Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως τόσα bugs σε ένα παιχνίδι είχα πάαααρα πολύ καιρό να δω. Τι αντικείμενα εξαφανίζονται, τι κρασαρίσματα, τι σάρσιμο ακόμα και σε low settings.... ακομα και με το patch 1.2

Άλλο κουλο που μου έχει κάνει, με δίχνει συνέχεια με το blue stripes armor ασχέτως απο το τι πανοπλία φοράω.... έλεος.

 

 

?????????

 

 

Τι λετε ρε παιδια... Αλλο παιχνιδι παιζουμε??? Προσωπικα κανενα bug δεν συναντησα... και μολις εβγαλα Ubersampling και cinematic dof το παιχνιδι πετουσε με τα ωραιοτερα γραφικα της χρονιας. Αν ειναι να συγκρινουμε με αλλα παιχνιδια π.χ. da2 που ηταν unplayable σε dx11 χωρις λογο και ακομα και τωρα με το patch 1.3 αν εχεις τα τελευταια official drivers της nvidia σου κρασαρει συνεχως σε cutscenes και οι σκιες εχουν τρελλο flicker. Η επισημη συμβουλη στο forum της bioware ειναι... γυριστε στα προηγουμενα ΒΕΤΑ drivers της nvidia!!!! Και δεν ειμαι da2 hater, εβαλα το patch 1.3 και ξεκινησα δευτερο Playthrough. Λιγο σεβασμος λοιπον στο τεχνικο κομματι του witcher 2. Απλα βγαλτε το ubersampling το οποιο θα το απολαυσουμε.... με gtx790

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδες το συστημα πεθανε τελειως με ολα στο τερμα!! 1080p

καρτα gtx480 στα 850mhz/2000 και cpu phenom955 στα 4giga και fps 18-25 average 23fps βεβαια τα γραφηκα τουμπανο...

εβγαλα το motion blur πρωτα (κουραστικο πολυ) βελτιωση ελαχιστη..

δεν εχω βαλει patch δωστε καμια συμβουλη γιατι στο τελος θα καψουμε κανενα ματι ελεος..

παιχνιδαρα αλλα πολυ βαρυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το ubersampling σε SLI συστήματα έχει να κάνει με κακούς drivers της nvidia και όχι επειδή δεν υπάρχει η κατάλληλη ισχύς από μεριάς κάρτας γραφικών (ειδικά όταν μιλάμε για gtx 580 SLI).

 

Γίνεται χαμός στα φόρουμ της nvidia για το συγκεκριμένο θέμα. Άτομα με τρεις gtx 580 το τρέχουν με 18-21 frames. Το περίεργο είναι ότι πιάνουν τα ίδια ακριβώς frames και με μία gtx. Άρα υπάρχει θέμα με τους drivers και το sli.

 

Φυσικά με μία μόνο κάρτα μη περιμένουμε να τρέχουμε και στα 60 fps με Ubersampling ON, αλλά περιθώρια για βελτίωση υπάρχουν. Δεν ξέρω τι γίνεται στο στρατόπεδο της AMD και το crossfire αλλά απ'ότι ακούω έχουν κι εκεί θεματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά από πίσω το παιχνίδι είναι πολύ καλό.

Αν θες το αντίθετο, παίξε Duke Nukem Forever, δεν κρασάρει, δεν κάνει περίεργα physics, δεν μου κόλλησε γενικά ποτέ, ούτε είδα κάτι κουλό, αλλά το game...

 

Nαι οκ το story καλό είναι δε λέω, αλλά αν ειναι για να παίξεις το παιχνίδι να σου βγαίνει το λάδι...

 

Και άλλα παιχνίδια δεν κρασάρουν ούτε έχουν τέτοια τραγικά bugs και είναι πολύ καλά συγχρόνως. Με μια ταπεινή 4850 έπαιξα dragon age 2 σε 1080p και το καταευχαριστήθηκα. Αν θέλει κάποιος να ευχαριστηθεί το Witcher 2 (το οποίο παρεπιπτόντως τελείωσα μόλις πρίν 5 λεπτά) ας περιμένει κανένα 6μηνο μπάς και το συνεφέρουν, αλλιώς καλό μαζοχιζοgaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης Witcher 2 με DA 2 σε οποιοδήποτε επίπεδο, ειδικά δε στα γραφικά.

