώς μπορείς να μην κανεις κανένα side quest άμα δεν θες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζε spoiler dude,

στα αριστερά όπως κοιτάς το Kayran μπορείς να ανεβείς.

 

 

Και ένα gameplay βιντεάκι από μένα λίγο πριν το τέλος με full armor, sword κτλ... :-);-)

 

 

Γιου τζαστ γκοτ σαμπντ μπροοοοοοοοοοοο!!!

 

 

 

Σιγά σιγά να αρχίζουμε να μαζευόμαστε οι yt καναλάρχες!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, μόλις το ξεκίνησα και εγώ.

 

Είπα να κάνω ένα διαλλειματάκι από το Witcher 1 παίζοντας τα Prince of Persia, αλλά μόλις έβγαλα το Sands of Time και πήγα στο Warrior Within απογοητεύτηκα απίστευτα.

 

Οπότε ξεκινάμε το Witcher 2!

 

Να πώ πρώτα ότι βγήκαν οι Catalyst 11.6 και τα 11.6 CAP 1 για τους φίλους με ΑΤΙ κάρτες.

 

Κατα δεύτερον ξεκίνησα το παιχνίδι, ακόμα στο πρόλογο είμαι, αλλά οι μάχες μου φαίνονται πάρα πολύ smooth. Καμία σχέση με τα παράπονα των φίλων εδώ πέρα.

 

Δέν ξέρω αν φταίει το ότι παίζω με gamepad ή λόγω του patch 1.2, αλλά οι μάχες είναι τελείως νορμάλ. Το block δεν το βλέπω να λειτουργεί πολύ καλά, αλλά με σωστή χρήση του dodge, φίλτρων, βομβών και μαγείων οι μάχες είναι ψιλοπαιχνιδάκι.

 

Με βλέπω να το ξανααρχίζω στο hard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panther θα σου πρότεινα να βάλεις το combat mod στο hard, έτσι γίνετε balanced το game, δηλαδή vanilla το game στο prologue και act 1 είναι δύσκολο και μετά γίνετε εύκολο. Άσε που όσο πιο μεγάλη η δυσκολία πιο πολύ χρ όπως είπαμε.

 

http://witchernexus.com/downloads/file.php?id=44

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, κατέβασα το Complete Equipment Ovehaul και το Better Combat mod και ξεκινάω από την αρχή.

 

Θα το δώ πώς πάει στο normal και αν συνεχίσει να είναι πολύ εύκολο θα πάω στο hard (συνήθως το hard το έχω για τα 2nd playthroughs).

 

Πάντως το Crossfire βλέπω να λειτουργεί καλά.

 

Όλα στο Ultra, ανάλυση 1360Χ768, Ubersampling OFF, και είμαι κλειδωμένος στα 60, με τις κάρτες να δουλεύουν περίπου στο 60%-70%.

 

Με ubersampling ON, πέφτω στα 35-50 και οι κάρτες στο 100%

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα register και τέλειωσε.

 

Όλα τα nexus sites (mods για Oblivion, Fallout 3, New Vegas, Witcher2, Dragon Age κλ κλ κλ κλ ) χρησιμοποιούν τον ίδιο λογαριασμό που θα κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...