Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

Εξοπλισμός:

Vran armor ή Ysgith

Carmaer

Silver Sword gargoyle +25% (βρίσκεται πίσω απο την πλαγιά που κατεβαίνεις στην αρχή του act 3 με τον vernon - όχι μέσα στο tunnel)

απο runes στα σπαθιά προτίμησε ysgith ή fire

και στις armor vran enhancement ή magic wrap

Elder blood Set Boots-Gloves-Trousers

Daug Trophy

Αρκετές βόμβες (κυρίως samus)

 

Buffs

Golden Oriol

Swallow

Rook

2xwhetstones σε κάθε σπαθί (είναι στο swordman DLC)

 

Βοηθάει στον character να έχεις τιγκάρει quen και heliotrope sign

εγώ ήμουν swordsman...

 

Μεθοδολογία

Όσο ΔΕΝ ΕΧΕΙ o operator quen αποφεύγεις τα fireball και ρίχνεις 2-3 hits με το steel sword. Τότε αυτός βάζει quen και spwnάρει 2 ΙΜΒΑ gargoyles (έχεις κάνει ήδη roll - αλλάξει σε silver sword - quen και cover πίσω από την απέναντι κολόνα για τα fireballs). Το μυστικό είναι τα fireballs να χτυπάνε τα gargoyles ανάμεσα και όχι εσένα.Προσπαθείς όταν έρθουν κοντά τα gargoyles να αρχίσεις combo ή με riposte ή με βόμβα. Αν βλέπεις οτι σε περικυκλώνουν μαζί με operator (όσο έχει quen αν πας κοντά = gameover) spam rolls ΟΣΟ ΕΧΕΙΣ QUEN και σε άλλη κολόνα. REPEAT 2-3 times HFGL

 

 

 

 

Τον εφαγα τουν π@υστη. Ευχαριστω!!! +1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 2 deaths (το πρώτο ήταν στο kayran γιατί δεν είδα καν το qte και το δεύτερο στην μάχη με τον δράκο),επιτέλους βρήκα χρόνο και επιτέλους το τερμάτισα :-D :cry: :-D Το chapter 3 ήταν υπερβολικά μικρό ,με ότι gear δεν είχες δει σε όλο το game να το βλέπεις μαζεμένο χωρίς να υπάρχει τίποτα να το τεστάρεις και το ending απλά σε αφήνει με την γλύκα (η μάλλον καλύτερα με το ***** στο χέρι...). Αν εξαιρέσω αυτά και κάποιες άλλες μικρές λεπτομέρειες, που λογικά θα διορθωθούν σε επόμενα patch, το game το απόλαυσα μέχρι και το τελευταίο ευρω που έδωσα.Λέτε να κάνουν άλλα 4 χρόνια για το 3 !;! :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως με χαλαει απιστευτα οταν χρειαζεται να πατησεις κουμπι για να κανει climb και να κατεβει και το κανει με το πιο αφυσικο τροπο που θα μπορουσε ...εε ημαρτον ..κανε climb ala assassins creed φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως με χαλαει απιστευτα οταν χρειαζεται να πατησεις κουμπι για να κανει climb και να κατεβει και το κανει με το πιο αφυσικο τροπο που θα μπορουσε ...εε ημαρτον ..κανε climb ala assassins creed φιλε μου

 

Υπάρχει ήδη απάντηση για το συγκεκριμένο,ingame κιόλας.Prologue-όταν κατέβεις να ρίξεις με το balista-πιο πίσω και δεξιά όπως το βλέπεις :-D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 2 deaths (το πρώτο ήταν στο kayran γιατί δεν είδα καν το qte και το δεύτερο στην μάχη με τον δράκο),επιτέλους βρήκα χρόνο και επιτέλους το τερμάτισα :-D :cry: :-D Το chapter 3 ήταν υπερβολικά μικρό ,με ότι gear δεν είχες δει σε όλο το game να το βλέπεις μαζεμένο χωρίς να υπάρχει τίποτα να το τεστάρεις και το ending απλά σε αφήνει με την γλύκα (η μάλλον καλύτερα με το ***** στο χέρι...). Αν εξαιρέσω αυτά και κάποιες άλλες μικρές λεπτομέρειες, που λογικά θα διορθωθούν σε επόμενα patch, το game το απόλαυσα μέχρι και το τελευταίο ευρω που έδωσα.Λέτε να κάνουν άλλα 4 χρόνια για το 3 !;! :shock:

 

Bασικά, έχεις παίξει... το 75% του παιχνιδιού, ακόμη και εαν εκανες όλα τα quests. Το άλλο 25% είναι εαν παίξεις το άλλο path από αυτο που επελεξες, δηλαδη Roche ή Iorveth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντέχω άλλο insane run αυτή τη στιγμή :shock: . Το υπόλοιπο 25% μπορεί να περιμένει επ'αόριστο μιας και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τις επιλογές που έκανα.(Roche path->Plough the elves!!! :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά αλλά αυτοί οι απέραντοι και ανούσιου μονόλογοι/διάλογοι, θεέ μου.

 

Ώρες ώρες γίνετε φοβερά κουραστικό ακόμα και όταν προσπαθείς να τους περάσεις στα γρήγορα. Ευτυχώς δεν χρειάζεται να τους διαβάζεις όπως τα κλασικά RPG.

 

Το gameplay έχει μερικά bugs, το block δεν πιάνει πάντα και μερικές φορές υπάρχει αδράνεια όταν προσπαθείς να πετάξεις στιλέτο η χειροβομβίδα. Κάθε φορά που υπάρχει σκηνή με βίντεο γιατί πρέπει το σπαθί να ξαναμπαίνει στην θήκη, καταντά εκνευριστικός.

 

Πάντως με 5850 σε 1650Χ1050 και Q6600 μια χαρά παίζει χωρίς προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα με το game και θέλω τη βοήθειά σας. Το έχω κάνει εγκατάσταση όλο το game κανονικά ως το τέλος χωρίς να αντιμετωπίσω το παραμικρό πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι όταν πατάω να ξεκινήσει βλέπω στο desktop τον loader ο οποίος πάντα μετά από μερικά δευτερόλεπτα εξαφανίζεται με αποτέλεσμα να μην ξεκινάει με τίποτα. Κοίταξα και στο task manager όταν το πάτησα και βλέπω ότι ανοίγει νέο process το οποίο φορτώνει αλλά μετά από λίγο σαν να κάνει μόνο του kill και εξαφανίζεται.

 

Έχετε καμιά ιδέα; Το game το έχω φορτώσει σε imac i5 του οποίο έχω βάλει win 7 με χρήση bootcamp. Αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο. Επίσης δοκίμασα να βάλω όλα τα settings στο low αλλά και πάλι τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...