 

Το μόνο κοινό είναι ότι και τα 2 θεωρούνται video games, με το DA 2 να πέρνει αυτο το τίτλο οριακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με τους τελευταίους cap5 το παιχνίδι τρέχει καλά και με ubersampling , το οποίο φαίνεται ωραίο αν και μερικές φορές χαλάει λίγο την λεπτομέρεια/sharpness του default texture. Όσοι με CF προσέλθετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι οκ το story καλό είναι δε λέω, αλλά αν ειναι για να παίξεις το παιχνίδι να σου βγαίνει το λάδι...

 

Και άλλα παιχνίδια δεν κρασάρουν ούτε έχουν τέτοια τραγικά bugs και είναι πολύ καλά συγχρόνως. Με μια ταπεινή 4850 έπαιξα dragon age 2 σε 1080p και το καταευχαριστήθηκα. Αν θέλει κάποιος να ευχαριστηθεί το Witcher 2 (το οποίο παρεπιπτόντως τελείωσα μόλις πρίν 5 λεπτά) ας περιμένει κανένα 6μηνο μπάς και το συνεφέρουν, αλλιώς καλό μαζοχιζοgaming.

 

 

Ρε φιλε συγνώμη που σε ξεχωριζω, αλλα εχω σοκαριστει.. ποια ακριβως ειναι τα ΤΡΑΓΙΚΑ bugs? Το παιχνιδι δεν μου κρασαρε ουτε μια φορα. Εκανα alt+tab οποτε ηθελα. Δεν ειχα κανενα broken quest. Το τερματισα ανετα και ωραια με 40-45 fps average, με τους τελευταιους drivers της nvidia, χωρις ubersampling, χωρις dof, χωρις blur & motion blur(BLUR.. ΜΠΛΙΑΧ)και με ολα τα αλλα στο ultra, vsync ενεργοποιημενο και 1920x1200. Αμα αυτο ειναι game με ΤΡΑΓΙΚΑ bugs, ή ειναι το πρωτο σου pc game και δεν εχεις εμπειρια απο πραγματκα bugfests, ή κατι στον υπολογιστη σου δεν εχεις ρυθμισει καλα και σου χτυπαει χωρις να φταιει το witcher. Ενημερωσε το DirectX τους Drivers της καρτας γραφικων σου κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι okay και εγώ κρασαρα καμια 10 φορες σε όλο το game και σπανια έχανα έλεγχο ingame. Graphs όλα full χωρίς UberS φυσικά κάτω από 40 fps δύσκολα άμα εξαιρέσεις το harpy nest που όταν κοιτούσες μακριά έπεφτε στα 25 fps. Το game είναι GOTY χαλαρότατα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ είπα :P

μήκος σαν του 1 κι ένα καλό conclusion όπως στο 1, να μην αφήνει τόσο πολύ το "to be continued!" και θα το έλεγα κι εγώ εύκολα GOTY contender. :) Κατά τ'άλλα το βρίσκω πολύ καλό παιχνίδι, αλλά αυτά τα 2 με ξύνισαν κάμποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ghost ξέρεις ότι θα έχει expansion η τρίτο σύντομα, άλλωστε δεν νομίζω να μην αξιοποιήσουν για τουλάχιστον ακόμα ένα game την μηχανή τους. Το πολύ σε κάνα χρόνο βλέπω το επόμενο...fingers crossed!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε συγνώμη που σε ξεχωριζω, αλλα εχω σοκαριστει.. ποια ακριβως ειναι τα ΤΡΑΓΙΚΑ bugs? Το παιχνιδι δεν μου κρασαρε ουτε μια φορα. Εκανα alt+tab οποτε ηθελα. Δεν ειχα κανενα broken quest. Το τερματισα ανετα και ωραια με 40-45 fps average, με τους τελευταιους drivers της nvidia, χωρις ubersampling, χωρις dof, χωρις blur & motion blur(BLUR.. ΜΠΛΙΑΧ)και με ολα τα αλλα στο ultra, vsync ενεργοποιημενο και 1920x1200. Αμα αυτο ειναι game με ΤΡΑΓΙΚΑ bugs, ή ειναι το πρωτο σου pc game και δεν εχεις εμπειρια απο πραγματκα bugfests, ή κατι στον υπολογιστη σου δεν εχεις ρυθμισει καλα και σου χτυπαει χωρις να φταιει το witcher. Ενημερωσε το DirectX τους Drivers της καρτας γραφικων σου κλπ.

 

Το τι ακριβώς έκανε το παιχνίδι στο ΔΙΚΟ ΣΟΥ pc ειναι αδιαφορο. Διάβασε στα φορουμς να δεις ποια ειναι τα τραγικα bugs. Αν δε θεωρείς εσύ ΤΡΑΓΙΚΟ BUG το να εξαφανιζονται αντικειμενα απο το inventory, να χάνονται enchantments απο αντικείμενα στα καλά του καθουμένου, να φορτώνεις το σωσμένο σου και να ανακαλύπτεις ότι φοράς τη blue stripes πανοπλία ενώ δεν την είχες ποτέ...ε τοτε τι να σου πω. Eπίσης συνολικά 3 φορές μέχρι να το τελειώσω εκανε και το εξής, ενώ μου επιτίθονταν τέρατα δεν μπορούσα να τους επιτεθώ (δεν έβγαζε σταυρό επάνω τους παρόλο που είχα βγάλει το σπαθί). Μήπως φταίνε οι ρυθμίσεις μου για αυτά τα κουλά? Μη λέμε ότι θέμε τώρα... ασε που όλα ειναι ενημερωμένα το pc μου.

Συνολικά 2 φορές κράσαρε με μαύρη οθόνη ενώ ακουγόταν η μουσική.

 

Όσο για το αν ειναι το πρώτο μου game... άστα φίλε μου... είχα computer πρίν γεννηθείς (αν εισαι 29 όπως λέει το προφίλ σου) και τα παιχνίδια που έχω τερματήσει... αμέτρητα.

Το χάλι που έχει το Witcher 2 σε bugs μου θύμησε το Call of Cthulhu της Bethesda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ghost ξέρεις ότι θα έχει expansion η τρίτο σύντομα, άλλωστε δεν νομίζω να μην αξιοποιήσουν για τουλάχιστον ακόμα ένα game την μηχανή τους. Το πολύ σε κάνα χρόνο βλέπω το επόμενο...fingers crossed!

 

Μέχρι τότε όμως; :P

 

Είναι σαν κύριο πιάτο χωρίς επιδόρπιο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ διαβάζω για bug αλλά ποτέ δεν συνάντησα κάποιο. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως μερικοί είναι τόσο άτυχοι και έχουν τόσα προβλήματα με τα παιχνίδια. Φαντάζομαι μιλάμε για αυθεντικές εκδόσεις πάντα ε? Αν όχι τότε πρέπει να στείλετε email σε αυτόν που την διέθεσε αυτή την έκδοση για παράπονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι ακριβώς έκανε το παιχνίδι στο ΔΙΚΟ ΣΟΥ pc ειναι αδιαφορο. Διάβασε στα φορουμς να δεις ποια ειναι τα τραγικα bugs. Αν δε θεωρείς εσύ ΤΡΑΓΙΚΟ BUG το να εξαφανιζονται αντικειμενα απο το inventory, να χάνονται enchantments απο αντικείμενα στα καλά του καθουμένου, να φορτώνεις το σωσμένο σου και να ανακαλύπτεις ότι φοράς τη blue stripes πανοπλία ενώ δεν την είχες ποτέ...ε τοτε τι να σου πω. Eπίσης συνολικά 3 φορές μέχρι να το τελειώσω εκανε και το εξής, ενώ μου επιτίθονταν τέρατα δεν μπορούσα να τους επιτεθώ (δεν έβγαζε σταυρό επάνω τους παρόλο που είχα βγάλει το σπαθί). Μήπως φταίνε οι ρυθμίσεις μου για αυτά τα κουλά? Μη λέμε ότι θέμε τώρα... ασε που όλα ειναι ενημερωμένα το pc μου.

Συνολικά 2 φορές κράσαρε με μαύρη οθόνη ενώ ακουγόταν η μουσική.

 

Όσο για το αν ειναι το πρώτο μου game... άστα φίλε μου... είχα computer πρίν γεννηθείς (αν εισαι 29 όπως λέει το προφίλ σου) και τα παιχνίδια που έχω τερματήσει... αμέτρητα.

Το χάλι που έχει το Witcher 2 σε bugs μου θύμησε το Call of Cthulhu της Bethesda.

 

 

ε τοτε το pc σου ειναι συλλεκτικο , εγω το τερμάτησα 2 φορες μου κρασαρε μονο 1 φορα αντε να κολησε και στην μαχη κανα 2 φορες με το σπαθι. δεν το θεωρω σε καμια περιπτωση game με full bugs.

μακαρι να ειχαμε καμια 10αρια τετοια games καθε χρονο που εχουμε γεμισει fail ports απο κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...